Print this Stránka

Nejnovější komentáře

 • 7. 2. 2019 Hana Vatěrová
  Děkuji za užitečné informace. Doba se již opět posunula, ale myslím, že z lecčeho zmiňovaného ve vašem článku lze stále čerpat.
  Mladší školní věk
 • 16. 6. 2018 Monika
  Oblíbené byli procházky do přírody prochazky bylY, protože různé cechy přiznávali svým příslušníkům.... cechy priznavalY k tomu se dále připočítali dny  dny se pripocitavalY Přesto chvíle odpočinku a rozptýlení nebyli  chvile nebylY  Naši předkové je milovali a byli pro ně záminkou k tanci  svatky bylY zaminkou.... Volili se také královny dožínek. kralovny se volilY jak vidim,tak cestina se uz moc nevede.....  
  Volný čas ve středověku
 • 3. 3. 2017 Hana Mikulčíková
  Na téma volný čas děti nakreslily počítač, koně, moře, sportovní aktivity, les, přírodu, poslech hudby, knihy, mlsání ... Obrázky jsou moc pěkné. Jakým způsobem děti tráví volný čas ovlivňuje doba, ve které žijí. Dítě se kresbou vyjadřuje, realizuje své fantazie a představy a mnohdy se umí kresbou vyjádřit lépe, nežli slovy.  Ve svých obrázcích znovu prožívá hezké zážitky, ale také i své starosti a špatné nálady. Kresba dítěti aspoň částečně, náhražkově může splnit přání, které je ve skutečnosti nesplnitelné. Dříve nežli dáme dětem do rukou počítač, dejme jim raději čtvrtku papíru a pastelky.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 26. 2. 2017 Iveta Škrabánková
  Obrázky jsou krásné, převažuje příroda, sport, venkovní aktivity...a vyvrací tak všeobecnou představu, že děti nejraději tráví svůj volný čas na počítači. Dle mého obrázky vyjadřují více věcí. Jednak to, co děti skutečně dělají, pak to, co by chtěly dělat (včetně fantaskních výletů do kosmu 🙂 ), ale také je možné, že zejména starší děti mohly nakreslit to, co si myslí, že my dospělí považujeme za správné a chceme na obrázku vidět... Doufám, že takových (pokud vůbec) je menšina, protože to by nebyla pěkná vizitka naší výchovy... Celkově jsou obrázky nesmírně pozitivní a k nám dospělým vysílají celkem jasný vzkaz: My,...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 12. 2. 2017 Renata Kovářová
  Krásné, důležité je si uvědomit, že senioři nejsou jen přítěž společnosti. Z vlastní zkušenosti vím, že hudba dokáže navodit příjemné emoce a tanecem zapojíte všechny seniory bez ohledu na jejich hendicap. Pohyb je důležitý v každém věku, samozřejmě je vždy nutné znát zdravotní stav a tanec i cvičení přispůsobit potřebám klienta. Článek je výborným zdrojem informací, nápadů a rad. Skvělé!!
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 6. 2. 2017 Radka Skýpalová
  Po shlédnutí všech obrázků  jsem byla mile překvapena různorodostí aktivit. V obrázcích se odráží dětské aktuální zájmy nebo kreslí svoje přání, to, co by si děti přály dělat ve svém volném čase nebo kreslí, to co vidí kolem sebe. Obrázky jsou krásně barevné, protože na nich převládají venkovní aktivity, hojně je zastoupená voda, les. Děti rády tráví čas venku, v přírodě, neboť je to to nejlepší hřiště na světě.  Co mě překvapilo, že se na pár obrázcích objevila knížka, která je důležitá pro rozvoj osobnosti dítěte. Zastoupení kreseb počítačů či mobilů je zanedbatelné.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 1. 2. 2017 Andrea Holubcová
  Z obrázků jde poznat, že děti mají svůj volný čas nějak organizovaný. Akorát mně překvapuje, že stašně málo dětí do svého volného času, má zařazenou rodinu. Je celkem možné, že to, že jsou s rodinou berou automaticky. Jinak obrázky jsou nádherné, šikovné děti.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 31. 8. 2016 Eva
  Kdy se hraje mala kopana diky
  Areál sportů Bystročice
 • 15. 6. 2016 Jakub Boháč
  Lanáček je opravdu povedený nápad, který sice není ojedinělý (byli jsme v dětské lanáčku také v Jihlavě), ale rozhodně je příjemným zpestřením návštěvy. Děti se totiž většinou po čase potřebují někde vyřádit a myslím si, že Lanáček je k tomu víc než vhodný.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 29. 4. 2016 Marie Ptáčková
  Prosím o bližší informace, plánujeme zájezd seniorů  do Jeseníků . Můžete mi, prosím, sdělit jaký čas máme plánovat na projití Balneoparkem v lázních? Těšíme se. Děkuji za odpověď MP.
  Nový balneopark v Jeseníku
 • 19. 3. 2016 Věra
  zdravím všechny a mám prosbu či dotaz? je mi 64 let.jsem od dětství dost sportovně aktivní tvor.ještě dnes běhám denně 5 km kopcovitým terénem.Ale v poslední době pozoruji,že mne zmáhá únava a občas se mi nechce....Máte prosím někdo zkušennosti? je to normální,nebo jsem jen na stará kolena línější? Kolik bych měla sportovat v mém věku? Jsem zdravá,štíhlá normální žena.Děkuji
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 5. 2. 2016 Martin Kanka
  Pravdivý článek o dětech. PS:Hlavonožci mě velmi pobavili Děkuji
  Předškolní věk
 • 6. 1. 2016 Hana Svobodová
  Vážení přátelé! Jsem seniorka, je mi 70 let a zřejmě mezi seniory bílá vrána. Nemám žádné zdravotní potíže, když někde řeknu, kolik je mi let, tak mi to nikdo nechce věřit. Pěstuji turistiku, cyklistiku, v zimě ráda jezdím na běžkách, ale nemůžu k sobě sehnat stejně aktivní seniory, protože většina má zdravotní problémy a dovedou se bavit jen o nemocech, což já z duše nenávidím. Tak by mě zajímalo, jestli máte program i pro seniory aktivní jako jsem já. A nelžu, když říkám, že jsem aktivnější, než za mlada. Děkuji za odpověď, s pozdravem Hana Svobodová.
  Pohybová aktivita (nejen) seniorů
 • 8. 6. 2015 Jan Z
  Slunce v duši paní Aneto!
  Optimální pohybová aktivita dětí předškolního věku s ADHD
 • 24. 1. 2015 pavel zháněl
  Dobrý den. Měl sem možnost bydlet ve Střítěži u Českého Těšína a mé dojmy jsou strašné!!! Stupidní, primitivní, polsky mluvící lidé, kteří se řadili podle toho, kdo má na zahradě více sádrových trpaslíků. Jediná možnost zábavy ............. chlast. A podle něj tam všichni žijí a směřují své stupidní polskočeské životy. Dva nebo tři nejbohatší občané, shlížejí na ostatní (nezbohatlou menšinu) s patra a ukazujou se tam jenom když mají potřebu se schovat. Proto nikdy, opakuji NIKDY !!! vice na dědinu nevlezu. Jedině spáchat masovou vraždu.
  I na vesnici tepe život
 • 31. 8. 2014 Slovensko
  S vysvětlením pojmu rekreace nelze nic jiného jen souhlasit. S regeneraci sil je spojeno taky dobré ubytování a okolní prostředí. Jde jen o to co člověk preferuje (hory, moře, termály).
  Pojem "rekreace"
 • 25. 5. 2014 Eva Junková
  Kapitola o ŠVP neodpovídá ŠVP v ČR. I
  Psychomotorika dítěte
 • 6. 2. 2014 Karolína
  Neznáte nějakou dobrou lezeckou stěnu v Ostravě? Teprve začínám tak bych si to nejdříve chtěla zkusit aniž bych do toho musela investovat tisíce.
  Možnosti sportovního lezení v blízkém okolí města Olomouce
 • 28. 1. 2014 Karolína
  Aqaucity Poprad je skvěle vybavené, rádi se tam s přítelem vracíme. Doporučuji
  Slovenské aquaparky
 • 28. 1. 2014 Jarolím
  Děkuji za článek, zrovna se chystám s lezením začít a alespoň teď vím, kde najdu zajímavé stěny.
  Možnosti sportovního lezení v blízkém okolí města Olomouce
 • 22. 1. 2014 Jarolím
  Velmi povedená díla. Naše malá (5let) v jednom kuse kreslí princezny a sem tam nějakého koně. Tak doufám, že časem nepřejde čistě k počítačům a hrám. I když dnešní doba k tomu děti přímo vybízí a kdo se nedrží z davem jako by nebyl. Je to až smutné.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 17. 1. 2014 Olomouc
  Je skvělé, že se tam vyskytují ještě věci jako je sport, příroda, koně... nakreslené počítače mě spíše děsí. Dostáváme se do doby, kdy si děti budou přírodu ukazovat akorát v encyklopedii a to ta encyklopedie ještě bude online.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 17. 1. 2014 Dakar
  Ne nadarmo se říká ve zdravém těle zdravý duch. Taky si rád pár schodů vyšlápnu a eskalátory úspěšně ignoruji. Bohužel mladí si dneska neuvědomují, že tělo má člověk jen jedno a je třeba se o něj starat také pravidelným pohybem ne jen sezením u počítače.
  Chůzí do schodů ke zdraví!
 • 13. 1. 2014 Asa
  Skvělý nápad na výlet díky za tip ! Než se ochladí tak si ještě někam vyjedu, to je dobrá zpráva.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 13. 1. 2014 Asa
  Sauna je populární dodnes, ba naopak nabízí mnohem více než kdysi. Jen taková infrasauna je krásným příkladem.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 5. 12. 2013 Jeseníky
  Velmi poutavý článek. Že byly lyže původně využívany armádou a až poté se z toho stal sport jsem nevěděla. Určitě si na vzpomenu, když zase budu lyžovat v Jeseníkách.
  Na běžky nejen do Jeseníků
 • 20. 9. 2013 Draga
  Dobry den. Jsem zena,stari 58 let a pohyb je prirozenou soucasti meho kazdodenniho zivota.Pochazim z CR,ale jiz nekolik let bydlim v zahranici.Kdyz prijedu do Prahy tak temer vsude,kde jsou escalatory,ja chodim po schodech,samozrejme,ze si vsimam kolik lidi je podobneho zamereni a s litosti shledavam,ze jich teda moc neni.Jeste v metru by to slo,tam se spechajici mladi lide rinou po escalatorech rychlou chuzi nahoru,ale v obchodnich centrech je to mnohem horsi.Napriklad v nakupnim centru Chodov schodiste primo vybizi vystoupat po nem nahoru,ale lidi se tlaci jako sardinky na escalatory.Takovych a podobnych prikladu bych mohla uest nekolik. Bydlim v dome s 28...
  Chůzí do schodů ke zdraví!
 • 14. 9. 2013 Martin
  Áno na Slovensku máme veľa Aquaparkov a veľa ich je dobre vybavených, ale niektoré sú cenovo posadené veľmi vysoko najmä tie Tatranské (Bešenová, Tatralandia, Aquacity Poprad). Ja osobne, keď som v Tatrách, dávam prednosť poľskému aquapartku v Bialke Tatranskej - je to za polovicu a vyzerá to úžasne: Pozrite recenziu: http://www.milujemewellness.sk/saunarium-v-terma-bania-takto-sa-robi-skvely-wellness/
  Slovenské aquaparky
 • 6. 9. 2013 FBB
  Nabídka lezení ve městě Olomouc se již brzy významně rozšíří - Flash Wall plánuje otevření v Listopadu 2013. Více na www.flashbb.cz
  Možnosti sportovního lezení v blízkém okolí města Olomouce
 • 6. 6. 2013 Jakub Pšenička REK
  Zajímavý návod, jak spojit aktivní sport se zajímavými místy v okolí Prahy . Několik rad čtenáře určitě osloví a uvítá i vyjmenování hned několika možností výletů a několika možností a kombinací dopravy, včetně kapacity, časového rozpětí i financí. Je dobrým rádcem při plánování výletů v okolí Prahy, zejména pak pro rodiny s dětmi, pro něž bude použití dopravy pro přiblížení se velmi přínosné.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 6. 6. 2013 Jakub Pšenička REK
  Skvělý nápad, jak zviditelnit zajímavou formou alternativní dopravu a poukázat na její výhody nejen ekologické, ale i zdravotní. Fotosoutěž pod záštitou Katedry rekreologie FTK UP je jistě podařenou akcí konanou ve spolupráci se serverem www.vemeste.cz a Centrem dopravního výzkumu. Někteří se pozastavili na výstavě nad fotkami, jiní se třeba jen zamyslí nad článkem a opráší svá, ve sklepě zaparkovaná kola.
  Fotosoutěž Kolo ve městě zná své vítěze
 • 6. 6. 2013 Jakub Pšenička REK
  Zajímavá pozvánka na netradiční akci doplněná fotkami a internetovým odkazem jistě zaujme nejen cyklisty. Netradiční formou mohou tak odhalit jinak celoročně nedostupná místa. Velmi oceňuji možnost navštívit Bílý kámen formou autokarového zájezdu a tím dát zelenou nejen starším spoluobčanům, ale i dětem a handicapovaným. Článek svým poutavým textem přímo vybízí k návštěvě této pozoruhodné sportovně - poznávací akce.
  Akce Bílý Kámen
 • 6. 6. 2013 Jakub Pšenička REK
  Dobrá zpráva pro všechny sportovce z Olomouce a okolí, navíc ještě zdokumentovaná fotkami, nadchne jistě každého nejen vášnivého sportovce, který nechce porušit momentální zákaz vstupu na stavbu nové inline stezky, ale přesto by rád viděl, v jakém stádiu se výstavba - tedy stezka před dokončením nachází. Dobrým pomocníkem při orientaci je jistě i stručný popis, jak se ke stezce dostat. Jistě skvělý nápad a dobrá investice města.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 6. 6. 2013 Pšenička Jakub REK
  Z článku o humanitárním sdružení Handicap vyzařuje pohoda a radost, přestože se jedná o sdružení pomáhající lidem s nelehkým osudem. Kromě hlavního cíle a poslání jež, jak je uvedeno, je podpora aktivit lidí se zdravotním postižením a bourání bariér, bych ocenil významnou měrou z článku vyplývající empatii a pocit z dobře vykonané práce zaměstnanců i dobrovolníků Handicapu.
  Volný čas pro handicapované ve Zlíně
 • 6. 6. 2013 Jakub Pšenička REK
  Tento krátký příspěvek je velice zajímavý a inspirující. Kranking je zde představen jako sport pro široké spektrum lidí včetně handicapovaných a těhotných, čímž pro mnohé otevírá nové možnosti sportovního využití. Nezanedbatelný je i zdravotní aspekt tohoto sportu, takže zbývá jen doplnit, že držím palce, doufám, že brzkému rozvoji tohoto sportu.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 6. 6. 2013 Jakub Pšenička
  Tento příspěvek dle mého názoru a zkušeností s vlastními rodiči není příliš šťastný. Přístup čtyřicátníků k volnému času bude jistě individuální, tak jako v každé věkové kategorii. Vezmeme-li tuto cílovou skupinu jako celek, zdají se mi předkládané aktivity jako příliš pasivní. V době, kdy je ve všech médiích zdůrazňován aktivní přístup k odpočinku a stává se trendem doby, se mi vybrané aktivity zdají být určené spíše pro starší generacici. Chybí mi zde také příhlédnutí k ekonomické stránce věci. Při jejím zohlednění jsou některé ze sportů, jako třeba golf, velké části populace nedostupné.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 6. 6. 2013 Jakub Pšenička REK
  V článku je jasně a přehledně vymezen pojem předškolní věk a všechny aspekty s ním související. Je vhodným vodítkem pro laiky, matky i širokou veřejnost. V článku je toto období popisováno jako nejpozoruhodnější etapa vývoje člověka, jako etapa, ve které se propojením všech aspektů vývoje vytváří základ pro další rozvoj jedince.Snad právě z důvodu vytváření základu dalšího rozvoje dítěte mi v článku chybí zmínka o důležitosti vztahu matky, otce, rodiny, neboť rodiče představují pro dítě emociálně významnou autoritu a vzor.
  Předškolní věk
 • 6. 6. 2013 Jakub Pšenička REK
  Otřepaný výrok, jsme staří tak, jak se cítíme, který zmiňuje Pavlína, má své opodstatnění. Přesto je potřeba brát v potas nevyhnutelné tělesné a psychické změny seniora. Článek je v odstavcích přehledu a rozdělení velmi čtivý, přehledný a poučný. Jakákoli aktivita seniora má jistě svůj přínos. Možná bych v článku více zdůraznil důležitost motivace a socializace jedince jako takové.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  V tomto článku se mi líbí myšlenka podpoření cyklistiky a využití kola jako dopravního prostředku na kratší vzdálenosti ve městě. Spousta lidí si totiž zvyklo na dopravu autobusem nebo autem. Co bych tomuto článku vytkla je lepší provedení soutěže. Soutěž na mě působí spíše jak soutěž fotografů než aby podpořila osoby, které by vyměnili své auto za šetrnější způsob dopravy.
  Fotosoutěž Kolo ve městě
 • 6. 6. 2013 Jakub Pšenička REK
  Jednoduchý a jasný článek pojednávající jak o významu plavání pro děti, tak o změnách, jimiž dítě v tomto věku prochází, s ohledem právě na tento druh sportu. Vyjmenovány a popsány jsou zde i metody plavání, o kterých si každý člověk po přečtení utvoří svůj vlastní úsudek. Je zde zmíněna i motivace, jakožto důležitý prvek při konfrontaci dítěte s vodou a uvedena jeho názorná ukázka. Přestože obecně souzeno je plavání dětí v podvědomí lidí podporováno a doporučováno, hodnotím kladně, že zde nebyla opomenuta ani zdravotní negativa plavání dětí.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  Z tohoto článku mám smíšené pocity. Myslím si, že pohyb je pro mentálně postižené lidi velmi důležitý a dobrý. Líbí se mi akce, které jsou pro ně pořádány jako různé soutěže (paralympijské hry). Lidé se tímto začleňují do společnosti, sportují se sobě rovnými. Dále mě v článku velmi zaujaly "Nové trendy ve využívání volného času" jak se lze s mentálně postiženými pracovat. Na druhou stranu jsem hodně přemýšlela o první části, kde se píše, že není samozřejmostí, aby se lidé se zdravotním postižením účastnili většiny aktivit naší společnosti. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že ne vždy je dobré začlenit mentálně...
  Rekreační aktivity mentálně postižených
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  Důležitost hry v předškolním věku - velká. Hry jsou pro děti velmi důležité, pomocí her se toho dítě může naučit spoustu. Dítě se při hře naučí začlenit do kolektivu, vyhrávat, ale i prohrávat, což je také velmi důležité do jeho budoucího života (škola, koníček, práce...), naučí se respektu a určitého řádů.
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  Článek mě velmi zaujal, o krankingu jsem dosud neslyšela. Článek je krátký, výstižný. Nejvíce se mi líbí, že je tento sport dobrý na srdce a vhodný pro různé skupiny lidí - sportovce, těhotné ženy, lidi s nadváhou, vozíčkáře nebo rehabilitující lidi po rakovině prsu. Myslím si, že v tomto sportu najde mnoho lidí zalíbení.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  U tohoto článku bohužel nemůžu souhlasit s autorkou, i když má velmi zajímavý nápad. Praze určitě nechybí volnočasové aktivity. Snad v každém větším městě můžeme najít nespočet volnočasových aktivit jak v halách, tak venku. Dále co se týče každodenního stereotypu obyvatel. Každý člověk je svým strůjcem a záleží jen na něm jestli ve stereotypu bude žit či ne.
