V soláriu chytnete bronz i ozdravíte váš organismus

Líbí se vám zdravě opálená pokožka a rádi o sebe pečujete? Zajděte do solária Don Pedro, které platí za nejlevnější v celé Olomouci.

 Elegantní opálení sluší každému, zvýší vám sebevědomí a přidá i na společenské atraktivitě, protože opálený člověk vypadá vitálněji a zdravěji. Opalování však nabízí i mnoho jiných předností. Jeho prostřednictvím je totiž zajišťováno zásobování kostí a orgánů vápníkem.

 

Díky soláriu se dočkáte skvělých výsledků při léčbě tak zvaných sezónních depresí, protože nahrazuje nedostatek slunečního světla

„Nelze pominout ani to, že při opalování nastává vylučování endorfinů, tedy látek způsobujících dobrou náladu,“ upozorňuje majitel studia Dušan Kuvik. Ani to však není všechno. Díky soláriu se dočkáte skvělých výsledků při léčbě tak zvaných sezónních depresí, protože nahrazuje nedostatek slunečního světla a po dlouhé zimě výrazně osvěží organismus. Opalování v soláriích zvyšuje rovněž účinek mnoha rehabilitačních procedur. „Pravidelné kúry v soláriích se hodí také pro léčbu kožních chorob, zejména akné, ekzémů, lupenky a plísňových onemocnění. Solární opalování přináší úlevu také u revmatických chorob kloubů a chorob z prochlazení,“ vypočítává Kuvik a podotýká, že účinný léčebný efekt najdou jeho klienti také v infrasauně, která je součástí solárního studia. „Infrasauna je vhodná pro osoby, které se léčí s krevním tlakem nebo těžce snášejí vysokou teplotu v klasické sauně.

 Pobyt v ní zvyšuje rozpínavost tkáně, ihned snižuje ztuhlost končetin, snižuje svalové napětí a mírní bolesti,“ informuje o výhodách infrasauny majitel solárního studia.

Infrasauna je určena pro potící i léčebné kúry. Vhodná pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášejí vysokou teplotu v klasické sauně. Infračervený tepelný systém je v zahraničí nazýván domácím lékařem, vede k velmi účinné detoxikaci organismu a léčbě našeho těla při teplotě do 60 °C. Stává se běžnou součástí terapeutické léčby i v našem zdravotnictví včetně lázeňského prostředí.

Všeobecně známé terapeutické účinky

 • Zvyšuje rozpínavost tkáně.
 • Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad.
 • Snižuje svalové napětí.
 • Mírní bolesti.
 • Stimuluje krevní oběh.
 • Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže.
 • Vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 min. spálí až 600 cal.
 • Součást přípravy sportovců před i po zátěži.
 • Účinná relaxace a regenerace organismu.

Způsob užití

 • 1–2 krát týdně jako potící kůra při teplotě 50–60 °C v délce 30–40 min. Potivost je 2 krát vyšší než u klasické sauny. Ukončení potící kúry vlažnou vodou ve sprše.
 • Denní použití k prevenci organismu, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kúře a před klasickou masáží v délce 5–15 min. Konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem.
 • Nedoporučuje se lidem se silikonovými implantáty

Infračervené záření a krása

 • Zlepšuje prokrvení kůže což je podmínka pro její krásu.
 • Kůže má nový lesk odstraněním kožních nečistot a odumřelých kožních buněk.
 • Zlepšuje elasticitu a napětí kůže.
 • Zlepšuje akné, ekzémy, popáleniny, poškození kůže (odřeniny, pořezání).
 • Otevřené rány se lépe hojí se zmenšením velikosti jizvy.
 • Hluboké prohřátí tkání a následné pocení pomáhá v odstraňování celulitidy.
 • Používání infrasauny urychluje jakýkoli program proti celulitidě.

Infračervené záření, spalování kalorií, nadváha

Středně trénovaný člověk může v sauně vypotit 500 gramů potu, čímž spotřebuje 300 kca – ekvivalent běhu na 3.5 až 5 kilometrů. Teplem trénovaný člověk může lehce vypotit 600 až 800 kcal bez žádných nežádoucích účinků. Zatímco pokles váhy způsobený ztrátou vody je lehce nahraditelný pitným režimem, spálené kalorie už do organismu dodány nebudou. Protože infračervený termální systém zvyšuje produkci potu 2 až 3 krát oproti tradiční sauně, pomýšlení o zvýšeném spalování nadbytečných kalorií dosahuje impozantních hodnot. infračervený termální systém spaluje 600 a více kalorií za 30 minut.

Inračervené záření a zdraví

Při této formě prohřívání se ohřívá nejen povrch těla, ale i hlouběji uložené tkáně a dochází k rychlejšímu prohřátí požadovaných částí těla než při klasickém saunování. Další výhodou je nižší okolní teplota vzduchu (cca 55 °C) a tím je tato terapie zpřístupněna lidem, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využívat klasické sauny (po konzultaci s lékařem astmatici, alergici, kardiaci).

 

 

Infrasauna

doplněk pro redukci váhy

za 30 minut spálí až 600 cal při teplotě 50°C. Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad!

Autor: Dušan Kuvik

Přímý odkaz na tento článek: https://www.vemeste.cz/2011/02/v-solariu-chytnete-bronz-i-ozdravite-vas-organismus/

3 komentáře

  • Zuzana Hlavatá on 3.4.2013 at 21:55
  • Reakce

  Tento článek se mi zdá spíše jako reklama na solária než jako objektivní článek o tom, jak to se solárii vlastně doopravdy je. Nevím, zda to byl záměr, ale autor se zde zmiňuje pouze o pozitivních dopadech solárií na lidské tělo a u toho zapomněl poznamenat, že solária způsobují například rakovinu kůže, oslabují imunitní systém kůže proti vnějšímu působení a také podporují rychlejší proces stárnutí kůže. Nezmínit v takovém článku i tyto aspekty se mi zdá neodpustitelné.

  • Zita Frydrychová (REK) on 4.5.2013 at 00:41
  • Reakce

  Jak píše Zuzka, tak tento článek mi opravdu přijde jako vystřižený z novin nebo napsaný pro prezentaci nových stránek solária Don Pedro. Nadpis článku vypovídá o tom, že budeme nejspíše seznámeni s účinky solária, ale v průběhu nám autor píše i o infrasauně. Článek se mi celkově zdá zmatený a nejednotný. Jistě záměrně jsou zde opomenuty negativní vlivy, mezi které patří především rakovina kůže. Také zde chybí upozornění, že řístup do solárií je na vlastní nebezpečí a až od 15 let, což je velice důležité upozornění. Solárium bývá někdy doporučeno i dermatologem, pro zlepšení pleti nebo osobám s nedostatkem pigmentu před začátkem léta. Ale každý by měl mít na paměti, že na prvním místě by mělo být zdraví a ne vzhled.

  • Hana Dostálová on 4.6.2013 at 22:52
  • Reakce

  Nemůžu jinak, než zcela souhlasit z předchozími komentáři. Ačkoli mám na solária vyhraněný názor, a to vcelku negativní, velmi by mě zajímaly autorovy opory argumentace pro solária a relevantní zdroje, které uvádí, že jsou solária skutečně tak blahodárná, jak autor uvádí. Článek na mě skutečně působí jako reklamní letáček a ne jako objektivní práce na téma solária s pozitivy i negativy, která ke každému tématu určitě patří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.