  Ledově krásná Praha
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  Článek se mi líbí, je krátký a dozvím se v něm všechny základní informace, které potřebuji vědět. Na článku se mi líbí nápad rozšíření nabídky využití volného času pro rodiny s malými dětmi. Takovýchto kvalitních atrakcí, areálů či středisek je čím dál tím méně.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  Tento článek hodnotím kladně. V Praze není moc prostor pro cyklistiku, a proto si myslím, že tuto variantu obyvatelé ocení.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  Velmi chválím tento projekt ať už z bezpečnosti cyklistů, tak z hlediska využití tohoto areálu.Cyklostezka Bečva je v blízkosti využívané turistické oblasti a proto je také, jak je již zmíněno, často navštěvovaná, jejím zřízením tak byl chytře vyřešen problém s bezpečností cyklistů, kteří již nemusí projíždět přes velmi frekventované město. Výhodou této cyklistiky pak je využití v jakémkoliv ročním období, což mnozí ocení. Jedinou výtku, kterou bych k tomuto článku měla je uspořádání celého textu.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  Tento článek se mi velice líbí. Téma je dobře zpracované, líbí se mi jak autoři popisují jak klady tak i zápory. Souhlasím s tím, aby se děti začaly seznamovat s vodou co nejdříve - pomůže jim to do jejich budoucího života. Dále musím souhlasit s tím, že plavání patří mezi nejzdravější a nejvšestrannější sporty. Myslím si, že pro dítě v tomto věku je to nejlepší základ ke správné stavbě těla, posílení svalstva na těla, srovnání páteře.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 6. 6. 2013 Romana Barešová
  Na článku se mi moc líbí, jak je rozvržený. Na začátku je hezky popsán stav člověka ve stáří jak fyzický tak psychický. Podle toho jsou pak vypsány různé aktivity, které může člověk vykonávat. Myslím si, že pohyb ať už u malých dětí či u starých lidí je důležitý. Lidé tím mohou dosáhnout mnohem většího věku a cítit se vitálněji.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 5. 6. 2013 Bára Pyrochtová
  Skvělý článek, který je plný praktických informací, rad a typů na cyklovýlety v okolí Prahy. Myslím, že pro nadšené cyklisty bude tento článek maximálně přínosný. Líbí se mi v tomto článku možnost využití integrované dopravy, která tak nabízí nové možnosti.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 5. 6. 2013 Bára Pyrochtová
  Článek informuje o výstavbě cyklostezek, které propojí obce s městem Olomouc. Tento projekt po svém realizování bude moci nabídnout možnost aktivního odpočinku prostřednictvím cyklistiky, in-line bruslení či procházek, což je rozhodně velikým přínosem pro občany města Olomouc i přilehlých vesnic. Cyklostezky najdou navíc své uplatnění i v běžném, každodenním životě občanů, kdy jim mohou poskytnout například jednodušší cestu do zaměstnání.
  Moravská stezka na území ORL Olomouc, k.ú.Křelov-Břuchotín
 • 5. 6. 2013 Bára Pyrochtová
  Velice se mi líbí nápad autorky v tomto článku. Zimní Praha na bruslích by byla dle mého názoru naprosto dokonalá. Avšak myslím si, že tento nápad by bylo dobré více promyslet. Pokud by totiž parky v Praze byly zalité vodou a plné bruslařů, rozhodně by se našla část obyvatelstva, které by se toto nelíbilo například z důvodu komplikace každodenního života. Nápad je opravdu moc krásný, ale chtělo by to jej ještě doladit po stránce organizační a ekonomické. Na závěr bych chtěla jen krátce zmínit fakt, že na začátku článku úplně nesouhlasím s tvrzením, že Praha nenabízí svým občanům možnost volnočasových...
  Ledově krásná Praha
 • 5. 6. 2013 Bára Pyrochtová
  Tento článek vypadá na první pohled velice krátce, avšak obsahově mu nelze nic vytknout. Článek příjemnou formou seznámí čtenáře s formou aerobního cvičení-krankingem. Osobně musím říci, že mě článek zaujal natolik, že bych si šla krenking nejraději hned vyzkoušet. Trochu mě překvapilo, na kolik kranking působí na lidský organismus, na první pohled se totiž tato pohybová aktivita nezdá být nijak náročná. Rozhodně souhlasím s autory článku, že největším pozitivem, který krenking přináší, je možnost sportovat a rekreovat se prostřednictvím pohybové aktivity i pokud není zdraví konkrétního jedince právě v optimálním stavu.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 5. 6. 2013 Bára Pyrochtová
  Tento kratší a stručnější článek přesně vysvětluje význam tělocvičné rekreace v období mladší dospělosti, jak je uvedeno již v nadpisu. Dle mého názoru autoři dosáhli svého cíle přesně tak, jak chtěli. Řekla bych, že se jim podařilo vystihnout podstatu věci a zachytit tak opravdu jen ty zásadní, důležité myšlenky, čímž čtenáři stručně objasnili dané téma a ,,nemotali mu hlavu'' dalšími termíny a dalším zbytečným vysvětlováním.
  Význam tělocvičné rekreace v období mladší dospělosti
 • 5. 6. 2013 Bára Pyrochtová
  Tento článek mě oslovil především proto, že poukazuje nejen na pozitivní stránku, kterou plavání dětem přináší, ale také na tu negativní. Tímto je článek objektivnější, což dle mého názoru ocení především rodiče, kteří uvažují o přihlášení své ratolesti do plaveckého kroužku, či školy. Naprosto souhlasím s názorem, že plavání je jedním z nejzdravějších sportů, a právě proto podporuji rozvoj této pohybové aktivity již od útlém věku. Na konci článku se mi velice líbí metodická ukázka hodiny plavání pro děti předškolního věku. Myslím, že tato ukázka rodičům hodně pomůže při jejich rozhodování.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 5. 6. 2013 Bára Pyrochtová
  O Strolleringu slyším úplně poprvé, a mohu říci, že mě tato myšlenka velice nadchla. Je to výborný nápad jak spojit dohromady výchovu a hry s miminkem, spolu s pohybem a pobytem na čerstvém vzduchu. Myslím, že spousta maminek tento nápad rozhodně ocení. Nejvíce se mi líbí možnost, která maminkám nabízí zábavnou pohybovou aktivitu při které zároveň tráví čas se svým miminkem a prohlubují tím jejich vzájemný vztah. Myslím, že jde o mnohem, mnohem lepší způsob cvičení než si jít na 45 minut zacvičit zumbu nebo aerobik do tělocvičny, a mezitím nechat svou ratolest někomu na hlídání. Komě toho se mi...
  Strollering aneb mateřská v pohybu
 • 4. 6. 2013 Hana Dostálová
  Článek se mi líbí. Kladně hodnotím to, že projekt nejen vyřešil stávající problémy v regionu, ale také předchází svou variabilitou dalším do budoucna a místním obyvatelům i turistům nabízí široké spektrum vyžití.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 4. 6. 2013 Hana Dostálová
  Nemůžu jinak, než zcela souhlasit z předchozími komentáři. Ačkoli mám na solária vyhraněný názor, a to vcelku negativní, velmi by mě zajímaly autorovy opory argumentace pro solária a relevantní zdroje, které uvádí, že jsou solária skutečně tak blahodárná, jak autor uvádí. Článek na mě skutečně působí jako reklamní letáček a ne jako objektivní práce na téma solária s pozitivy i negativy, která ke každému tématu určitě patří.
  V soláriu chytnete bronz i ozdravíte váš organismus
 • 4. 6. 2013 Hana Dostálová
  O krankingu jsem až do předčtení tohoto článku vůbec neslyšela. Velmi mě zaujala myšlenka kompenzace pro sportovce se zatížením především dolní poloviny těla prostřednictvím tohoto sportu, který je principielně velmi podobný spinningu, a proto (dle mého názoru) cyklistům, běžcům, atd. velmi blízký.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 4. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Stav cyklostezek by Ostravě mohl závidět každý, především více jak 200km tras a rovinatý povrch. Ostrava má skvěle rozvrhnutý plán na rozšiřování cyklostezek a kdejaké město by se zde mohlo poučit. Navíc napomáhá ke zlepšení životnímu prostředí, zlepšení kvality životního stylu místních, kterým tímto umožňuje bezplatnou aktivitu na čerstvém vzduchu.
  Ostravou na kole
 • 4. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Stručný článek s mnoha informacemi. Oceňuji nápady na výlety v okolí Prahy, především do přírodních krás v okolí Vltavy a Berounky, která určitě stojí za návštěvu. A cenová dostupnost je taky skvělá. Na stručný článek, stručný komentář a jedno velké plus!
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 4. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Skvělý nápad! Sama bych se ráda zapojila do soutěže, nebo navštívila galerii, kde fotky byly vystaveny. Toto téma je v dnešní době aktuální a myslím si, že studenti z Katedry rekreologie FTK UP odvedli dobrou práci. Takovéto události by měli být ve více městech, aby se tato problematika začala řešit. Cyklodopravu ve městech shledávám jako užitečnou.
  Fotosoutěž Kolo ve městě zná své vítěze
 • 4. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Velmi mne zarazila velká čísla postižených lidích,ať už zrakově či jiním způsobem. Při setkání s těmito lidmi si člověk uvědomí, jaké má štěstí, co vlastní a co bere jako samozřejmost. Líbí se mi, že se poskytují pro zrakově postižené aktivity typu ErgoCycling a určitě by se hodilo vytvořit další. Myslím, že tito lidé si to nejvíce zaslouží.
  Liberecké světýlko ve tmě
 • 4. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Skvělý případ jak spojit pohybovou aktivitu se vzděláváním. Dítě si může rozšířit obzory ze světa zvířat a poté se pěkně vyřádit v lanovém centru. Také jsem absolvovala instruktora nízkých lanových překážek a vím, že tohle nemůže nikdy omrzet. Pokud bych mohla, rozhodně bych doporučila každé rodině absolvovat rodinný výlet ať už do Olomouce, Zlína, nebo Chomutova. Snad bude Lánaček spolupracovat i s dalšímy městy, kde je ZOO. Jsou rozhodně přínosem.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 4. 6. 2013 Aneta Lejsková, REK
  Hra je nedílnou součástí vývoje dítěte, tento článek tuto problematiku velmi dobře vystihuje a popisuje. Bez hry není možný správný vývoj jedince. Pokud je dítěti hra odepírána, bude to mít v budoucnosti dopad v mnoha ohledech. Článek je moc hezky zpracovaný.
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 4. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Pro mne je balneopark naprostou novinkou, určitě chci takové místo v budoucnu navštívit. Tento projekt mě velice nadchnul a jsem pro, aby se financovali takovéto projekty, namísto zbytečných nákupních center, kterých je přespíliš. Tento park může navštívit opravdu celá rodina, kde vyžití najdou všichni. Výborný nápad spojit hřiště, lanové centrum s nízkými překážkami, turistickou trasou a balneoparkem. Více podobných zařízení v naší republice, je jich pomálu.
  Nový balneopark v Jeseníku
 • 4. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Mohu jen doporučit! Na Lysé hoře už jsem také byla a stojí to za to. Článek chválím, je to skvělý tip na výlet a pokud bych dosud na Lysé hoře nebyla, po přečtení tohoto článku, bych tak určitě učinila.
  Lysá hora - symbol Beskyd
 • 4. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Dle mého názoru by takovýto spolek měl být ve více obcích, je to určitě výborný nápad a oceňuji strůjce toho všeho. Tolik aktivit mezi kterými si určitě vybere každý oživí stereotyp života.
  Kulturní a společenský život obce Hlušovice
 • 4. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Článek mě velice zaujal, netušila jsem, že je tolik aktivit, které může handicapovaný člověk provozovat. Je to výčet tolika aktivit, tento článek by se měl rozšířit mezi více lidí, myslím, že by to ocenil každý, kdo se ocitne na vozíčku. A oceňuji práci lidí, kteří se tím zabývají.
  Možnosti pohybových a sportovních aktivit pro vozíčkáře na území Moravskoslezského kraje
 • 4. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Souhlasím s tím, že by člověk neměl přeceňovat svůj zdravotní stav a měl si najít aktivitou úměrnou jeho zdraví. Nejvíce mě z celého článku zaujala taneční terapie, naprosto s autorem souhlasím, že tanec a hudba vnáší opět do života radost. Což se určitě odrazí jak na psychice člověka, tak na jeho zdraví.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 4. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Staří jsme tak, jak se cítíme. Ovšem stáří nezastavíme. Líbí se mi výčet aktivit, které lze provozovat, každý člověk v důchodu by si určitě vybral tu svou. U této věkové skupiny je důležitá hlavně socializace, aby člověk nepociťoval, že už je nepotřebný. Proto jsou asi nejvhodnější kolektivní aktivity.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 4. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Velmi dopodrobna kvalitně zpracovaný článek . Naprosto se vším souhlasím. Určitě je důležitý i přístup rodičů. Pokud dítě nemá pevnou vůli, což v tomhle věku má jen pár jedinců, je potřeba dohled a plná podpora okolí. Myslím si, že v dnešní době je tolik zábavných aktivit, že zálibu si v nich najde opravdu každý, jen je k tomu popostrčit a napomoct tak k tomu, aby to nenechali zajít dál než to je.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 4. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Článek se mi líbí a víceméně s ním souhlasím. Pro děti v předškolním věku je to určitě výborná aktivita, jelikož posiluje svalstvo celého těla a napomáhá ke správnému držení těla. Má to i svoje negativní stránky, které jsou v článku též zmíněné, ovšem není to důvod k tomu, aby nás návštěva bazénu odradila.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 4. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Cíl autorů článku je podle mého názoru splněn na výbornou. Skvěle popisují toto období. Velmi mě nadchli přiložené tabulky, u kterých si můžeme ověřit jak na to dítě v daném věku je. Dále mi přijdou velmi přínosné básničky, na které jsme mnohý z nás už dávno zapomněli. Pohybová aktivita mi přijde nekompletní, ale i přesto jsou v ní všechny potřebné informace.
  Dítě v předškolním věku
 • 4. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Hezký článek, který poukazuje na to, že ve staří nejsme nuceni sedět doma, ale můžeme stále aktivně prožívat svůj život. Navíc je to velmi důležité pro náš zdravotní a také sociální stav. Skvělá zpráva je, že se na seniory stále více bere ohled a vznikají nové zájmové aktivity. Líbí se mi, že autoři napsali možnosti seniorů v daném měste, tedy v Olomouci. Bohužel nechápu v odstavavci - Význam aktivity pro kvalitu života seniorů vymezení Slina Milera a jeho dvanáct trendů. V článku jich je uvedeno pouze 11 a pod 7 a 8 nevím co si představit? Když se vymezují trendy,...
  Senioři a pohybová aktivita
 • 4. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  Rozhodně výborný nápad pro cyklisticky aktivní pražany, které už nebaví kroužit po magistrále. I v Praze najdeme místa, která se dají srovnat s Malou, či velkou Amerikou ( například Šárecké údolí). Velice povedené mi přijde řešení přestupů z autobusů do vlaků, za použití jedné jízdenky
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 4. 6. 2013 Jan David
  Skvělý nápad. Nejenom, že lidé ušetří peníze za přepravu, ale zároveň udělají i něco pro své zdraví. Můžeme jen doufat, že to nebude jen nějaký výkřik do větru a podobných projektů se u nás v ČR bude realizovat stále více.
  Moravská stezka na území ORL Olomouc, k.ú.Křelov-Břuchotín
 • 4. 6. 2013 Jan David
  Výborná zpráva pro lidi z Prahy a okolí, především pro cyklisty. Myslím, že oni sami mají projetou Prahu až až a už tam nemají další místa, kam by jela. Navíc jízda v přírodě okolo řeky Berounky bude úplně něco jiného než ve městě mezi tramvajemi. Dostat se tam nestojí skoro nic, tak nevidím problém, proč by cyklisté nemohli vyrazit za hranice matičky Prahy a vydat se také na nějaké zajímavé přírodní dobrodružství.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 4. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  V dnešní hektické době, kdy používáme prostředky pro naše pohodlí a ne pro naše okolí, je tato akce určitě vítaná. Lidi by si měli uvědomit, že psychická pohoda, kterou přináší pohled na zelenou krajinu, je naším počínáním ohrožena. Rozhodně bych podpořila projekt do školy na kole, avšak za předpokladu zvýšení bezpečnosti cyklistů. Ne každý si dnes na přeplňěné silnice troufne takzvaně "naostro".
  Fotosoutěž Kolo ve městě zná své vítěze
 • 4. 6. 2013 Jan David
  O této akci jsem doposud nevěděl a velice mě zaujala. Jelikož mě cyklistika baví, tak budu určitě do budoucna zvažovat svou účast. Jsem si jistý, že tento článek upoutá spoustu vášnivých cyklistů, kteří se dalšího závodu zúčastní a rok od roku bdue účast vyšší a vyšší.
  Akce Bílý Kámen
 • 4. 6. 2013 Jan David
  Klaním se před člověkem, nebo skupinou lidí, kteří tohle mají na starosti. Já sám mám zkušenost s péčí o postižené dítě na invalidním vozíku a vím, že je občas velmi složité se někam vůbec dostat, jelikož ne všude jsou bezbariérové vstupy. Veká škoda, že takovýchto spolků je u nás pomálu.
  Volný čas pro handicapované ve Zlíně
 • 4. 6. 2013 Jan David
  Nadváha je v současné době už civilizační choroba, bohužel. Lidé leniví, místo toho, aby si šli ve volném čase zasportovat, tak si radši sednou k televizi a na nějaký sport se podívají. O naši pohybovou aktivitu v dětství by se asi měli starat rodiče, ale postupem času už to je jen na nás, jak naložíme s volným časem. Důležitou etapou je v tomto ohledu puberta, kde se začínáme starat i o svůj zevnějšek a je jen na nás, jestli si zachováme nějaké pohybové návyky a nebo úplně zlenivíme.
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 4. 6. 2013 Hana Dostálová
  Líbí se mi charakteristika předškolního období větou učí se pohybu a učí se pohybem. Ačkoli zcela souhlasím s důležitostí pohybové aktivity v souvislosti s vývojem jako takovým, dokáži si představit celou řadu vhodnějších aktivit pro rozvoj psychomotorických dovedností, než je lyžování. Lyžovaní mezi 3 a 4 rokem je mnoha odborníky považováno za značně předčasné a to jak z důvodu (ne)bezpečnosti, tak i kvůli nutnosti výzbroje a výstroje. Noha 3letého dítěte upnutá celý den v přeskáčích na mě nemůsobí ani zdravě, ani přirozeně.
  Rozvoj psychomotorických dovedností u dětí předškolního věku
 • 4. 6. 2013 Jan David
  K článku mám několik výhrad. Jelikož, jak je řečeno, mluví se o věku našich rodičů. Když se podívám na své rodiče, tak stále jsou schopni absolvovat nějakou zátěž na svůj organismus (jízda na kole, běh, inline). Ovšem proti gustu... Druhá věc, se kterou ale zásadně nesouhlasím, jsou některé vybrané aktivity. A to především golf a gastroturistika. U těchto aktivit záleží nejvíce na jedné věci - finance. Golf je známý jako jeden z vůbec nejdražších sportů na světě a myslím si, že takových rodičů mezi námi není, kteří by víkend co víkend byli schopni finančně zvládat běhání po golfových hřištích. Co...
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 4. 6. 2013 Hana Dostálová
  Jsem velmi ráda za článek věnovaný seniorům. Naprosto souhlasím s tvrzením, že pravidelná pohybová aktivita přispívá ke zdravějšímu a kvalitnějšímu životu. U seniorů bych vyzdvihla aktivity společné a kolektivní.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 4. 6. 2013 Hana Dostálová
  Článek hodnotím velmi pozitivně. Je skutečně obsáhlý a přitom přehledný. Velmi se mi líbí, že se autoři věnovali jak problematice období dospívání a základním pravidlům a zásadám při práci s obézními mladistvými, tak i zajímavým, moderním doporučeným aktivitám.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 4. 6. 2013 Jan David
  Myslím, že velmi důležitá je poslední věta v článku, kdy autor poukazuje na skutečnost, že by to aktivita určená pro takto malé děti, měla být především zábavou a hrou, která je bude bavit a nikoliv něčím, co by musely dělat z donucení. To je zcela zásadní pro vymyšlení nějaké ideální aktivity. Jinak samozřejmě je správné učit již děti předškolního věku základním plaveckým návykům, předejde se tomu zbytečnému strachu z vody, který dítě pozdějšího věku mít může a pak samostatná výuka plavání bude o to těžší. V neposlední řadě je velmi důležité, že plavání je formou pohybu, které děti v tomto...
  Plavání dětí předškolního věku
 • 4. 6. 2013 Hana Dostálová
  Na článku se mi líbi vyzdvižení potřeby pohybové aktivity v dětském věku a souhlasím s většinou bodů týkajících se plavání, charakteristiky dětí předškolního věku i průběhu tréninku. Osobně nesouhlasím s obecným tvrzením, že plavání je jeden z nejzdravějších a nejvšestranějších sportů. U plavání stejně jako u ostatních pohybových aktivit velmi záleží na správném technické provedení.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 4. 6. 2013 Jan David
  K samotnému článku nemám sebemenší výhrady. Je vidět, že autor přesně ví, o čem mluví a už má nějaké zkušenosti s prací se seniory. Pěkné je rozdělení stáří a vůbec všechny doporučené aktivity. Opravdu jsme staří jen tak, jak se náš organismus cítí a čeho je schopen. Tento článek může být ideální pro takové lidi, kteří se v budoucnu chystají na práci se seniory, mohou zde načerpat spoustu skvělých nápadů, které budou zaručeně fungovat, jelikož jsou podloženy pravdivými informacemi založenými na zkušenostech.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 4. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  Mam velice pozitivní názor na cyklostezky. Jsem rozhodně pro vybudouvání v každém větším měste. V tomto článku oceňuji, že se v zimě cyklostezka mění i v běžecké tratě, výborný nápad. Je to rozhodně lákadlo pro navštívení této oblasti.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 4. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  Velice sympatická akce. Je zde vidět schopnost studentů, že to jde zvládnout výborně i za krátkou dobu. Líbí se mi, že si lidé projížďku mohli vyzkoušet, jak vidím z fotek tak to ocenili. Vypadá to na povedenou akci, takových by mělo být co nejvíce.
  Fotoalbum z akce Na kole okolo města
 • 4. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  Projekt je zajímavý a líbí se mi zájem studentů. Souhlasím s tím, že jízda na kole je dobrá jak z hlediska ekologického tak i pro naší zdravotní stránku. Jinak výherní fotky jsou moc povedené a gratiluji umístěným.
  Fotosoutěž Kolo ve městě zná své vítěze
 • 4. 6. 2013 Lukáš Reymar REK
  Skvělý projekt podporující dobrou věc. To, že větší využívání transportu na kole je prospěšné nejen pro životní prostředí, ale také pro člověka samotného, již všichni víme. Je samozřejmé, že nejde vyměnit auto za kolo vždy, ovšem každý člověk jistě zvládne vymyslet situaci kdy tak může učinit. Toto je přesně vhodný způsob jak tento trend propagovat.
  Fotosoutěž Kolo ve městě
 • 4. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  Inline brusle je velice moderní sport a proto vybudování této stezky je skvělý nápad. Něco takového by nemělo chybět v každém větším měste, ačkoli je to určitě finančně nákladné. V mém městě byla stezka vybudována před rokem a lidé si ji nemohou vynachválit, jak inline tak i cyklo nadšenci.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 4. 6. 2013 Lukáš Reymar REK
  Velice sympatické představení projektu a jeho slavnostního otevření. Abych řekl pravdu, tak skoro až závidím, u nás na Kladensku něco takového přesně chybí. Líbí se mi, že slavnosti podle popisu proběhly velkolepé a že lidi oceňují takto investované prostředky z evropských dotací. Zajímalo by mě, jak je cyklostezka využívána po delší době jejího otevření.
  Mikroregion Rožnovsko otevřel cyklostezku
 • 4. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  Jsem z článku doslova nadšená. Je tolik aktivit, kterým se lidé na vozíčku mohou věnovat a práce instruktorů velice oceňuji. Jsou to špičkoví sportovci, kteří ostatním dávají motivaci a ta je velice potřebná. Ti to lidé mají můj obdiv!
  Možnosti pohybových a sportovních aktivit pro vozíčkáře na území Moravskoslezského kraje
 • 4. 6. 2013 Lukáš Reymar REK
  Skvělý tip pro lidi z Prahy... V Praze je pár zajímavých míst, kde se dá na kole projet, ale přece jen porovnání velkoměsta a přírody v povodí Berounky je opravdu nesrovnatelné. Toto prostředí dobře znám. Užitečné využití hromadné dopravy. Myslím, že lidé z Prahy si po přečtení tohoto článku uvědomí, jak je pro ně vlastně tato možnost snadno dostupná.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 4. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  Líbí se mi, že Občanské sdružení Eva pomává lidem s postižením a vytváří např. i tábor. Ale není to pro region bruntálska trochu málo? Jen jedinná ogranizace mi příjde hodně málo. Lidé s postižením mají rozhodně nárok na volnočasové aktivity jako plně zdraví jedinci. Měli bychom se zamyslet nad tímto problémem.... Nikdy nevíme co se může stát nám nebo našim blízkým.
  Možnosti volnočasových aktivit osob s handicapem na bruntálsku
 • 4. 6. 2013 Šárka Plešáková
  Článek je velice pěkně a naučně zpracovaný. Vysvětlení jak to s novorozenci chodí, co v jakém měsíci už dokáže je poučné jak pro mladé rodiče, tak i pro mě jakožto tetu dvou malých synovců. Nicméně musím souhlasit s komentářem Lucky Hlavaté, že kojenec opravdu není schopný v 1.-4. měsíci života dostatečně napodobovat zvuky řeči, možná nejdříve tak v tom 4.měsíci, nicméně gesta ano.
  Psychomotorický vývoj dítěte v kojeneckém období
 • 4. 6. 2013 Šárka Plešáková
  Článek je opravdu obsáhlý a pěkně zpracovaný. Nicméně je smutné, že touto civilizační chorobou trpí čím dál více dětí a dospívajících. V tomto období je důležitý individuální přístup k jedinci a pomoci mu se tak snažit této civilizační chorobě předejít. A však musíme brát ohled na jeho citlivost, ne každý je ochotný mluvit o svém problému, především v období pubescence, kdy je s jedinci práce opravdu náročnější. Já osobně, pro aspoň nějaké snížení obezity či nadváhy, bych do základních škol zavedla více pohybových aktivit aby tak dospívající nezlenivěli.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 4. 6. 2013 Šárka Plešáková
  Skvělý nápad pro vybudování nové in-line stezky v přírodě. Jelikož jsem zastánce in-line bruslení, určitě bych ocenila něco takového i ve svém městě a jak už se tu psalo, pro oblíbenost cyklistiky a bruslení by tento projekt uvítalo mnoho lidí.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 4. 6. 2013 Šárka Plešáková
  Je skvělé, za jak krátkou dobu dokázali studenti tuto událost připravit. Super nápad, jak přilákat více lidí, i kdyby to mělo být na jeden den. Aby nasedli na kolo a dokonce si mohli vyzkoušet projížďku pouze na jednom velkém kole,což bych taky jednou chtěla zkusit. Podle mého názoru určitě oslava Dne Země proběhla nadmíru úspěšně a aktivně.
  Fotoalbum z akce Na kole okolo města
 • 4. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  Na zhotovení této cyklostezky jsem se těšil, protože v této oblasti trávím každoroční dovolenou. Cykloturistika tam byl opravdový problém. Vybudováním této cyklostezky si bude moci spousta lidí projet krásy Valašska na kole. Navíc s délkou 141 km se řadí k těm delším v České republice. Vyřeší nejen plynulost dopravy, ale hlavně bezpečnost cyklistů.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 4. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  Konečně nějaké plus, které mohu pražské integrované dopravě udělit. Skvělý nápad a ještě lepší provedení. Cyklobus jezdí od začátku dubna do konce září každý víkend a nepracovní den a to rovnou 5krát denně, což je úctyhodná frekvence. Pražským, hlavně rekreačním cyklistům se otevírají nové možnosti a obzory. Článek nám doporučuje také konkrétní tipy na výlet, které někdy rád využiji.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 4. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  Velice povedená pozvánka napsaná formou článku. Líbí se mi zájezd formou autokaru, díky němu se na akci dostaví i lidé, kteří by trasu na kole nezvládli. Zejména starší lidé a rodiny s dětmi. Líbí se mi podmínka použití helmy, která určitě zvýší bezpečnost celé akce. Za zmínku stojí určitě nadšenci, kteří se nenechali odradit počasím a vjeli na trať. Tato akce má již dlouho tradici a doufám, že se ji někdy zúčastním osobně.
  Akce Bílý Kámen
 • 4. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  V práci jsou hezky popsané změny ze sociálního, fyziologického a psychického hlediska. Něco takového by maminky určitě zajímalo. Jsou zde hezky popsané zásady při cvičení, které jsou vhodné a které ne. Rozhodně všechny maminky nevědí co je pro ně to nejlepší a rady ocení. Každá žena chce vypadat přeci po porodu co nejlépe a v nejkratším možném čase. Moc sympatická práce pánové!
  Pohybová aktivita žen na mateřské dovolené
 • 4. 6. 2013 Šárka Plešáková
  Tento článek upoutá mnoho cyklistů, kteří hledají stále zajímavější místa na své jízdy a vojenské prostory, které jsou jinak, kromě této akce uzavřeny, bude pro mnohé velkou výzvou. Nejvíce oceňuji spojení projížďky s trochou historie a navíc autoři akce nezapomněli ani na ty nejmenší a vymysleli návštěvu Bílého kamene formou autokarového zájezdu a tak se této akce může zúčastnit celá rodina.
  Akce Bílý Kámen
 • 4. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  Tento článek beru jako zajímavý tip na výlet. Líbí se mi popisy cest pro pěší, kolo ale i běžkaře. Stručné seznámení s historií a okolím je jedině plus. Na Lysé hoře jsem ještě nebyl, tak to musím co nejdříve napravit.
  Lysá hora - symbol Beskyd
 • 4. 6. 2013 Šárka Plešáková
  Určitě souhlasím s tím, že mikroregion Cheb vymyslel nejlepší možnost jak se zviditelnit a ještě tím podporuje zdravý životní styl. Určitě je cyklistika stále vyhledávanějším koníčkem a lidé nejen ocení originalitu provedení stezky z bývalé železniční tratě, ale také to, že je na cestě nepotká žádná prudká stoupání a tím, alespoň pro mě se stává reálnější, že stezku určitě vyzkouším.
  Cyklostezky v mikroregionu Cheb
 • 4. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  O existenci tohoto sportu jsem se dozvěděl až po přečtení tohoto článku. Považuji ho za vhodný pro lidi s tělesným handicapem, protože se jedná v podstatě o obdobu handbiku. Vhodný je také pro sportovce, kteří zatěžují hlavně dolní polovinu těla. Už se těším až si kranking vyzkouším.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 3. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  Stručné a přesné představení společnosti „Handicapu(?)“ Zlín. Souhlasím s ostatními v diskuzi, že takovéto společnosti by měly být v každém větším městě. Jsem rád, že poslední dobou se dbá na odstranění jakési pomyslné hranice mezi postiženými a zdravými lidmi. Handicap je bezesporu určitá odlišnost, ale nikoliv nepřekonatelná překážka. Takovéto společnosti zpříjemňují lidem s handicapem jejich volný čas a ukazují jim správný směr. Líbí se mi široká škála činností, co společnost „Handicapu(?)“ Zlín nabízí. Sám mám kamaráda na vozíčku, který má zájem o adrenalinové činnosti a já se mu je snažím zprostředkovat. To jeho úsilí, snaha, píle a následná radost je...
  Volný čas pro handicapované ve Zlíně
 • 3. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  Tento článek hodnotím velice kladně. Jak jste zde uvedli, že při pohybových činnost dochází k prožitkům radosti a štěstí, které nesporně zkvalitňují život, tak s tím naprosto souhlasím. Vyzdvihnout bych chtěla petanque, protože spousta seniorů jsou už vdovci nebo vdovy a zvolená aktivita je kolektivní. Význam sociologie je v tomto věku obzvlášť důležitý.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 3. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  Se zmíněnými aktivitami v tomto článku ne zcela souhlasím. Je nutné brát v potaz individuální zdravotní stavy, fyzické kondice aj. lidí v tomto věku. Znám mnoho "čtyřicátníků", kteří mají větší fyzický fond než někteří studenti středních nebo vysokých škol. Zvolené aktivity jsou vhodné klidně i pro starší jedince. Pak mi ale z ekonomického hlediska přijdou úplně mimo mísu. Golf, sauna, gastroturistika, hammam, tyto všechny navrhované činnosti jsou finančně velice náročné.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 3. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  Povedený článek s velkým množstvím informací. Myslím si, že pohyb v seniorském věku se stává poslední dobou čím dál více populární. Soudím tak pouze z vlastní zkušenosti a to např. při návštěvě bazénu. Líbí se mi zmínka o tanci vozíčkářů za pomoci terapeuta, do této doby jsem o tomto druhu tance neměl ponětí. Věková hranice, kdy se člověk stává seniorem je individuální a těžko ji lze obecně stanovit na určitý věk. Jen člověk sám ví, kdy se cítí na gauč a papuče a nebo má ještě síly a odhodlání pro pohybové aktivity.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 3. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Velmi přínosný článek, který sdělil veškeré potřebné informace. Zajímavostí pro mne bylo, že maminka již v šestinedělí může začít okamžitě cvičit a vracet se do svojí formy. Velkým přínosem shledávám to, že matka je s dítětem při této aktivitě stále v kontaktu a nemusí si hledat hlídání. Výhodou je, že i dítě se už od mala zařazuje jistým způsobem do kolektivu a mamina se neupíná pouze na dítě. Tato aktivita je pro maminku s děťátkem nejvhodnější volno časová aktivita. Velmi povedený článek!
  Strollering aneb mateřská v pohybu
 • 3. 6. 2013 Barbora Procházková REK
  Velmi přínosný článek, který sdělil veškeré potřebné informace. Zajímavostí pro mne bylo, že maminka již v šestinedělí může začít okamžitě cvičit a vracet se do svojí formy. Velkým přínosem shledávám to, že matka je s dítětem při této aktivitě stále v kontaktu a nemusí si hledat hlídání. Výhodou je, že i dítě se už od mala tařazuje jistým způsobem do kolektivu a mamina se neupíná pouze na dítě. Tato aktivita je pro maminku s děťátkem nejvhodnější volnočasová aktivita. Velmi povedený článek!
  Strollering aneb mateřská v pohybu
 • 3. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  Tento článek je velice pečlivě zpracován, autoři mají určitě zkušenosti s touto problematikou. V dnešní době, kdy přibývá obézních dětí, je vhodné seznamovat veřejnost s řešením tohoto problému. Jako důležitý bod z článku považuji "omezení pasivních denních aktivit". Ve skutečnosti by často stačila jen běžná aktivní pohybová činnost jako pěší chůze atd. místo hraní her a sledování televize. Základ je vybudovat u těchto dětí pozitivní přístup ke sportu, což je ovšem vzhledem k jejich chování v tomto období někdy obtížné.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 3. 6. 2013 Pavel Šrejma, REK
  Článek se mi velice líbí a s obsahem souhlasím. O plavání se opravdu říká, že patří mezi pohybové aktivity s nejvyšší zdravotní účinností na lidský organismus (a to jak pro zdravé, tak pro zdrav. oslabené a postižené jedince) a celoživotně může sloužit i jako prostředek podpory zdraví, odpočinku a zábavy. A nejen díky tomu, by si děti již v útlém věku měly zvykat na vodu a osvojovat si plavecké pohyby.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Z článku lze jednoznačně vypozorovat, že potřeba cyklostezky Bečva byla opravdu akutní. Cyklisté už nejsou dále ohrožováni hustou motorovou dopravou v centru města a navíc si mohou užít skvělou jízdu protaženou na neskutečných 141 km. V této délce se nejenom dostanou bezpečně tam, kam potřebují, ale navíc se můžou celou dobu kochat přírodními krásami Valašska, Moravské brány a Hané.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Stručný článek, který opravdu sdělí důležité informace lidem, kteří mají zájem o cyklistiku v příjemném prostředí Brd a jejich krásných panoramat. Líbí se mi myšlenka cyklobusů, pro méně zdatné cyklisty. To, že cyklobus vyráží dokonce pětkrát denně, je určitě přínosem a cyklisté proto nemusí celý svůj výlet plánovat časově pouze podle toho, v jaký čas jede třeba jeden cyklobus denně.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 3. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  Revitalizace lesoparku je velice povedená. Snad město nedovolí jeho opětné chátrání. Lesopark na Mělníku, kde bydlím je celkem obstojný, avšak nachází se na okraji a mnoho lidí ani neví, že zde je. Problém je tu stejný, nedostatek mobiliáře nebo jeho havarijní stav lákají k návštěvě různá individua. Co se týče možnosti využití, chválím cesty i mobiliář parku.
  Revitalizace lesoparku v Třinci startuje
 • 3. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  Určitě stojí za to navštívit. Líbí se mi možnost vyžití v jakémkoli ročním období. Lákavá je i nabídka turistických a cyklistických tras, odměnou za náročnou cestu vzhůru je pak nádherný výhled na krásu Beskyd.
  Lysá hora - symbol Beskyd
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Článek se mi velmi zamlouvá, je napsán poutavě a díky jeho přečtení rozhodně stojí tato akce za návštěvu. Jako zajímavé mi přijde to, že pořadatelé využívají k akci uzavřeného vojenského prostoru. Člověk se tam asi jen tak nepodívá a tudíž má prostřednictvím této akce tuto ojedinělou možnost. Dále se mi líbí spojení cykloturistiky s poznáváním nových míst, jako je libavský kostel nebo větrný mlýn.
  Akce Bílý Kámen
 • 3. 6. 2013 Barbora Procházková
  Kladně hodnotím téma práce, jelikož si myslím, že pro tuto skupinu, tedy skupinu žen v období menopauzy není tolik informací na českém internetu, dalo by se říci, že je to nejméně diskutované téma, narozdíl od témat, které se zaměřují na děti a seniory. Přitom si tímto obdobím projde každá žena a pro každou ženu je to velmi psychicky náročné. Po přečtení každý získá mnoho informací o již zméněné klimakteriu. Článek je velmi pěkně zpracován, bohužel mi zde chybí rady, nebo nápady, jak se vyrovnat s psychickou změnou v tomto období. Myslím, že by to bylo velmi přínosné, jako zmíněné rady...
  Klimakterium - jak správně jíst a jak se správně hýbat
 • 3. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  Velice kvalitně zrpacovaný projekt. Malému městu, jako jsou Veřovice, paří obrovské uznání za výborně odvedenou práci. Areál je opravdu perfektní a velké plus patří rozměrům hřišť, které jsou ideální. Spousta velkých měst, jako je například Ústí nad Labem stavbu nových hřišť zanedbala a v nejnovějším, finančně nákladném areálu, hřiště nesplňuje danné rozměry na hokejbal.
  Sportovní orelský areál ve Veřovicích
 • 3. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  Příměstské tábory jsou určitě zajímavým nápadem, co se týče možnosti nejrůznějších aktivit. Avšak podle mého názoru jsou letní tábory nenahraditelné. Dítě, které tráví celý rok ve městě,by mělo mít možnost alespoň pár týdnů strávit v čisté přírodě, bez automobilů a dalších vymožeností. Také mi nepříjde z psychologického hlediska zdravé, aby se dítě vracelo z tábora každý večer k rodičům.
  Příměstský tábor - trend z přírody do měst
 • 3. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  článek je zajímavý, avšak formálně neuspořádaný a lehce chaotický. Mladým maminkám bych ho určitě doporučila. Skýtá spoustu užitečných rad, o kterých ne každá maminka ví. Tato cvičení pak provozují špatně, čí zcela vůbec. To může mít za následek špatný fyzický vývoj kojence.
  Psychomotorický vývoj dítěte v kojeneckém období
 • 3. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  Velice poutavý článek. V době, kdy se lidé dožívají stále většího věku, by se měla společnost zaměřit na zajištění kvality této životní etapy. Sport k nim určitě patří a posiluje nejen fyzickou stránku člověka ale i psychickou. Jak je uvedeno, starší lidé raději provozují kolektivní sporty, které mají vliv na jejich pohodu. V době, kdy většina z nich již přišla o přátele a partnery, je setkání s vrstevníky se stejným zájmem určitě pozitivní událostí. Zajímavá mi přijde skupinová aqua jóga, která je podle mého názoru jak zábavná, tak efektivní.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Skvělý nápad udělat lanové centrum pro děti právě v ZOO. Výborně se to dá spojit například s rodinným celodenním výletem, děti se podívají na spoustu zvířat, poté se mohou vyřádit v lanovém centru a rodiče si mohou odpočinout u osvěžujícího nápoje. Já sám jsem měl minulý víkend možnost se zúčastnit kurzu Instruktora nízkých lanových překážek, který zprostředkovávala Katedra tělesné výchovy na Technické univerzitě v Liberci. Byl jsem příjemně překvapen a kurz si náležitě užil i přes nepřízeň počasí. Pokud bych měl v budoucnosti možnost se orientovat tímto směrem, určitě je to pro mě jedna z možných cest, kudy se ubírat....
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 3. 6. 2013 Šárka Plešáková
  Článek se mi líbí, velice mě zaujal. Mluví se zde o novém trendu ve cvičení, především pro ženy. Jedná se o tanec, který je složen z jiných druhů tance. Ne jen, že do něj patří tyto exotické tance jakými jsou mambo nebo cha-cha, ale zahrnuje i prvky z aerobiku či novodobých tanců jako třeba dancehall. Zumba je vhodná pro zpevnění celého těla i udržení kondice, zapojíte u ní veškeré části těla. Velké plus vidím i v tom, že zumba je zábava. Není přesně dána jak se co má dělat, prostě tančíte do rytmu a necháváte se unést hudbou. Problém je,...
  Zumba - módní hit nebo chuť změnit styl aerobiku
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Inline brusle jsou v dnešní době rozhodně na vzestupu a s tímto trendem musí jít zaručeně i výstavba nových inlinových stezek pro veřejnost. Já sám jsem fanouškem inline bruslení, občas si chodím na naší stezku v České Lípě zajezdit nebo i jen tak zaběhat. Tato stezka vypadá velmi příjemně a myslím si, že bude určitě slavit úspěch u obyvatel Olomouce. Je jen důležité, aby byla kvalitně udržována a nedocházelo tak ke zraněním.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Velmi zajímavé čtení. Jsem téhož názoru, jako moji kolegové, že by se takováto centra pro lidi s handicapem měla vyskytovat v hojnější míře. Nejlépe každé okresní nebo snad velké krajské město by si mělo najít finanční prostředky na zrealizování něčeho, co daleko více lidem pomůže, na rozdíl od neustálého stavění nových supermarketů, které jsou potom stejně spíše poloprázdné. Lidé s fyzickým nebo psychickým postižením musíme brát jako rovnocenné obyvatele této země, spousta z nich mohou být našimi přáteli a proto bychom se měli snažit, aby prožívali svůj volný čas stejně naplno, jako ti, kteří jsou zdraví. Také si to totiž...
  Volný čas pro handicapované ve Zlíně
 • 3. 6. 2013 Aneta Lejsková, REK
  Plavání je pro člověka přirozený pohyb, a proto si myslím, že je vhodné s ním začít již v předškolním věku. Děti získají k vodě vztah a nebudou se v budoucnu potýkat se strachem z vody, který se později špatně odstraňuje. Článek je čtivě napsaný, navíc shrnuje základní informace o tomto tématu.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 3. 6. 2013 Lukáš Reymar REK
  Pěkná reklama a propagace řekl bych maličkého lyžařského centra. Já jako vášnivý lyžař jsem se musel za horami přestěhovat do Liberce. Kdybych měl kousek od mého města i třeba jen takovýto kopec, určitě bych si večerní lyžování dokázal pravidelně užívat. Je positivní, že i v kraji, kde žádné velké hory nemají, si umějí lidé najít cestu k tomuto sportu. Centrum Kladky bych tedy doporučil jednak začátečníkům, kteří se nechtějí vydávat nikam daleko do zahraničí nebo do drahých českých ski center, a nebo lyžařům, kteří si chtějí jen tak zablbnout. Z hlediska regionálního je to moc pěkná věc!
  Lyžařský areál Kladky
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Tento článek jsem si vybral k okomentování z toho důvodu, že je to velmi příjemné téma a jsem toho názoru, že děti se naučí nejvíce důležitých a užitečných věcí právě formou hry. Dětský rozvoj se zdokonaluje po mnoha stránkách. Fyzická činnost se zdokonaluje formou různých her na babu, na honěnou a podobně. Dětem se ale samozřejmě rozvíjí ve velkém rozsahu myšlení, schopnost se koncentrovat a hlavně paměť. Ze své vlastní zkušenosti vím, že děti si potřebují hrát a hlavně nesmějí dělat jednu činnost příliš dlouhou dobu. Brzy je totiž omrzí, malé děti nedokáží udržet koncentraci po dlouhou dobu, nemají z...
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 3. 6. 2013 Lukáš Reymar REK
  Vybral jsem si tento článek, protože podobný problém je i v mém rodném městě Slaný. Skvělý projekt jak efektivně využít dotaci. Lidé nebudou využívat příměstskou přírodu, pokud jim nebude mít co nabídnout. U nás ve Slaném je lesopark zanedbaný. Člověk si procházku jím ani neužije, když je tam spousta odpadků a neudržovaných prostor. Závidím Třinci a budu doufat, že se toho jednou dočkám i u nás doma!
  Revitalizace lesoparku v Třinci startuje
 • 3. 6. 2013 Lukáš Reymar REK
  Musím říci, že o tom jsem zatím neslyšel. Skvělá forma kompenzace pro sportovce zatěžující především dolní část těla. Velice se mi líbí způsob zatížení srdce v době kdy nohy mohou odpočívat. Efektivní, jednoduché, účinné. Jsem zvědav zda to bude mít podobný úspěch u lidí jako spinning.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Tato práce se mi zamlouvá, je kvalitně a do hloubky zpracovaná. Vybrala si v dnešní době velmi frekventované téma a tou je obezita u mladých puberťáků. S mými vrstevníky jsem se s tímto problémem setkal ale velice málo, mými vrstevníky totiž byli z většiny sportovci, kteří se mnou provozovali daný sport (dříve lední hokej a dnes florbal) v hojné míře 4x až 5x týdně. Jako hlavním problémem bych viděl samozřejmě nedostatek pohybu a také špatné stravování. Pokud vidíme, že je u námi pozorovaného dítěte v období pubescence z těchto hledisek něco špatně, musíme s tím něco dělat tak, aby se...
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 3. 6. 2013 Lukáš Reymar
  Pěkně napsaný článek. Vystihuje co vlastně obezita je a proč ji také nazýváme nemoc. Souhlasím, že lidé, u kterých k obezitě již došlo, by měly tento problém řešit s odbornou pomocí. Pak může její léčení být efektivní. Líbí se mi, že autoři poukázali na podporu některých pracovišť, která nabízejí a pomáhají svým zaměstnancům ke sportu. To je trend zaručeně správný a věřím, že se bude nadále rozšiřovat.
  Obezita dospělých
 • 3. 6. 2013 Lukáš Reymar
  Výborný článek! Trefa do černého! Téma, které si holky zvolily, je nejen originální, ale také zasáhlo přesně cílovou skupinu, která potřebuje nápomocnou ruku. Když je žena na mateřské, těžko hledá prostor a sílu ke sportu, když se musí neustále starat o dítě, připravovat jídlo, nakupovat a spousty dalšího. Strollering je přesně aktivita, která nejen nabízí sportovní vyžití, ale také pomáhá usnadnit práci během mateřské. Matka může třeba na nákup jet na bruslích i s kočárkem. Tj přece geniální nápad. Pokud matka sportuje během doby, kdy její ratolest vyrůstá, dává právě svému dítěti perfektní vzor a rozvíjí vztah dítěte ke sportu....
  Strollering aneb mateřská v pohybu
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Hned s úvodním odstavcem si dovolím trochu nesouhlasit. Ano, je pravda, že většina lidí v tomto tzv. Zlatém věku nemá příliš zájem o nějaké náročné aktivity a s výběrem aktivit v dalších fázích článku určitě souhlasím. Jen chci poukázat na to, že nejde rozhodně všechny "naše rodiče" dávat do stejného pytle. Já mohu například říci, že mám velmi aktivní rodiče, celý život vlastně sportovali, tatínek je bývalý hokejista a doteď se hojně věnuje tenisu, což není určitě až tak odpočinkový sport. Jistě ale vím, že nabídnout jim nějakou takovouto odpočinkovější aktivitu, rozhodně by jí nepohrdli a s radostí by se...
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 3. 6. 2013 Milan Tichý (REK)
  Rozhodně se mi líbí myšlenka a tvrzení, že je plavání jeden z nejzdravějších a nejvšestrannějších sportů vůbec. Já sám plavu velice rád a můžu potvrdit, že při žádném jiném sportu nezapojím tolik svalových skupin, jako právě při plavání. Již u dětí útlého věku rozvíjí fyzickou zdatnost a pozitivně ovlivňuje zdravotní stav. Děti se otužují a méně trpí na chřipky, angíny a podobné běžné nemoci, spojené například s malou obranyschopností. V článku si pouze dovolím nesouhlasit s ruskou metodou učení děti plavat. Je sice pravda, že malé děti nemají ještě ve svém věku dostatek rozumu, aby věděli, jestli něco chtějí dělat...
  Plavání dětí předškolního věku
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Výborně zvolené místo pro postavení centra. Lanový park je pro děti jedno z nejlepších sportovních "vyblbnutí". Sám jsem absolvoval nedávno kurz instruktora lanových překážek a hrozně mi to bavilo. Prohlédl jsem si i stránky Lanáčka a mají to výborně propracované, jak jednotlivé překážky, tak domečky, výběr místa i profesionální přístup. Držím Lanáčkovi palce do budoucnosti.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 3. 6. 2013 Lukáš Reymar
  Článek je stručně a odborně napsaný. Každý kdo si jej přečte musí souhlasit s autorem už kvůli odbornému charakteru, který je ze samotného znění patrný. Chtěl bych vyzdvihnout především větu: "Právě Hodaň (2008) považuje tělocvičnou rekreaci za specifický druh tělocvičné aktivity (všechno skutečně realizované záměrné, volní, konkrétně motivované a účelné pohybové jednání), v jehož zaměřenosti na člověka dominuje rozvojový, regenerační a rekondiční charakter činnosti, prováděný zájmově ve volném čase a působící na zdokonalování člověka tím, že prostřednictvím záměrně volených tělesných cvičení, diferencovaných podle individuálních zájmů a potřeb, zvyšuje jeho fyzickou, psychickou a sociální úroveň, regeneruje pracovní a životní sílu a...
  Význam tělocvičné rekreace v období mladší dospělosti
 • 3. 6. 2013 Lukáš Reymar
  S tímto článkem musím 100 procentně souhlasit. Děti by si na vodu měly zvykat již od malička. V tomto věku se překážky překonávají snáze než později. Dítě, které je zvyklé se ve vodě pohybovat od mala, nemá později problémy s plaváním. Člověk by v dnešní době nevěřil, jaké mohou být rozdíly mezi jedinci co se plavání týče. Také z pohledu plavčíka musím konstatovat, že lidé se pobytu ve vodě v dnešním světě nevyhnou a pokud se člověk naučí plavat tak, aby si byl ve vodě jistý, snižuje se procento možnosti utonutí. Navíc jak bylo v článku řečeno, plaváním se posiluje...
  Plavání dětí předškolního věku
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Skvělí začátek článku, okamžitě si autor získal mojí pozornost. Zároveň v něm autor nabádá ostatní vozíčkáře, kteří ještě hledají cestu k normálnímu životu po tragedii. Autor nás výborně seznámí se širokou škálou možných činností, organizacích a kroužků, které je možné navštěvovat. Zdaleka jsem nevěděl, že je do takovéto míry propracována tato činnost. Určitě to stojí za to a věřím, že každý si při této škále možností přijde na své.
  Možnosti pohybových a sportovních aktivit pro vozíčkáře na území Moravskoslezského kraje
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Krátké, výstižné a přitom obsáhlí článek, super. Kranking je velmi zajímavý druh pohybu, zvláště pokud má tolik zdravotního uplatnění pro nemocné, ba i jako prevence před onemocněními. Doufám, že se tento sport rozšíří po cele České republice a budu si ho v blízké budoucnosti také vyzkoušet.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 3. 6. 2013 Aneta Lejsková, REK
  Tento článek mě zaujal proto, že jsem se během své praxe ve speciální mateřské škole se syndromem ADHD setkala a vím, jak obtížná je práce s těmito dětmi. Především pro člověka bez zkušeností. Myslím si, že i pedagogové různých zájmových kroužků by měli čas od času navštívit seminář, kde se dozví, jak s takto problémovými dětmi pracovat tak, aby je činnost bavila a nepůsobila neblaho ani jedné straně.
  Optimální pohybová aktivita dětí předškolního věku s ADHD
 • 3. 6. 2013 Aneta Lejsková, REK
  Obezita se stává stále větším problémem a je třeba pubescentům sdělit fakt, že mít nadváhu není v pořádku, avšak nesmíme zapomínat na citlivost pubescentů, která je velmi vratká, jak se v článku píše. Proto je práce s touto věkovou skupinou velmi náročná. Aktivity, které zvolili autoři článku jsou poměrně nenáročné a zábavné, tento výběr se mi líbí. Jediné, co mě při čtení článku rušilo, byly drobné překlepy. Jinak hodnotím článek velmi kladně.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Skvěle zpracovaná plán na rozšíření cyklostezek v Ostravě! Článek se stručný, vystihující korektní. Doufám, že se Ostravě povede zvýšit číslo kilometrů cyklostezek zvláště, když nese nálepku uheláren. Snad se takovýhle plán dále ujme ve všech velkých městech v Čechách a začne se prosazovat ježdění a doprava na kole ve městech.
  Ostravou na kole
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Výborný kraj a celkové krásná oblast Česka, která si zasloužila podobnou stavbu. Zároveň jsem rád, za financování z evropských fondů, je nám všem snad jasné, že jinak by tento projekt nemohl být uskutečněn. Těším se z místních obyvatel přeji jim novou cyklostezku a doufám, že jí řádně užijí.
  Mikroregion Rožnovsko otevřel cyklostezku
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Kvalitní pozvánka na závody a na slavnosti. Všichni víme jak je okolí Bezdězu krásné a malebné. Sám zde strávím podstatnou část letních prázdnin a jen mě mrzí, tam nebudu v termínu konání akce, protože bych tam měl mezi soutěžícími určite pár kamarádů, kteří by mě vzali do zákulisí tohoto závodu.
  Akce Bílý Kámen
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Autor je podle textu vzdělaný a podle obsahu práce soudím, že se velmi obeznámen s problematikou předškolního plavaní. Seznamuje nás s pozitivy a negativy, popisuje první kroky ve vodě až po samotné plavání. Avšak chybí mi zde nějaké rady nebo doporučení dětem, které plavat v bazénu nemohou, ať už je to např. alergii na chlor nebo fobií z vody a můžou to být i různé nemoci. Tak by autor mohl přidat článek s pohyby nebo jinou činností, které nahradí plavání ve všech ohledech nebo snad z většiny, když plavání je tak důležité pro správný vývin.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Článek je svým obsahem vskutku zajímavý. Autor nám nastíní situaci mentálně retardovaných a uvede nás do jejich problematiky. Autor se opírá o fakta a tvrzení, které jsou v současné době fenoménem jako například volný čas a jeho trávení pro všechny nevyjímaje mentálně retardované. Zvláště bych vypíchl nové trendy trávení volného času, kde autor důkladně popisuje různé terapie jako ergoterapie léčba práce nebo hipoterapie terapie s koňmi.
  Rekreační aktivity mentálně postižených
 • 3. 6. 2013 Aneta Lejsková, REK
  Tohle je skvělý nápad jak poukázat na to, že jezdit do práce na kole může být nejen zábavnější, ale i rychlejší způsob přepravy po městě. Myslím si, že díky těmto akcím se tato záležitost dostává do popředí a čím dál více lidí této možnosti využívá.
  Fotosoutěž Kolo ve městě
 • 3. 6. 2013 Aneta Lejsková, REK
  U tohoto článku chci podotknout, že se mi velice líbí nový trend jízdy na kole či inline bruslích do zaměstnání nebo školy. Přínos jízdy na kole je ve všech ohledech kladný, a proto bych podpořila výstavbu těchto stezek i v dalších koutech naší republiky.
  Cyklostezky údolími Tiché Orlice a Třebovky
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Článek je výborně sepsán a sesumírován. Z celého textu mě nejvíce zaujala poslední část kde se autoři zmiňují o terapii tancem. Člověku se vybaví tanec při mnoha příležitostech, ale tanec jak terapie to se zřejmě moc lidem nevybaví. Autoři perfektně popisují postup jak začínat při tanci a dále rozvíjet jejich pohybový rozsah. Kolikrát, když člověk vidí starší osobu tancovat může mu na tváři vidět malý úsměv a myslím, že přesně tenhle úsměv je cílem tohoto článku.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 3. 6. 2013 Petr Chvojka
  Autor je výborně vzdělán v oblasti, kterou zde popisuje. Roztřídil nám zde období stáří dopodrobna a skvěle se v nich orientuje. Sám mám zkušenosti s tvorbou aktivit pro Starší osoby a vím, jak je důležité najíst správnou hranici na které se pohybovat. Každý člověk je jiný a potřebuje individuální přístup. Jsem určitě pro, aby každý starší člověk vedl aspoň trochu aktivní život, protože výsledky, které jsme měli za pouhý týden byli jen pozitivní. Jak zde autor popisuje všechny aktivity musím sním ve všem souhlasit a jeho článek doporučit dál.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 3. 6. 2013 Aneta Lejsková, REK
  Pokud bych hledala kam se v okolí Prahy vydat na cyklovýlet, tento článek by byl ideální odpovědí. Stručně, jasně, bez zbytečné omáčky. Líbí se mi, že článek nabízí informace, které zajímají každého z nás včetně toho, kolik budeme muset vytáhnout z peněženky.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Výborný nápad. Jelikož mám rád inline bruslení, tak se mi zamlouvá tento projekt. Souhlasím s názory, že pořádná inline stezka by měla být u každého většího města. Autora musím pochválit za pěknou fotodokumentaci.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Toto lanové centrum pro děti od 3 do 12 let se mi velice líbí. Určitě si tam děti užijí hodně zábavy a legrace a navíc se provětrají na čerstvém vzduchu. Velkou výhodou je, že rodiče si mohou odpočinout, protože na děti dohlížejí instruktoři lanového centra, kteří prošli školením a mají certifikát. Za další plus považuji vysokou kapacitu přibližně 300 dětí a velký důraz kladený na bezpečnost. Všude jsou umístěny ochranné sítě a záchranné body, kdyby děti už nechtěli pokračovat. Navíc je lanové centrum umístěno v areálu ZOO, takže si s dětmi můžete udělat pěkný den.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Tento článek jsem si vybral, protože jsem nevěděl co to kranking je. Jak jsem se dozvěděl tak kranking je ruční cykilstika, kde zapojujete pouze vrchní polovinu těla. Tento nápad se mi velice líbí a chtěl bych to vyzkoušet, ale bohužel kranking není v našem městě, a nikdy jsem o něm neslyšel. Líbí se mi, že kranking mohou využívat těhotné ženy, lidé s nadváhou, vozíčkáři, ale i normální lidé, kteří rádi udělají něco pro své zdraví a kondici. Tato netradiční cyklistika mě zaujala a rád bych to někdy vyzkoušel.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Velice pěkně napsaný článek. Je v něm popsáno, co všechno zažívají cyklisté při průjezdu městem, a jak jsou vystavovány bezpečnostním rizikům. Určitě si myslím, že z této stezky budou mít radost všichni obyvatelé okresu Vsetín a také řidiči, kteří tímto okresem projíždí. Líbí se mi jak je cyklostezka dlouhá (140km). Návštěvník zde může poznávat přírodní krásy a památky. Výborné využití je i v zimě, kdy si cyklostezku můžou užít i běžkaři. A i podle reakcí čtenářů, kteří cyklostezku doporučují, to byl výborný projekt.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Tento článek je užitečný pro ty co mají rádi cyklistiku a jsou z Prahy. Pro cyklisty z Prahy, kteří už mají projeté cyklostezky, to bude dobrá změna. Musíme poděkovat autorovi za tip na výlet a také za všechny další užitečné informace, které v článku poskytnul. Možnost použití cyklobusu, návratnost vlaků z obou směrů. Článek je stručný ale obsahuje všechno podstatné.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Článek je dosti zajímavý, mně osobně hodně upoutal. Spíše než článek je to reklama na akci Bílý kámen. Líbí se mi, jak je článek rozepsán a na konci přidán odkaz, kde se dovíme více informací. Akce Bílý Kámen upoutá mnoho čtenářů a naladí sportovce, kteří se cyklistice věnují a určitě si akci nenechají ujít. Velkým pozitivem článku je, že se dá spojit sportovní aktivita s kulturní a poznávací. Plusem akce je autokar, kterým pořadatelé umožňují rodinám s dětmi a starším lidem navštívit a zúčastnit se události.
  Akce Bílý Kámen
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Jako pozitivum bych poukázal, že tento článek ukazuje na problematiku daného tématu. Článek je velmi stručný. Můj názor je takový že se autoři mohli daleko více rozepsat, protože materiálu je mnohem více. Navíc když se čerpalo z knihy od pana Hodaně. Potom souhlasím s tím, že pohybová rekreace hodně záleží na psychice a na daném období. Důraz bych tedy kladl na tělesné změny, fyzičnost a samozřejmě na věk.
  Význam tělocvičné rekreace v období mladší dospělosti
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Článek byl stručný a moc hezky popsán. Myslím si, že vitalita mezi seniory je dosti odlišná. Líbí se mi, že tu bylo poukázáno na různé aktivity, jak se senioři můžou udržovat v dobré kondici, ale také veliké plus má taneční terapie, která pomáhá nejen seniorům na jejich psychice a zmiňované rovnováze a pohyblivosti.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Podle mého názoru článek poukazuje spíše na aktivity seniorů. Neříkám, že saunou a golfem jde něco zkazit, naopak jsou to aktivity uvolňující, ale myslím si, že naši rodiče zvládnou nějaké náročnější aktivity. Také záleží na přístupu lidí, kteří mají odlišné názory, jak po náročném týdnu či dni stráví svůj čas. Jsou lidé, kteří jsou sportovně založeni a druhá půlka lidí svůj čas naopak stráví v pohodlí domova. Určitě bych jako vhodný sport pro naše rodiče viděl cyklistiku nebo turistiku. Golf je poměrně drahá záležitost a posezení v sauně taky není pro všechny. Tento článek bych tedy shrnul, že sport je...
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 3. 6. 2013 Martin Šťastný (REK)
  Pro mě osobně, byl článek velice poučný. Článek bych doporučil nejen pro mladé rodiče, ale i pro ty, kteří čekají své první dítě. Z článku pochopíme, jak se novorozeně v prvních měsících vyvíjí, jak prozkoumává svět, ale také jak bychom mohli rozpoznat, že u dítěte dochází k nějaké poruše. Novorozeňata jsou velmi chytrá a učenlivá. Potom bych se chtěl vyjádřit k sekci, kde se píše o vyvíjení psychiky a motorice. Podle mého názoru je toto téma individuální a záleží na vývoji novorozeňat. Článek hodnotím jako velmi zajímavý a naučný.
  Psychomotorický vývoj dítěte v kojeneckém období
 • 2. 6. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Tento skromný lyžařský areál je určitě vhodný pro všechny, kdo na lyžích či snowboardu neumí a mají zájem se tomuto sportu naučit. Ale pokud bych si chtěla opravdu pořádně zalyžovat, tak bych vyhledala pravděpodobně jiné, určitě větší lyžařské středisko. Jinak nápad dobrý, každý se to musí někde naučit a tento areálek je na to vhodný a řekla bych, že i ideální. 😉
  Lyžařský areál Kladky
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  Výborný nápad zasadit takovouto atrakci do Zoologické zahrady. Pro děti je to změna, kterou rádi přivítají a pro rodiče chvilka oddechu. Zoologickou zahradu v Olomouci Na Svatém kopečku mohu všem doporučit.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 2. 6. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Moc dobrý nápad udělat lanové centrum přímo v ZOO. Děti se budou těšit nejen na opičky, lvíčky, atd, ale i na lanovou dráhu, kterou mají děti velmi rádi. Rodiče si trošku odpočinou a děti si užijou spoustu zábavy a ještě dostávají potřebného pohybu. Bezpečnost, kterou zajišťují instruktoři je na jedničku! Velmi se mi tento článek líbí.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 2. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  Práce je velmi dobře zpracována. Toto téma je velice aktuální, obezních dětí rapidně přibývá. Za nejdůležitější považuji individuální přístup ke každému jedinci a motivaci od blízkých lidí. Dnes je život pro obézní děti často těžký, protože bývají terčem šikany. Podstatné je také přesvědčení sebe samotného pro změnu k lepšímu.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  O tomto druhu cvičení jsme ještě neslyšela, ale velice mě natchlo. Zaujalo mě, že tento druh cyklistiky je určený i pro lidi s tělesným handicapem, protože i lidé na vozíčku se chtějí sportovně vyžít. Ráda bych někdy v budoucnu toto cvičení také vyzkoušela
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  Tento článek mě zaujal. Musím však podotknout, že po první lekci zumby jsem byla velmi zklamána. Jako závodnice v aerobiku jsem chtěla tento fenomén vyzkoušet, ale bohužel mě vůbec neohromil. Čekala jsem od této formy tance mnohem víc a proto stále upřednostňuji aerobik.
  Zumba - módní hit nebo chuť změnit styl aerobiku
 • 2. 6. 2013 Veronika Šírová (REK)
  Řekla bych, že je to velice individuální. Berme v potaz především zdravotní stav našich rodičů. Sauna není v hodná pro osoby s hypertezí. Zanedbatelná není i finanční stránka- golf. Doporučila bych turistiku nebo cyklistiku. S dalšími uvedenými aktivitami v podstatě souhlasím.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  Pozvánka na akci Bílý Kámen je velice zajímavá. Je nápaditě zasazena do panenské přírody vojenského prostoru. Akce je určena pro všechny, kteří mají rádi sport a pohyb na čerstvém vzduch. Přeji pořadatelům, aby příští ročník této akce vyšlo lépší počasí a přilákalo ještě více účastníků.
  Akce Bílý Kámen
 • 2. 6. 2013 Aneta Lejsková, REK
  Během návštěvy Tyfloservisu v Liberci jsem si s pomocí speciálních pomůcek vyzkoušela, jak vidí lidé s určitým zrakovým postižením a musím říct, že to byl velmi frustrující zážitek. Naprosto obdivuji, že tito lidé jsou schopni se téměř bez problémů potýkat s každodenními činnostmi. Jsem ráda, že dnešní společnost nabízí možnosti, jak se nevidomí lidé nebo osoby se zrakovým postižením mohou realizovat.
  Liberecké světýlko ve tmě
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  K tomuto obsáhlému článku mohu napsat pouze jedno: Díky za skvělý typ na prázdninový cyklistický výlet.
  Cyklostezky v mikroregionu Cheb
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  Článek mě velice oslovil, protože velimi ráda jezdím na kole a miluji výlety do přírody. Cyklobusů plně využívám, hlavně u nás v horách. Pro obyvatele Prahy je to super únik z města do přírody.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  Naprosto souhlasím s autorkami článku, neboť problém zachycují v plné své šíři. Myslím, že zde autorky uvedly veškeré faktory ovlivňující obezitu dětí. Osobně znám jen jediný lék, a to je: POHYB, POHYB, a zase jen POHYB.
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  Domnívám se, že obezita a z ní plynoucí vznik civilizačních onemocnění pramení především z celkového vývoje společnosti a způsobu života, jaký člověk vede. Kolik z našich rodičů si může dovolit 90 až 120 minut cvičení nebo relaxace, když v zaměstnání stráví 10 až 12 hodin denně a domů příjdou psychicky i fyzicky vyčerpáni tak, že i ty "endorfiny" vyplaví opravdu už jen tím jídlem.
  Obezita dospělých
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  Kladně hodnotím zpracování vybraného tématu, avšak musím konstatovat fakt, že mě překvapuje, jaký druh aktivit si autoři vybrali pro výše zmíněné téma. Kolik rodičů se zabívá golfem? Ikdyž se jedná o atraktivní sport, domnívám se, že by zde měli být volnočasové aktivity, kterými se zabívá převážná část rodičů např. cykloturistika.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 2. 6. 2013 Adéla Šírová (REK)
  S článkem plně souhlasím, jen mi zde schází zmínka o přímém vlivu plavání a aktivit s ním spojených na tělesně postižené děti. Domnívám se, že když porovnáme zmíněné klady a zápory, vždy dospěji k přesvědčení, že tento druh aktivit je blahodárný pro všechny věkové kategorie.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 2. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  Cyklistika je v dnešní době oblíbeným sportem, který v sobě kombinuje aktivní fyzický trénink se zážitky z okolní krajiny. Oceňuji spolupráci mikroregionů a vytvoření tohoto projektu. Cyklostezka je velice odbře řešená a situovaná, a díky svému okolí přiláká více zájemců o tento sport.
  Cyklostezky v mikroregionu Cheb
 • 2. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  S článkem nesouhlasím jako s takovým. P'odle mého názoru skýtá Praha nejvíce sportovních volnočasových aktivit v České republice. Je zde mnoho sportovních areálů, klubů, hřišť, parků a každý si zde vybere mnoho outdoorových i indoorových vyžití. Oživení, vytvořené například ledovou plochou vnímám pozitivně a podle mého názoru je hlavní kouzlo právě v té chvíli. I proto se mi zdá názor autorky jako zbytečně nákladný a neefektivní. Lampiony jsou pěkný nápad, ale v době krize zbytečný, jakož i dlouhodobý provoz venkovní ledové bruslařské plochy v Praze.
  Ledově krásná Praha
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  Myslím si že není pochyb, že tato cyklostezka mnohým lidem usnadnila a zpříjemnila život. Jsou zde zmíněny i alternativní využití cyklostezky (vozíčkáři, turistika) což je další plus. nejvíce se mi ale líbí možnost jejího využití v zimním období, stala se s ní tedy plnohodnotná dopravní cesta pro všechny obyvatele.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 2. 6. 2013 MARTINA ZÁRYBNICKÁ
  Rozvíjet schopnost plavat již od kojeneckého věku dítěte skýtá mnoho výhod, v článku jsou uváděny negativní aspekty tohoto sportu, avšak pozitiva je nadmíru převyšují. Rodiče by se měli právě v tomto věku zajímat o zdraví tělesný růst dítěte a o jeho imunitní systém. Plavání pomáhá předcházet především potížím s páteří a pohybovým ústrojím a je v dnešní době považováno jako účinná terapie například při léčbě skoliózy. Rozhodně nesouhlasím s ruskou metodou, kdy je dítě násilně potápěno. Tato činnost může dítěti způsobit psychický blok, který se může projevit jako doživotní fóbie z vody.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  V první řadě, bych chtěl ocenit podporu Katedry rekreologie FTK UP pro tento projekt. Ve finále si ale netroufnu říct jak moc tato soutěž ovlivnila názory na cyklistiku, jako možnost alternativního způsobu dopravy. Ve finále to bude na každém z nás, jestli se rozhodneme jet do práce, popř. do školy autem, nebo na kole. Každopádně výhercům této soutěže gratuluji a doufám že jejich zájem o tuto problematiku nepohasne v následujících letech.
  Fotosoutěž Kolo ve městě zná své vítěze
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  Tento článek je velmi zajímavě napsán. V kostce na mě působil tak, že mě zve na tuto akci a představuje nám veškeré její možnosti. Podle mě se tomuto článku daří lidi lákat na tuto akci a nyní když o ní vím, rád bych si jí v dalším ročníku zkusil. Z článku vyplývá i to, že akce bude dobře organizována, což je pro mě další plus a jak už sem zmínil, této akce bych se v budoucích letech velmi rád zúčastnil.
  Akce Bílý Kámen
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  Vzhledem k tomu, že u našeho města byla nedávno rovněž vybudována cyklistická trasa, zasazená přímo do přírody, tudíž je trase velmi zajímavá a v budoucnu by měla končit snad i u Pánské skály. Tato cyklistická stezka se stala hned velmi oblíbenou a myslím si že toto čeká i tuto nově vybudovanou.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  Po přečtení tohoto článku, jsem se dozvěděl o dalším velice zajímavém sportu, který bych si rád vyzkoušel. Co se týče ohlasů mezi veřejností myslím, myslím si že by se tento sport, pokud by se vybudovalo více center mohl stát velmi oblíbený, podobně jako spinning. Zároveň by mně ale zajímalo, odkud tento sport přišel, o tom se článek nezmiňuje.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 2. 6. 2013 Aneta Lejsková
  Zumba, na rozdíl od aerobiku je uvolněnější, hravější a prakticky nic v ní není špatně. Nejde o dril a přesné pohyby, zumba je zábava a má přinášet potěšení z pohybu. Je to ideální činnost pro jakoukoliv věkovou skupinu, protože oproti aerobiku tolik nezatěžuje klouby a navíc, pokud mi nějaký pohyb není příjemný, nahradním ho jiným. Takže zumba, proč ne?
  Zumba - módní hit nebo chuť změnit styl aerobiku
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  Sám bydlím ve vesnici, která se snaží podobné aktivity nějakým způsobem zavést. Zatím ale nejsou tak kvalitně nastavené a nejspíše i organizované jako v této vesnici. Proto se mi způsob jakým tato vesnice nastavila možnost kulturního vyžití velice zamlouvá. I když si myslím, že kdybych navrhl toto zastupitelům naší vesnice, tak by se k tomuto tvářili velice skepticky a argumentovali by to tím, že je nedostatek finančních prostředků. Já si ale myslím, že podobné akce nemusí být vždy závratně finančně náročné.
  Kulturní a společenský život obce Hlušovice
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  Jak už bylo v komentářích mnohokrát zmíněno, plně souhlasím s tím, že lidé této věková skupiny si nemají, snad až na výjimky co dokazovat v oblasti sportovních výkonů. Co se týče zlepšení fyzické kondice myslím si, že zvolené sporty až na jednu výjimku (golf, a ani ten není zvláště fyzicky náročný) nešťastně nastavené. Co se tohoto týče spíše bych zvolil delší výlety na kolech, které lze spojit s jednorázovou návštěvou lázní, proč ne.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 2. 6. 2013 Aneta Lejsková
  Z mého pohledu se občas problematika handicapovaných jedinců dostává do popředí za účelem zviditelnění soukromé osoby či organizace, a potom je tato činnost prováděna takzvaně napůl. Je zde ale potřeba mnohem více lidí, kteří by zájmovou činnost provozovali s nadšením. Například se mi líbí různé akce, ať už se jedná o koncerty, soutěže nebo představení, do kterých jsou aktivně zapojeni jedinci s postižením. Sama jsem se podílela na tanečním vystoupení společně s handicapovanými a čas strávený s těmito lidmi mě velmi naplňoval. Je třeba začít handicap vnímat jako určitou odlišnost, nikoliv jako překážku.
  Možnosti volnočasových aktivit osob s handicapem na bruntálsku
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  Tento článek se mi jako celek velice líbí. Zapojení hudby do jednotlivých cviků je podle mě stěžejní a dodá cvičení na atraktivnosti. Rovněž se mi líbí že autor neopomněl užijí jednotlivých pomůcek, jako holí atd. a zapojil je do cvičení a tance. Pod článkem je rovněž i umístěn link na jednotlivé vhodné cviky, které jsou přehledně rozděleny a popsány. Navíc jsou i hezky ilustrovány fotkami, takže závěrem mi zbývá říci, propracovaný a parádní článek, kterým by se mohli inspirovat nejen senioři, ale i jejich cvičící, nebo rodinný příslušníci a přivést je k tomuto druhu cvičení.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  Od začátku je tento článek velice zajímaví. Rozdělení stáří podle jednotlivých pohledů (kalendářního, sociálního, ...) se mi velice líbí a nemám k němu jakékoliv výhrady. Co se týče doporučovaných aktivit, nemám s nimi nejmenší problém. Ať už jóga a aqua gymnastika mi přijdou jako zajímavé aktivity a můžou působit jako sociální vzpruha pro tuto věkovou skupinu. V poslední řadě bych vyzvedl petanque, který sám o sobě může působit nejen jako odreagování, ale i jako prostředník návratu k "dětské" soutěživosti mezi jedinci zmíněných věkových skupin.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 2. 6. 2013 Kryštof Jelínek
  Tento článek se mi od počátku, až do konce velice líbil a zamlouval. Od zmínění, že plavání je jedním ze sportů, který lze provozovat v jakémkoliv věku, po říkanky pro děti, které jsem v dětství také slýchával. V poslední řadě, se ale musím ztotožnit s komentářem slečny Gregorové a jejímu poukázání na problematiku atopického exemu. Jelikož tímto problémem taky trpím, tak si také nemyslím, že by návštěvy v bazénu markantně pomáhali s touto problematikou. rovněž se ztotožňuji s tím, že na tuto nemoc ledajaká mast nezabere.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 2. 6. 2013 Martin Lukeš (TUL)
  Článek je stručný, ale vystihuje všechny informace. Pro tak velké město jako je Praha je to určitě super nápad a skvělí řešení, v létě za příznivého počasí musejí být hojně využívané a člověk si udělá krásný a sportovní den. Doprava kol je netradiční ale v tomto případě "trefa do černého". Projekt hodnotím kladně!
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 2. 6. 2013 Martin Lukeš (TUL)
  Hezky napsaný článek, samotná akce je velmi zajímavá a rád bych se jí zúčastnil, protože jízda na kole mě baví, podobné akce často vyhledávám. Skloubení sportovní, historické i zábavné činnosti a program na celý den s přáteli. Palec nahoru!
  Akce Bílý Kámen
 • 2. 6. 2013 Martin Lukeš (TUL)
  Nejspíš už je čas na výstavbu nové multifunční arény, ačkoliv to bude velmi finančně náročné, bude zapotřebí sehnat investory a sponzory a přesvědčit představitelé města, že je to správný krok. "Stará aréna" by mohla sloužit dále, rychlobruslení, kraslobruslení, bruslení pro veřejnost. A když se podaří hokejové Olomouci stabilizovat kádr a vhodně doplnit, tak myslím, že má velkou šanci postoupit do extraligu už tento ročník k tomu neměli daleko (Olomouc hrála baráž o nejvyšší hokejovou soutěž).
  Olomoucký zimní stadion opravit či postavit nový?
 • 2. 6. 2013 Martin Lukeš (TUL)
  Přiznávám, že sem na Lysé hoře ještě nebyl, ale podle článku, který je zajímavý a dobře napsaný je to chyba a pokud bude možnost rád bych si výlet na Lysou horu udělal. Možnost navštívit horu jak s létě (např. turistika, cyklistika) nebo v zimě (lyžování, snowboard) mě opravdu láká.
  Lysá hora - symbol Beskyd
 • 2. 6. 2013 Martin Lukeš (TUL)
  Opravdu skvělí nápad, podle fotek vypadá stezka opravdu atraktivně a moderně, do budoucna by snad měli stezky jen a jen přibývat. Inline bruslení je skvělí rekreační sport a nadšenců pro tuhle aktivitu stále přibývá, to mohu sám potvrdit od svých kamarádů. Jak již v předchozích komentářích bylo řečeno, poblíž každého města by stezka měla být, je to určitě dobrá investice!
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 2. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Článek se mi velice líbí, obsahuje velmi výstižné informace o vývoji dítěte v předškolním věku. Celý vývoj směřuje k dosažení psychické, sociální a tělesné zralosti, která je nezbytná ke vstupu do školy. Zaujal mě vývoj dětské kresby, na které lze poznat psychiku dítěte. To období bych určitě nezanedbával, protože v předškolním věku se prudce zdokonaluje motorický vývoj, zlepšuje se koordinace pohybů, pohyby získávají určitou hbitost, ladnost a eleganci.
  Předškolní věk
 • 2. 6. 2013 Martin Lukeš (TUL)
  Pěkný článek, souhlasím s autory, pohyb pro seniory je velice důležitý. Jde o pocit dotyčného jedince jak se cítí a jak je na tom po zdravotní stránce. Myslím si, že volného času by měli senioři využívat co nejvíce a to všemi možnými dostupnými způsoby, ale s ohledem na své zdraví. Každý z nás jednou přijde na to, že už to nejde tak dobře jako dřív. Když to vidím u svých prarodičů, tak bych doporučil jízdu na kole, procházky, masáže, saunu nebo páru.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 2. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Myslím si, že v tomto věku bychom měli vykonávat aktivní pohyb. Podle mého názoru nejde o žádné sportovní výkony, ale o rozvoj běžných denních činností, uchovávání soběstačnosti, jistoty, sebevědomí a kvality života. Hlavními úkoly těchto aktivit je pomoc vyrovnat se psychicky se stárnutím a ochabováním funkcí orgánů, oslabení a zkrácení svalstva, zlepšení koordinace, dynamiky, vytrvalosti, motorické aktivity atd...
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 2. 6. 2013 Martin Lukeš (TUL)
  Dle mého názoru záleží na daném člověku, někdo má raději kolem 40 roku aktivity u kterých netouží po sportovním úspěchu, ale spíše po pohybových aktivitách přinášející jim fyzickou a psychickou rekreaci. Druhá skupina lidí je v tomto věku stále výkonná a soutěživá a "ráda si dá do těla" proto vyhledává aktivity jako je tenis, squash, badminton, turistika či dokonce spinning. Jak znám svoje rodiče, tak stále upřednostňují aktivní dovolenou spojenou s rafty, cyklistikou, turistikou než-li se "válet" 14 dní u moře.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 2. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Pravda je taková, že někteří rodiče jsou po práci na příliš unaveni a vystresováni na to, aby si mohli dovolit další fyzickou zátěž. Na druhou stranu se pořád najde spoustu lidi v tomto věku, kteří si chtějí udržet nebo zlepšit fyzickou kondici. S uvedenými aktivitami pro tento věk naprosto souhlasím.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 2. 6. 2013 Martin Lukeš (TUL)
  Článek je zajímavý a poučný a rozhodně sním souhlasím. Plavání zlepšuje kondici a posiluje svaly, které u jiných sportů neposílíme, pomáhá v růstů kostí a v kloubní flexibilitě. Plavání dítě lépe začlení do kolektivu a tudíž je méně odkázáno na své rodiče. Nejlepší řešení je, když na výuku děti chodí do plaveckých bazénu a výuka probíhá se zkušenými instruktory, tato varianta je ale finančně a časově náročná. Samozřejmě pokud se jedná o veřejné bazény musíme dbát zvýšené hygieny (po plavání se osprchovat a používat pantofle).
  Plavání dětí předškolního věku
 • 2. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Plavání je zřejmě ten nejlepší sport pro všechny, kdo se hýbou neradi, nesnáší, když jsou zpocení nebo třeba mají nějaké zdravotní potíže včetně obezity. Pohyb pro děti předškolního věku je velice důležitý pro jejich správný tělesný rozvoj a plavání z tohoto pohledu je velice vhodným sportem. Plavání má také pozitivní efekt na imunitní systém, protože vede k otužování, zlepšuje prokrvení organismus a trénuje vytrvalost. Kromě metody z Ruska souhlasím s článkem ve všech bodech.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 2. 6. 2013 Martin Lukeš (TUL)
  Tendence vývoje nárůstu obézních lidí je stále větší a větší. Je velice smutné, že spousty lidí nechává své tělo chátrat, nabízí mu jen nezdravé potraviny a nedopřeje mu žádný zdravý pohyb. Vždyť v dnešní době je nespočetné množství pohybových aktivit, které člověk může vykonávat ať už jen pro radost nebo z důvodu navýšení fyzické kondice, či svalové hmoty. Tito lidé spíše svůj volný čas zabíjejí, stejně jako svoje zdraví a své tělo. Pokud si obézní člověk neví rady může klidně navštívit tyto odborníky, kteří mu poradí jak si zorganizovat volný čas, co by měl dělat pro své tělo, aby správně...
  Obezita dospělých
 • 2. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Takovýchto lesoparků by mělo být v České republice více. Každý z nás si tam najde své uplatnění. Kdo si nechce vyloženě užívat sportovních aktivit, může se volně procházet, nebo i odpočívat v tak krásné přírodě. Líbí se mi, že se dá použít i v zimním období na běžecké lyžování. Jsem také rád, že projektu byla darována dotace.
  Revitalizace lesoparku v Třinci startuje
 • 2. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  O této zajímavé aktivitě už jsem slyšel a doufám, že si ji brzo vyzkouším. Je to vynikající kompenzace pro sportovce, kteří zatěžují dolní polovinu těla. Líbí se mi, že tento originální program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti. Ač je to skupinové cvičení, je plně individuální a každý si může regulovat intenzitu tréninku podle vlastních pocitů nebo srdeční frekvence.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 2. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Myslím si, že tato vesnice by měla jít vzorem všem ostatním vesnicím.V dnešní době takovýchto vesnických aktivit vídáme málokde, a jsem rád, že se stále najde někdo, kdo tyto akce bude realizovat. Spolek žen u mě dostává palec nahoru, snad nikde jsem se nesetkal s takovým přístupem a odhodláním jako mají tyto ženy.
  Kulturní a společenský život obce Hlušovice
 • 2. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Myslím si, že tato vesnice by měla jít vzorem všem ostatním vesnicím.V dnešní době takovýchto vesnických aktivit vídáme málokde, a jsem rád, že se stále najde někdo, kdo tyto akce bude realizovat. Spolek žen u mě dostává palec nahoru, snad nikde jsem se nesetkal s takovým přístupem a odhodláním jako mají tyto ženy.
  Kulturní a společenský život obce Hlušovice
 • 2. 6. 2013 Martina Zárybnická
  Obezita a nadváha patří k vážným civilizačním chorobám. Mnoho faktorů, které ovlivňují zvyšování tělesného tuku se projevují opravdu v době dospívání. Článek zhodnocuje velice kvalitně všechny tyto aspekty a obsahuje celou řadu odborných rad a cvičení. Vyvrací zaběhlé stereotypy o "zázračném" vlivu běhání a nabízí alternativy jako například Core trénink nebo NordicWalking, které jsou pro obézní děti mnohem vhodnější. Článek zmiňuje i důležitost přístupu k těmto dětem a změnu a kontrolu jídelníčku.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 1. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Otevření nové cyklostezky bylo doprovázeno bohatým programem, určeným hlavně pro školáky. Byla připravena například exhibice na freestylových koloběžkách. Líbí se mi, že cyklostezka není určena pouze pro cyklisty, ale na své si přijdou i lidé, kteří jezdí na koloběžce či inline bruslích. Navíc i v zimě bude mít cyklostezka využití, podobně jako na Souši, stane se běžeckou trasou.
  Mikroregion Rožnovsko otevřel cyklostezku
 • 1. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Stručný článek o tom, kam se vydat na výlet na kole, pokud u vás nebaví pořád ty samé cyklostezky v Praze. Všechny potřebné informace jsou v článku zmíněné, proto ho hodnotím kladně.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 1. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Velký nedostatek toho města byl podle mě vyřešen velmi dobře. Myslím si, že o bezpečnost nejen každého cyklisty už není nouze. Velice se mi líbí, že se cyklostesky mohou využívat i na jiné účely jako je jízda na bruslích nebo pro pěší turistiku. Nejvíce mě však uchvátilo, že cyklosteska se dá využívat v každém ročním období, hlavně v zimě pro běžkaře.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 1. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Velice zajímavé zpracování pozvánky, ale myslím si, že spoustu lidí odradí příliš dlouhý obsah. Určitě se mi líbí dbání na bezpečnost každého cyklisty. Také oceňuji přístup těch největších nadšenců této akce. I přes nepřízeň počasí, se vždy zúčastní a neporuší tradici.
  Akce Bílý Kámen
 • 1. 6. 2013 Lukáš Bekr (REK)
  Pro každého aktivního cyklistu to bude určitě přínosem, pro nově začínající cyklisty je to nová motivace jak ušetřit spoustu času a peněz. Tyto cyklostesky vedené přírodou povedou ke zdraví každého z nás. Doufám, že tento projekt pomůže k realizování dalších těchto projektů v České republice.
  Moravská stezka na území ORL Olomouc, k.ú.Křelov-Břuchotín
 • 1. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Tento článek je velmi vydařený. Lákavá pozvánka na zajímavou akci, kterou určitě stojí za to navštívit. Líbí se mi hlavně, že pořadatelé myslí i na starší spoluobčany a rodiny s malými dětmi, které se by se této cyklistické akce nemohli zúčastnit a přišli by tak o dobrodružný zážitek. Proto je pro ně připraven zájezd formou autokáru.
  Akce Bílý Kámen
 • 1. 6. 2013 Pavlína Plačková
  Tento článek se mi zdá vydařený. Je to lákavá pozvánka na zajímavou akci, kterou určitě stojí za to navštívit. Líbí se mi hlavně, že pořadatelé myslí i na starší spoluobčany či rodiče s malými dětmi, které by se této akce na kole zúčastnit nemohli a přišli by tak o jedinečný zážitek. A proto pro ně je připraven zájezd formou autokáru.
  Akce Bílý Kámen
 • 31. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  Tento článek výstižně a odborně popisuje období žen, kterým si každá projde a každá ho jinak prožívá. Myslím si, že ženy, u kterých je pohybová aktivita součástí jejich života se dokáží s klimakteriem lépe vyrovnat. Jejich tělo je fyzicky a psychicky lépe připraveno na zátěž, které přináší období menopauzy. Je pravda, že v dnešní době, kdy existuje celá řada doplňků stravy a léky, které napomáhají zmírnit příznaky menopauzy, je čerstvá strava (ovoce, zelenina, luštěniny,..) nejpřirozenějším zdrojem vitamínů a jiných podpůrných látek. Článek se mi moc líbil.
  Klimakterium - jak správně jíst a jak se správně hýbat
 • 31. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  S nadváhou a obezitou se setkáváme čím dál tím více, je to současný nešvar dnešní populace. Článek je velice dobře a odborně zpracován, líbí se mi vhodné rozdělení sportovních aktivit pro obézní. Myslím si, že nejtěžší je přesvědčit pubescenta k pravidelnému pohybu a správné životosprávě. Souhlasím s individuálním přístupem, protože každý jedinec je osobnost, ale na druhou stranu sportovní aktivity v kolektivu přinášejí větší motivaci, překonávání jeden druhého, soutěživost a uspokojení z vítězství sám nad sebou.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 31. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  Lákavá nabídka k zajímavému sportovnímu prožitku, zvláště když je otevřená 1 maximálně 2krát v roce, jak píše autor. Je fajn, že se nemyslí jen na cyklisty, ale také na ty, kteří se chtějí kochat přírodou a kulturními památkami. Je správné, že organizátoři této cykloturistické akce vyžadují helmu, i když já si myslím, že v dnešní době by to měla být samozřejmost.
  Akce Bílý Kámen
 • 30. 5. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Jak jsme se z článku dozvěděli, charakteristickou činností dětí v předškolním věku, je hra. Mnozí by si řekli, že hra je jen forma relaxace a nemá s učením nic společného. Ale není tomu tak doslova. V průběhu hry se rozvíjí mnoho složek osobnosti, rozvíjí se motorika - hrubá i jemná, fantazie, paměť a další aspekty. Předškolní věk je tedy přípravou na věk školní, kdy se žáci učí psát. Proto bych zdůraznila důležitost her, které podporují rozvoj jemné motoriky ruky. Hry také umožňují dětem vstup mezi své vrstevníky. Mohla bych jmenovat další přínos hry v tomto období, ale to bych musela...
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 30. 5. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Z článku jsem měla možnost se dozvědět nové informace, což mě překvapilo. Například to, že plavání v předškolním věku může být i škodlivé, avšak v určité míře se objevují převážně kladné účinky na celý dětský organismus. Článek se mi líbil, jelikož nabízí i praktické poznámky, nejen suchou teorii. Zaujala mě i básnička, kterou autoři vybrali jako motivaci pro děti. Z článku vyplývá, že plavání pro menší děti je rozhodně přínosné a důležité. Děti se seznamují s vodním prostředím, učí se plavat a tak se i chránit před utonutím. Kdybychom plavání zcela vyřadili z předškolních aktivit, myslím si, že by s...
  Plavání dětí předškolního věku
 • 29. 5. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Musím začít s tím, že mě článek překvapil svým obsahem i pojetím. Líbí se mi, že se pozornost nesoustřeďuje pouze na děti a jejich vývoj, ale že se také myslí na starší členy společnosti. Život by měl mít stejnou hodnotu jak v 6 letech, tak i v 60. Nejvíce mě zaujal tanec jako forma pohybu. Tohoto tance se mohou účastnit i lidé na vozíčku, s berlemi apod., což je dle mého názoru velmi pozitivní pro jejich život. Jak všichni víme, stáří s sebou nese mnohá oslabení a onemocnění, avšak tento článek nám nabízí řešení, jak si i ve stáří uchovat...
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 29. 5. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Tento článek mě zaujal již svým nadpisem, jelikož si myslím, že obezita je jedním z velkých problémů dnešní populace. A tudíž jsem se chtěla o tomto tématu dozvědět více. Můj předpoklad se potvrdil, obezita je v dnešní době velmi častým onemocněním a bohužel se vyskytuje již v útlém věku. Myslím si, že vždy se s tím dá něco dělat, i když je obezita podmíněna geneticky. Je potřeba to předem nevzdávat a vést své děti k tomu, aby byly zvyklé sportovat a zdravě jíst již od malička. Článek nás seznamuje stručně s problémem obezity u dětí a dospívajících a s jejími...
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 29. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  Článek se mi velice líbí a zvláště pak oceňuji nápad, jak řešit nevyhovující dopravní situaci bezmotorových vozidel. Z předchozích komentářů je zřejmé, že cyklostezka plní svůj účel. Její využití je opravdu široké. Své místo zde najdou nejen cyklisté, ale v zimě pak i nadšení běžkaři. A to vše se odehrává v krásné přírodě bez hluku dopravních vozidel. Ve Šluknovském výběžku, odkud pocházím, nejsou cyklostezky na takové úrovni, jako je Bečva, aby se daly využívat i přes zimní období, proto se mi tento projekt velice líbí.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 29. 5. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Ačkoliv bydlím na vesnici a kolem sebe mám spoustu míst, kam vyrazit na kole, tak taky vím, jaké to je "bydlet" ve velkém městě, kor když je to Praha a nevědět, kam si jít zajezdit na kole, či jen tak vyrazit někam do přírody. Tyto cyklostesky jsou skvělým řešením jak si zpříjemnit den sportem a netrávit ho v přehlušeným městě. Místa, která jsou v tomto článku uvedena jsou opravdu krásná a člověk tak může skvelě strávit svůj den. A tato doprava je opravdu přínosná pro každého, kdo svůj volný čas rád tráví v přirodě.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 29. 5. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Jak už se zde psalo, tak takové to stezky by měli být u každého většího města, lidé tyto stezky využívají čím dál víc a víc a jejich zrealizování uvítá jistě každý, kdo sportuje a má rád aktivní život. Podle fotek z článku můžu jenom obyvatelům Olomouce závidět, ačkoliv zde v Libereckém kraji máme taky spoustu in-line stezek, tak žádná se nedá srovnat právě s touto. Moc pěkný! 🙂
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 29. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  Rozhodně skvělý nápad jak vyrazit z rušné Prahy do přírody. Přímo členitá vrchovina středních Čech láká svojí krásnou přírodou. Souhra dopravy vlaku a cyklobusu je velice přínosná, ať už pro rodiny s dětmi nebo pro cyklisty začátečníky. Myslím si, že je to výborná myšlenka, jak ulehčit dopravu přes méně přístupná místa. V Praze je určitě spousta vášnivých cyklistů, proto si myslím, že tuto nabídku s radostí ocení a přivítají.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Toto považuji za super nápad a opravdu si myslím, že velké množství lidí dojíždí do práce, na nákupy či na úřady na kole. Není to nic náročného a zároveň se tím šetří jak v našich peněženkách tak také životní prostředí. Proto si myslím, že vyfotit své známé, jak jezdí na kole vůbec není žádný oříšek a pro plno soutěživých lidí toto může být výzva, protože se určitě soutěží o hezké ceny a navíc se u toho zažije plno legrace.
  Fotosoutěž Kolo ve městě
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Velmi se mi líbí slavnostní a velkolepé otevření cyklostezky, hlavně jízda zástupců obce na kolech. Jednotnost žlutých a zelených triček. Z článku je patrné, že obyvatelé se na novou cyklostezku velmi těšili. Také si myslím, že je dobré, že se zástupcům města podařilo sehnat peníze z evropských fondů a tak obecní kasu zatížili menší mírou. Líbí se mi nápad využití cyklostezky v zimních měsících jako běžecké trasy.
  Mikroregion Rožnovsko otevřel cyklostezku
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Líbí se mi tento styl pozvánky, možná by stačilo napsat informace v bodech, protože ne každému se to chce číst a množství textu může případné zájemce odradit. Dále se mi líbí, že se zde dbá na bezpečnost a je povinné mít cyklistickou přilbu.
  Akce Bílý Kámen
 • 29. 5. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Tato nově vybudovaná cyklosteska bude určitě přínosem pro každého cyklistu. Takové cyklostesky pomohou ušetřit spoustu času a cyklisté budou daleko více v bezpečí, než kdyby se proháněli na kolech mezi autama. Takové to nápady se mi líbí a doufám, že se rozšíří po celé České Republice.
  Moravská stezka na území ORL Olomouc, k.ú.Křelov-Břuchotín
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Velmi se mi líbí nápad lanového centra pro děti. Rozvíjí tím jejich motoriku a zvykají si na pohyb. Tady v Olomouci jsou navíc obklopeni životem zvířat, což je také velmi inspirující, protože dítě se učí při hře, což je vlastně ten nejlepší způsob učení. Líbí se mi, že lanové centrum mají na starosti certifikovaní instruktoři. A myslím si, že i 50 Kč na osobu je přijatelná cena, když vstup platí po celý den.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 29. 5. 2013 Simona Matoušová (REK)
  Velmi dobře zpracovaná pozvánka, která přiláká spousty sportovních nadšenců. Je to výborně vymyšlená akce, kde si mohou lidé zasportovat a zároveň poznat něco nového a určitě neokoukaného. Je hezké dočítat se, že i přes nepřízeň počasí má tato akce takový počet návštěvníků. A nejvíc se mi líbí, jak se při této akci dbá na bezpečí účatníků, kteří by se bez cyklistické přilby nemohli této akce zúčastnit.
  Akce Bílý Kámen
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Zumba je fenomén, který pohltil mnoho žen, možná i některé muže po celém světě. Ženy, které měly alespoň nějaké zkušenosti s klasickým aerobikem, si udělaly kurzy a začaly předcvičovat před stovkami nadšených cvičenek. V dnešní době se zumba nachází v každém větším městě. Můj osobní názor je ten, že by mohla být levnější. V některých městech stojí hodina zumby třeba i okolo 100 Kč a to jen proto, že to je něco nového, zajímavého a návštěvnost této hodiny tance je velmi vysoká. Jak je ve článku psané dnes už se zumba dokonce dělí na několik odvětví. Nejvíce zajímavá mi připadá...
  Zumba - módní hit nebo chuť změnit styl aerobiku
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Velmi se mi líbí, že město Olomouc podporuje tímhle způsobem rozvoj sportu. V dnešní sedavé době plno lidí uvítá, že se mají kde projet a věřím tomu, že lidé ve městech občas mají problém s tím, kam si vyjet. Proto vybudování inline stezky považuji za výborný nápad a doufám, že tento nápad převezme co nejvíce měst.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Je dobře, že se v poslední době se o obezitě dětí a dospělých začíná trochu více mluvit. Je to totiž problém, který začíná být víc a víc rozšířený hlavně v rozvojových zemích, jak se uvádí zde v článku. Souhlasím s tím, že pokrokové technologie mají určitě velký vliv na vznik nebo spíše rozšíření obezity. Dříve děti běhaly po hřišti, bavily se v přírodě a pohyb pro ně byl naprosto přirozenou záležitostí. Dnes tráví většinu času na počítači a dvě hodiny TV ve škole jsou pro ně téměř nadlidský utrpení. Toto mají v rukách hlavně rodiče, kteří by měli svému dítěti...
  Obezita dospělých
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Stáří je sice podmíněno věkem jedince, ale velmi záleží na tom, jak se o svoje tělo staráme a zda dodržujeme již zmíněný zdravý životní styl. Stáří má velmi různorodé podoby. Ten, kdo žil zdravě může ještě v 70 letech žít aktivní život, ale jiný, kdo o sebe z hlediska zdraví tolik nedbal, už například v 60 trpí nejrůznějšími nemocemi, v krajních případech na ně i umírá. (Infarkt, cukrovka, rakovina) Je tedy nutné vykonávat pohybové aktivity po celý život a nezapomenout, že i ve stáří se dá provozovat plno sportovních aktivit, jak uvádí článek. Důležitá je i psychická stránka seniorů. Kolikrát...
  Stáří a pohybová aktivita
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Dobře zpracovaný článek, puberta je jako období jedince velmi složitá a kolikrát ani sám jedinec nerozumí tomu, co cítí, co dělá a jak se chová. Co se týče biologických změn - jedinci jsou s nimi díky dnešní době internetu a dobré dostupnosti informací seznámeni na vysoké úrovni, kolikrát ještě o dost dřív, než se tak začne dít. Zde se mi líbí, že článek rozděluje a detailně popisuje biologické, sociální a psychologické hledisko. Pokud má rodič doma "puberťáka", myslím, že je potřeba si o tomto tématu trochu něco přečíst a nastudovat. Rodič pak lépe pochopí své dítě a komunikace se ve...
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 29. 5. 2013 Michaela Nosková
  Naprosto souhlasím s tím, že plavání předškolních dětí by se mělo podporovat. V tomto má hlavní úlohu školka, která by měla plavání pro předškolní děti organizovat. V dnešní době se ve většině školek již tak děje. Stejně tak kryté bazény přizpůsobily své cvičitele plavání na výuku předškolních dětí. Každé dítě před nástupem do školy by mělo být minimálně zvyklé na vodu a umět se v ní pohybovat (plavat ještě ne - to je spíš otázka školní výuky, i když základy plaveckých stylů se zde objevit můžou.) Důležité je, aby dítě z vody nemělo strach. K tomu slouží výuka proškolených cvičitelů...
  Plavání dětí předškolního věku
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Výborný nápad.Ak to bude takto pokračovať s budovaním cyklosteziek,myslím si,že čoskoro sa cyklistika stane stále populárnejšou športovou aktivitou.Naozaj sa ma to teší.Ľudia sa dostanú do zamestnania,do školy,na nákupy rýchlejšie,zadarmo a dokonca robia niečo pre svoje zdravie a majú skvelý pôžitok.Len tak ďalej.
  Moravská stezka na území ORL Olomouc, k.ú.Křelov-Břuchotín
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Tento článok ma zaujal a podľa komentárov by mohlo byť naozaj zaujímavé navštíviť túto cyklostezku a taktiež súhlasím so spolužiakmi,bolo by skvelé keby sa budovali aj na ďalších miestach.Prejsť na bicykli krásnou krajinou,urobiť niečo pre svoje zdravie a ešte získať aj estetický zážitok je naozaj lákavé.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Tento nápad sa mi naozaj páči. Pochádzam z dediny,kde je bežné dochádzať do zamestnania,na nákupy alebo do školy na bicykli,nakoľko bývame pár kilometrov od mesta.Sama som počas strednej školy tento druh dopravy využívala a naozaj mám z neho dobrý pocit.Je to rýchly spôsob dopravy,len musím súhlasiť so spolužiakmi,nie vždy praktický.Taktiež niekedy bojujeme o miesta,kam by sme bicykle umiestnili,ale pevne verím,že tento nedostatok sa časom vyrieši a bicykel sa stane stále častejšou formou dopravy. Fotografovať svojich známych na bicykli by mohlo byť zábavné.:)
  Fotosoutěž Kolo ve městě
 • 29. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  V článku je zahrnuto vše podstatné o této dané oblasti. Jen mě trošku zarazilo to, že v tomto období mají tělesné změny jen malý dopad na psychiku. Řekl bych, že právě v tomto období to bývá zásadní. Dopady to nemá v mladším a starším věku. Ale je to jen můj názor. Je dobře, že se někdo zabývá danou problematikou. V daném věku se rozhoduje, zda bude člověk žít v sedavém nebo v sportovně pohybovém způsobu života. Výstižný článek. Je vidět, že se čerpalo z knihy od pana Hodaně , který dané problematice rozumí.
  Význam tělocvičné rekreace v období mladší dospělosti
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Súhlasím so spolužiakmi,že z údajov uvedených v tomto článku je zrejmé,že je tento areál vhodný pre výučbu,alebo začiatočníkov.Čo mňa ako začiatočníka zaujalo.Tento areál pôsobí na mňa pozitívne a budem naozaj rada ak budem mať možnosť niekedy ho navštíviť.
  Lyžařský areál Kladky
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Po prečítaní tohto článku mám chuť navštíviť fitness centrum v Olomouci 🙂 a dúfam,že na ďalších čitateľov tento článok zapôsobí podobne.Je napísaný výstižne,stručne,ale zato lákavo.Myslím si,že každý kto bude chcieť si nájde aktivitu,ktorá ho bude baviť a bude preňho prospešná a dokonca ju môže spojiť s relaxáciou napríklad v soláriu či v saune s bazénom.
  Fitness centra v Olomouci
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Ako milovníčku in-line korčuľovania ma tento článok potešil.Musím sa priznať,že ma prekvapilo to,že v zrovnaní s cyklistikou je pri korčuľovaní zapojených viac svalových skupín,doteraz som bola opačného názoru.:)...Som rada,že in-line korčuľovanie sa stáva stále častejšou aktivitou,ktorú ľudia využívajú pri trávení svojho voľného času.Z vlastnej skúsenosti viem,že je to úžasný relax,adrenalín a ešte aj napomáha pri formovaní postavy. Taktiež bolo pre mňa zaujímavé dozvedieť sa o trasách v Olomouci,dúfam,že budem možnosť niekedy ich na in-linach prejsť.:)
  Olomouc a in-line bruslení
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Tento článok sa mi páči. Nájdeme tu niekoľko možností merania veku(kalendárny,biologicky,psychologický,atd.),taktiež zmeny,ktoré v tomto období života nastávajú. Taktiež sa mi páči výber športov,ktoré sú vhodné pre túto vekovú kategoriu a naozaj si myslím,že by mohli skvalitniť život a byť prevenciou voči niektorým ochoreniam. Je však veľmi dôležité zvoliť si vhodný šport,aby sa stal pre človeka radosťou a je nie trápením.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 29. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  Jde o individuálního člověka, jak se cítí starý na to, aby dělal různé věci. Znám 60leté seniory, kteří chodí plavat, hrát volejbal a neustále něco podnikají a naopak ty, kteří nedělají nic, jen koukají na televizi. Článek hezky vyčetl, co by každý, kdo dělá nějakou pohybovou aktivitu pro starší lidi měl dodržet. Přece jen starší těla jsou náchylnější ke všemu. Podle mě jsou tam, ale jen pohybové aktivity pro starší lidi, kteří ty těžší aktivity provádět nemůžou. Ještě bych tam dodal i aktivity trochu náročnějšího typu, protože ne každý starší člověk si představuje pohybovou aktivitu jako je nácvik chůze a...
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Obezita a nadváha sú problematikou,ktorá nás trápi dosť dlho.Veľa sa o tomto probléme píše,ale stále mám pocit,že málo koná.Myslím si,že v tejto etape života dieťaťa je veľmi dôležitý zásah rodiča.Je dôležité dbať na to,aby malo dieťa dostatok pohybu,zdravú stravu.Mnohí rodičia si myslia,že ich dieťa v ohrození nieje,ale opak je pravdou.Tento článok čitateľa oboznámil stručne s touto problematikou a ďalej je už na každom z nás aký postoj k tejto problematike zaujme.
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 29. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  Článek je hezky zpracovaný, ale já osobně si myslím, že zrovna golf pro každého kolem 40 let není. Přece jen je to dost finančně nákladný sport. Gastroturistika je sice zajímá, ale je to ještě pro trochu starší ročníky. Kdo z rodičů by po namáhavém týdnu šel ještě na nějakou tůru. Lázně jsou dobrý nápad, ale řekl bych, že se využívají tak jednou za rok, když je nějaká delší dovolená. Jinak si myslím, že na to není moc čas. Takže jediná věc, kterou by naši rodičové mohli dělat častěji je sauna. Osobně si myslím, že jsou v období kolem 40 let...
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Tento článok je naozaj zaujímavo napísaný.Oboznámil ma s touto problematikou bližšie.Taktiež vo mne vyvolal rôzne pocity.Radosť-pretože ešte stále sú medzi nami ľudia,ktorí podávajú pomocnú ruku ľudom,ktorí to naozaj potrebujú.A patrí im obrovská vďaka.Obdiv-pretože ľudia s handicapom nás učia veľa.Učia nás nevzdávať sa a že všetko je možné.Učia nás ísť za svojím snom,učia nás tešiť sa z úspechu,učia nás tešiť sa životu.Na druhej strane ma mrzí problém s financiami,ale naozaj pevne verím,že časom sa to zlepší,vzniknú nové domovy a organizácie pomahajúce ľudom s handicapom plniť si svoje sny a prežiť svoj život čo najkrajšie.
  Rekreační aktivity mentálně postižených
 • 29. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  Hezký článek. Tyto cyklostezky mimo město jsou dobrý nápad. Lidé můžou vyjet mimo město zamořené smogem a mohou se projet po neznečištěných krajinách s vyhlídkou na různá pěkná místa. Místo vlaku bych si asi vybral spíše cyklobus. Je to rychlejší. A 26 kč není tak hrozná částka. Možná bych zavedl cyklobus i v páteční pracovní dny odpoledne.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 29. 5. 2013 Katarína Sobolová
  Tento článo na mňa zapôsobil veľmi pozitívne.Zaujala ma téma a štýl,akým bol zhotovený.Páči sa mi,že nás autori najskôr oboznámili so zmenami,ktoré nastávajú po pôrode.Je všeobecne známe,že tehotenstvo a pôrod je krásna,no náročná fáza života,preto pre mňa ako čitateľku a budúcu manželku a matku bolo veľmi poučné dozvedieť sa niečo viac o tejto významnej etape života.Ďalej sa mi páči výskum s krokometrom,naozaj to bolo pre mňa zábavné zistiť,koľko kilometrov nachodia mamičy s kočíkmi denne.Páči sa mi taktiež,že sme mali možnosť vidieť dotazník pre mamičky a taktiež aj výsledky.Niektoré ma naozaj prekvapili,niektoré utvrdili v mojom názore.Prekvapilo ma napríklad to,že 5 maminek využívá...
  Pohybová aktivita žen na mateřské dovolené
 • 28. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  Další skvělí nápad, jak propojit aktivní formu života s bezpečností. Tyto cyklostezky pomáhají zkrátit čas všem lidem a ušetří nervy řidičům, protože znám jaké to je, když přede mnou jede kupa cyklistů a jen čekám jestli mi někdo spadne pod kola. Tyto nápady velmi vítám. Navíc to spojí obec s krajským městem Olomoucí.
  Moravská stezka na území ORL Olomouc, k.ú.Křelov-Břuchotín
 • 28. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  Myslím, že je to výborný nápad. Podle mě by cyklostezky měli být v každém větším, ale i menším městě. Je fajn vidět, že některým lidem záleží na bezpečnosti a plynutosti dopravy. Je to sloučením, jak bezpečnosti, tak navíc nabízené sportovní aktivity. Čím více sportovních míst tím lépe. Super je, že se dá využívat i v zimě. To u moc cyklostezek ve městech nejde.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 28. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  Podle popisu je tento areál v poměrně malé nadmořské výšce, což znamená, že když není úplně zima asi se tam moc nelyžuje. Pro mladé začínají lyžaře je to asi fajn skiareál, ale pro náročné lyžaře to asi nebude úplně nejlepší, když chybí sedačkový vlek. Možná tu chybí nějaká zmínka o cenách. Když je to menší areál asi to bude cenově dostupnější než velká lyžařská střediska. Na naučení na lyžích nebo snowboardu je to výborné a dostupné místo.
  Lyžařský areál Kladky
 • 28. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  Na Lysé hoře jsem ještě nebyl a tento článek mi podává informace, kam se zde podívat nebo co je tu za možnosti. Dobré je, že autor napsal aktivity, jak v létě tak v zimě. Když někdo nerad jezdí na lyžích, může si tu vyzkoušet třeba kolo. Na Lysou horu bych se chtěl podívat, protože to vypadá na hezký výlet. Je to možná trošku náročnější, ale za ten výhled a krajinu to asi stojí.
  Lysá hora - symbol Beskyd
 • 28. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  Tento článek je poučný a měli by si z něho vzít příklad i ostatní obce. Když jsem byl menší u babičky na vesnici byli taky pořádané akce podobného typu, ale časem to ustálo. Trochu mi vadí, že se v článku mluví jen, že všechno udělali ženy. Myslím, že při přípravě těchto všelijakých událostí se zapojili i muži. Ale jinak mi to příde jako skvělí nápad. V této době, kdy sportovních aktivit je méně než by mělo být se to vždy uvítá. Navíc by to mohlo pomoci soudržnosti této obce. Všichni v ní, jak se zdá táhnout za jeden provaz.
  Kulturní a společenský život obce Hlušovice
 • 28. 5. 2013 Libor Vavřich (REK)
  Tento článek se mi líbí, protože plavání je v dnešní době opravdu oblíbené. Dětem pomáhá v růstu svalů i kostí a zmenšuje se riziko špatného držení páteře. Líbí se mi, že tam jsou napsané kladné i záporné stránky. V poslední době se píše, že plavání tak zdravé není, ale já si to osobně nemyslím. V textu je stručně vysvětleno vše významné. Jsou tam i dvě zajímavé metody. Jak je jen okrajově zmíněno do bazénu chodí i děti v nižším věku než je předškolní.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová (REK)
  Tento článek se mi velice líbí, jelikož je pro každého z nás. Každý jednou dospěje do věku, kdy už mu pohyb nepůjde tak snadno, jako dřív. Aktivním pohybem v seniorském věku můžeme předejít různým obtížím, a i když starší lidé nikdy nesportovali, mohou začít právě teď. Líbí se mi propojení tance a hudby a informace, že by lektor měl být profesionál se zkušenostmi. Takový lektor může udělat velice kvalitní lekci pro seniory, kteří se k němu budou rádi vracet a jistě naváží i nová přátelství. Aktivní senior také jistě bude na svět koukat jinak, než jeho negativní kolegové, kteří nechtějí...
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová (REK)
  Velice stučný a výstižný článek, který je zajímavý jak pro odbornou, tak i laickou veřejnost. Tělocvičná rekreace má význam ve všech etapách života a mladší dospělost jistě není vyjímkou. V tomto věku je podle mě důležité motivovat veřejnost k nějaké činnosti. Lidé kolem 20. roku života často rezignují na sport a mají jiné priority. Oproti tomu čtyřicátník může chodit unavený z práce a na fyzickou aktivitu mu nezbývá čas nebo na ni nemá náladu. Pozitivní je, že lidé jsou v tomto období finančně nezávislí, a tak bychom jim měli připravit takovou fyzickou aktivitu, za kterou budou ochotni zaplatit a především...
  Význam tělocvičné rekreace v období mladší dospělosti
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová (REK)
  Nadváha a obezita u dětí je stále se zhoršující problém dnešní populace. Trošku mě zaráží, že minimálně z 50% je nadváha podmíněna geneticky. Myslím, že za vzhled dětí mohou jejich rodiče. Pokud jsou oni obézní a vědí, jaké problémy toto chronické onemocnění způsobuje, neměli by dopustit, aby jejich děti potkal stejný osud. Měli by děti donutit sportovat a dbát na zdravý životní styl. Nikdo přeci svým dětem nepřeje žádnou nemoc, tak proč, když nechceme aby naše děti dostali chřipku, cpeme je dobrotami a přeslazenými nápoji, aby měli obezitu?
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová (REK)
  Krásný článek pro všechny ženy po porodu. Reportáž ve Snídani s novou jsem také viděla a zaujal mě celkově tento nápad. I když zatím nemám děti, určitě se o tento druh pohybové aktivity budu po porodu zajímat. Velmi se mi líbí, že maminka nemusí své miminko nikam odkládat, aby si mohla jít zacvičit a shodit přebytečná poporodní kila. Maminky "zabijí" dvě mouchy jednou ranou. Mohou být se svým dítětem, venku a ještě budou mít radost z pohybu.
  Strollering aneb mateřská v pohybu
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová (REK)
  Velice chválím nápad lidí, kteří zrealizovat tuto cyklostezku. Podle komentářů výše soudím, že má smysl a pro místní občany je velkým přínosem. Také oceňuji, že jí lidé mohou využívat nejen v létě na kole, ale také v zimě s lyžemi. Samozřejmě nejdůležitější je, že cyklostezka Bečva snížila riziko nehod ve městě a odlehčila tak, celému dopravnímu systému.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová (REK)
  Zajimavé informace o sportovním vyžití mimo Prahu. Oceňuji hlavně to, že autor podal přesné a podrobné informace. Možnost cestovat integrovanou dopravou jistě lidé ocení, vždyť není nic jednoduššího vzít své kolo a dopravit se do krásného okolí kousek od Prahy.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová (REK)
  Povedený článek, který láká na velice zajímavou akci. Cyklistů je u nás poměrně dost, takže se nedivím, že tato akce přilákala spoustu nadšenců. Líbí se mi, že se lidé mohou podívat do prostorů, které jsou jinak nepřístuplné. Zvyšuje to atraktivitu celé akce. A snad i počasí se vylepší. Také se mi líbí, jak autor upozorňuje na důležitost přileb. Přeji autorovi, aby se tato akce každý rok opakovala a přilákala ještě více cyklistů.
  Akce Bílý Kámen
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová (REK)
  Velice zajímavý článek, který mě oslovil a ráda bych si tento druh sportu, o kterém slyším poprvé vyzkoušela. Myslím, že by tento druh cvičení oslovil širokou veřejnost, proto by nebylo špatné otevřít více center, které by tento sport provozovaly. Moc se mi líbí, že je kranking vhodný pro těhotné ženy, handicapované či jinak indisponované lidi. A myslím, že je vhodný i pro sportovce, kteří převážně zatěžují dolní polovinu těla, jako kompenzace.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová (REK)
  Všechna tato sdružení či organizace, které se podílí na spolupráci s handicapovanými zaslouží velký obdiv. Myslím, že i handicapovaní lidé mají právo na to trávit přijemně svůj volný čas. Navíc jejich psychickému stavu určitě pomůže, když budou vědět, že má o ně někdo zájem a pokusí se jim zpříjemnit život. Proto by těchto sdružení mělo být v České republice podstatně více a mělo by se jim dostat také finanční dotace.
  Volný čas pro handicapované ve Zlíně
 • 28. 5. 2013 Martina Myslivcová
  Ve svém komentáři naváži na poslední větu článku. Souhlasím s tím, že jakýkoliv pohyb je pro nás přínosem ovšem zrovna u pohybu, kterým je zumba, to nemusí být až taková pravda. Jako lektorka aerobiku a pilatesu, při kterém se klade důraz na precizně provedený pohyb, který je kontrolovaný a vychazí ze středu těla může být zumba pro klienty škodlivá. Znám spoustu klientek, které si v důsledku velkého boomu šly vyzkoušet zumbu a vracely se zpět s bolavými zády. Zumba je pro populaci, která má určité zkušenosti v dané oblasti a rozumí anatomické stavbě svého těla. Spousta žen, která jde na...
  Zumba - módní hit nebo chuť změnit styl aerobiku
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Velice dobrý nápad z pohledu městské dopravy přepravovat kola i s cyklisty přes špatně dostupná místa ale myslím si, že tam, kam se dostane autobus, se dostane i kolo. Ale pro rodiny s malými dětmi je to určitě dobrá volba a věřím, že pro šetření sil ať už dětí nebo dospělých, tento "luxus" lidé využijí. Pro pražany určitě příjemné zpestření. Dále bych zavedl půjčování kol v centru, jako je tomu v západní Evropě. V hlavních městech je kolo trendem a lidé ho využívají k rychlejšímu přemístění.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Určitě je to skvělý nápad, který pomůže občanům k levnější přepravě sebe ať už do práce, do školy nebo k posílení svého těla a užívání si krajiny. Určitě je to také bezpečnější a rodiče se nebudou muset bát poslat své dítě do Olomouce na kole a dítě udělá také něco pro své zdraví.
  Moravská stezka na území ORL Olomouc, k.ú.Křelov-Břuchotín
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Vypadá to jako zajímavá akce v zajímavém prostředí s tradicí. Líbí se mi pravidlo, že může startovat cyklista pouze s přilbou, určitě to pomůže a bude méně zranění. Domnívám se, že pořadatelé touto pozvánkou přivábí spoustu nadšenců a startujících bude rok od roku víc a víc.
  Akce Bílý Kámen
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Většinu těchto projektů v dnešní době podporuje město i EU a nacházejí se téměř u každého okresního města. Určitě si myslím, že je to dobrý krok pro pohyb městských občanů ať už na kole, tak i na in-line bruslích, které jsou v dnešní době velice oblíbené. Jen bych nedoporučoval jízdu na bruslích na této stezce, pokud je takto znečištěná, hrozí ošklivá zranění.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Jelikož už jsem na vrcholu beskydské Lysé hory už byl, mohu jen doporučit. Lysá hora je spjata s bohatou historickou vložkou. Doporučuji cestovat na kole, pokud jste vybaveni fyzickou zdatností a jste připraveni překonat sami sebe. Určitě procestujte celé okolí (jeskyně, zámky, zříceniny).
  Lysá hora - symbol Beskyd
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Rozhodně se mi tento nápad líbí a uznávám člověka, který má tohle všechno na starosti, protože vím, že to není jednoduché pracovat s postiženými lidmi. Domnívám se, že tato "základna" by měla být v každém okresním městě, aby měli všichni handicapovaní lidé možnost alespoň pocitu žít a užívat si jako zdraví lidé. Tyto projekty by měly být sponzorovány státem a myslím si, že i nějaká dotace by mohla přijít z evropské unie.
  Volný čas pro handicapované ve Zlíně
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Určitě sdílím stejný názor, že čtyřicátníci si už nemají co dokazovat, pokud se nesnaží někoho ulovit. Jak znám své rodiče, souhlasím s tímto článkem. Volil bych lehkou turistiku pro ženy, při níž mohou probrat celý svůj ať už pracovní nebo soukromý týden. U pánů bych volil volné sportování jako je například ten golf, i když si myslím, že je to sport spíše pro vyšší ekonomické vrstvy. U běžných pánů bych volil spíše tenis a jak říkají páni "udělat si žízeň". Domnívám se, že lázně by byly pro tuto věkovou skupinu ještě příliš nudné. Lázně bych volil spíše pro "seniory". Naopak...
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Domnívám se, že pokud člověk už od narození není obézní díky nemoci, vždy se dá se svou váhou něco dělat. Stačí se jen vyhecovat a jít si za svým cílem a něco tomu obětovat. Rozhodně bych nevolil pro snížení své hmotnosti fitness centra. Pokud se jedná o léto, volil bych běh, cyklistiku, in-line brusle a veškerý pohyb při příjemném počasí a v kolektivu svých nejbližších. Zvyšující se obezita ve světě je určitě díky pokroku stále novější a dokonalejší technologie, proto si mohou i Ti "chudí" dovolit počítač, playstation nebo jinou herní konzoli. Obézní začínají být děti, kteří když dorostou do...
  Obezita dospělých
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Neoznačoval bych tuto věkovou skupinu "seniory". Je o to o každém, jak moc chce pro sebe něco dělat a tím tak tuto hranici od sebe vzdalovat. Doporučil bych nejvíce asi plavání, není tolik náročné na pohyb a procvičíme téměř všechny klouby a svaly. Dále se mi velice líbí práce z handicapovanými lidmi. Určitě bych se jim snažil život zpříjemnit, tudíž se mi líbí zmiňovaný tanec. Emotivní hudba a školení pracovníci by mohli handicapovaného vrátit vzpomínkami do mládí.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 28. 5. 2013 Zdeněk Brož (REK)
  Plavání je určitě vhodný způsob jak posílit svaly těla, které běžně vůbec nepoužíváme, tudíž se zkracují nebo ochabují v jakémkoli věku. Správným plaváním kraula nebo prsou zvyšujeme svou kondici Plavání a veškerý pohyb je pro motoriku dítěte nesmírně cenný, protože se naučí pracovat se svým tělem. Pohyb ve vodě je určitě také vhodný pro rehabilitaci kloubů. Pracuji s dětmi okolo 10 let a myslím, že plavání s batolaty je dobré. Dítě si na vodu zvykne, protože mu nic jiného nezbývá a později už se vody nebude bát a sám to ocení, protože se mu kamarádi nebudou smát, že neumí plavat.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 27. 5. 2013 Veronika Jelínková
  Tento článek mě zaujal. Jsem ráda, že je pomýšleno na stále vzrůstající provoz ve městech. Jsem určitě pro to, aby se stále více jezdilo na kolech ve městech. Nad takovým plánem by se mělo zamyslet více zastupitelstev ve větších městech. Kolo je totiž mnohem ekonomičtější a ekologičtější dopravní prostředek. Autorům projektu velký potlesk.
  Ostravou na kole
 • 27. 5. 2013 Veronika Jelínková
  Moc se mi líbí širší využití cyklostezky. Jak v letním, tak v zimním období. Cyklostezky jsou stále třeba a významná je i podpora dotacemi. Tato nákladná stavba určitě potěšila milovníky kol. A neméně vyznámná je i bezpečnost, na kterou se zde také mysleli. Jsem ráda za tyto výstavby.
  Mikroregion Rožnovsko otevřel cyklostezku
 • 27. 5. 2013 Veronika Jelínková
  Mně osobně pozvánka uchvátila a akce bych se zúčastnila. Tento typ programu podporuji a považuji ho za důležitý. Zároveň je akce poučná díky návštěvě vojenského prostoru. Velmi povedené.
  Akce Bílý Kámen
 • 27. 5. 2013 Veronika Jelínková
  Osobně si také myslím, že bylo tohoto území velká škoda, protože podle fotografií je toto území velmi hezké. Pobyt v takovém prostředí je velmi důležitý. Schvaluji i to, že projektu byla schválena dotace. Snad bude toto území aktivně využíváno po dlouhou dobu.
  Revitalizace lesoparku v Třinci startuje
 • 27. 5. 2013 Veronika Jelínková
  Moc se mi tato stezka líbí. Bohužel pochybuji, že takový projekt by realizovalo každé město. Je to dost finančně náročné. A já jako milovník bruslí si přesto myslím, že by stezky ve městech nebyly využité tak, jak by měly. Lidé v dnešní době nejsou ochotni tolik sportovat a nových sportovišť si neváží.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 27. 5. 2013 Veronika Jelínková
  O tomto typu cvičení čtu poprvé a nikdy dřív mě nenapadlo, že něco takového by bylo třeba. Jsem nadšená, že se tímto typem cvičení myslí na všechny skupiny lidí. Ať už se jedná o těhotné ženy, osoby s postižením, ale i sportovce zatěžující spodní část těla.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 27. 5. 2013 Šárka Plešáková
  Plavání v předškolním věku dítěte je velmi dobré pro jeho kondici, tělesný vývoj i zdravotní stav. Jak v procvičování dýchání tak i kardio systému. Čím dříve se s plaváním začne, tím lépe. Píše se tu, že plavání patří mezi nejzdravější sporty, proto si myslím, že je to vhodný sport, pokud má dítě sklony k obezitě. Není tolik zatěžující na klouby jako třeba běhání. Nicméně nesouhlasím s metodou, která se k nám přišla z Ruska. A pokud přihlásím své dítě do plaveckého kurzu, předpokládám, že ho bude učit kvalifikovaný člověk.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 27. 5. 2013 Šárka Plešáková
  Pohyb pro seniory je velmi dobrá věc. Jelikož jim v tomto období, jak už tu bylo zmíněno, přibývá volný čas, je to dobrý způsob, jak tento čas trávit. Myslím si, že volného času by měli senioři využívat co nejvíce a to všemi možnými dostupnými způsoby, ovšem s ohledem na své zdraví. Mohou se zdokonalovat i v různých činnostech, nehledě na to, že jim tyto volnočasové aktivity pomohou zbavit se strachu ze sociálního vyloučení nebo pocitu samoty.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  Myslím si, že je to super myšlenka, jak se dostat z Prahy, kde je omezená možnost pohybu na kole v přírodě nebo blízko jí. Autor přiblížil i několik zajimavých míst jako zatopené lomy Malá a Velká Amerika a mnoho dalších míst. a mám dojem, že cyklobus je velice zajímavý projekt, který bude velmi hojně využíván.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  Myslím si, že je dobré mít cyklostezku i v mikroregionu jakým je Rožnovsko. Musela udělat radost všem cyklistům, koloběžkářům a mnoho dalším lidem. Poprvé slyším, že by se dal cyklostezka využít na běžky, toto řešení mi přijde skvělé v tom, že lidé na podzim uloží svá kola a půjdou na běžky v prostředí, které znají. Zaujal mě i doprovodný program při otevírání částí cyklostezky.
  Mikroregion Rožnovsko otevřel cyklostezku
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  Tento článek je napsán velmi zajímavě, přímo vyzývavě. Udivilo mě kolik se této akce účastnilo lidí, a jaký mají přístup organizátoři, kteří chtějí cyklistům ukázat část vojenského prostoru, která je jinak uzavřená. Velmi mě také zaujala myšlenka s autokarem, která má určitě velký potenciál a přiláká starší lidi i rodiny s malými dětmi. A celkově mě článek doslova pozval na další ročník.
  Akce Bílý Kámen
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  V dnešní době jsou takové projekty potřebné, jelikož chceme rozvíjet pohybovou aktivitu jak u mládeže, tak u dospělých a například tato inline stezka otevře mnoho možností jak se pohybovat. Ačkoliv nebruslím, využil bych stezku na kole. Podobnou stezku máme vybudovanou v podještědí, kde je zasazena do přírody a jsou tam přijemná stoupání a má několik směrů.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  Osobně si myslím, že rekonstrukce stávájící haly v Olomouci vyjde na méně peněž, než výstavba nové haly. Ale zase je třeba vzít v úvahu, že po rekonstrukci bude hala například pořád menší než případně nově vystavěná, nebo budou určité problémy s rekonstrukcí. Podle mě má ale zase starý zimní stadion už nějakou historii a s kterou je spjat. Na druhou stranu Olomouc hraje výborně hokej v 1. lize a pokud se dostane do extraligy, nemusela by stávající hala stačit.
  Olomoucký zimní stadion opravit či postavit nový?
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  Po přečtení článku mám pocit, že je areál vhodný jen pro výuku a začátečníky, jelikož pokročilý lyžař by se tu asi rychle nudil. Naopak musím říci, že mít v takhle malém areálu sněžná děla, večerní osvětlení a aby byl areál dostupný autem je velké plus. Takže je využitelný například na večerní lyžování pro rodinu s malými dětmi, nebo právě pro začínající jezdce. Další velké plus je mít lyžařskou školu, která by měla být samozřejmostí, ale dodnes tomu tak v některých areálech není. A ikdyž mě článek neoslovil, tak neodsuzuju kvalitu areálu.
  Lyžařský areál Kladky
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  Nadváha je dle mého názoru jedním z největších problémů mládeže. Vždy to má stejný problém, nedostatek pohybu, který je způsoben nezájmem o sportovní a pohybové aktivity vlivem moderních technologií, ale i tím, že rodiče nemají snahu dítě podporovat v nějaké aktivitě nebo tak hojně podporují a jsou tak ambiciózní, že dítěti ještě určité sportovní aktivity znechutí svou přehnanou horlivostí. A ze strany genetiky si myslím, že to není rozhodně 50% ale daleko méně, špíše je to podmíněno tím, že když je rodič obézní, má špatnou stravu a tu dodává i dětem.
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  Tento článek se zabývá jedním z největších problému 21. století, který se vyskytuje všude ve světě. Je pravda, že s technologickým pokrokem mají lidé sedavé činnosti více, než tomu bylo dříve. A jak je v článku uvedeno, lidé, co mají pohyb v práci, pak vyhledávají místa nebo činnosti, kde se nemusejí hýbat. Avšak většina lidí si podle mého názoru obezitu uvědomuje, ale nemůže, nebo nechce přestat s nezdravým životním stylem, který vede k několika druhům onemocnění. Tito lidé začnou vnímat obezitu, až když zjistí, že jsou nemocní. Poté nesouhlasím s autory článku, že obezita se týká jen určitých zemí. Obezita...
  Obezita dospělých
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  Tento článek bych označil za stručný.Líbí se mi, jak je článek podaný, že je v něm přímý příklad s lyžováním a ambiciozními rodiči, což je dnes zrovna v lyžování docela častý problém. Ale přidal bych do článku více informací, her i dalších aktivit pro rozvoj motorických dovedností.
  Rozvoj psychomotorických dovedností u dětí předškolního věku
 • 26. 5. 2013 Tomáš Polcar
  S Plaváním jako s jedním z nejzdravějších sportů souhlasím, jelikož jde ale o jeden z nejrozšířenějších sportů je potřeba ho neustále rozvíjet, ikdyž už dnes je na vysoké úrovni. Autoři zahrnuli i to, jak je plavání důležité pro rozvoj jedince a jaké má zdravotní pozitiva i negativa. Já sám si myslím, že děti by měli začínat s plaváním už v předškolním věku, protože je to velmi dobré pro pocit samostatnosti a hlavně pro jejich růst a pohybové schopnosti.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 26. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  Tento stručný, ale poutavý článek mě velice zaujal. Ráda chodím do přírody a poznávám nová místa, s chutí bych se rozjela do Litovelského Pomoraví. Po procestování Moravského krasu věřím, že by mě ani tato moravská chráněná krajinná oblast nezklamala. I město Litovel je velikým lákadlem k prohlídce. Takže věřím, že až budu mít cestu do Olomouckého kraje, navštívím Litovelské Pomoraví.
  Litovelské Pomoraví
 • 26. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  S článkem o rekreačním volejbalu se naprosto ztotožňuji. Ačkoliv jsem z malého města, kde žije skoro 10 000 obyvatel, mohu říci, že i tady je rekreační volejbal velice populární. V tělocvičnách se pravidelně schází po večerech spousty smíšených skupin, které tento sport milují. Jedna z těchto skupin je zaregistrována v Asociaci sportu pro všechny, která se hlavně zabývá rekreační činností. Tato pravidelná pohybová činnost přináší členům fyzickou zdatnost, radost z pohybu a hlavně prožitek ze hry.
  Fenomén jménem rekreační volejbal
 • 26. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  Že se zumba dostala na jednu z hlavních příček pohybových aktivit souhlasím. Jako módní hit naplnila tělocvičny ve všech koutech republiky. Stala se opravdu velkou komerční záležitostí. V dnešní době roku 2013 je můj názor takový: jak rychle přiletěla, tak v malých městech, či obcích už takové velké BOOM nezaznamenává. Spousta cvičenek se vrací spíše ke kondičnímu aerobiku a k různým formám posilovacích cvičení. Jinak je fajn, že si v dnešní době každý může vybrat cvičení, které mu vyhovuje, uspokojuje ho a odchází z něho fyzicky i duševně dobře naladěn.
  Zumba - módní hit nebo chuť změnit styl aerobiku
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  Veliké plus vidím v tom, že v kterémkoliv ročním období se dá stezka využívat. Po přečtení pár komentářů se dá těžko usuzovat, ale nic není tak dobrá reklama jako doporučení přátel nebo jiných známých. Pro zdraví místních obyvatel je vhodné, že se přemístili na cyklostezku z rušných ulic plných aut, díky tomu se zmenšilo riziko úrazu.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  Souhlasím s autorem, že cyklistika je vhodná a zdravá aktivita pro trávení volného času, nejsou tolik zatěžovány hlavně kolenní klouby jako při běhu, tak je kolo vhodné i pro otylejší lidi. Velmi oceňuji myšlenku autorů projektu vytvoření cyklostezky z bývalé železniční tratě, tato myšlenka by mohla posloužit i v dalším rozvoji cyklotratí po naší republice. Další plus vidím v tom, že cyklostezka je vystavěna blízko lázeňského centra tudíž by neměla být nouze o využití.
  Cyklostezky v mikroregionu Cheb
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  Zajímavý nápad jak spojit aktivní cyklisty i méně aktivní cyklisty. Ve světě je cesta do práce pomocí kola či koloběžky v podstatě na denním pořádku viz. Holandsko nebo země z východu např. Čína. Bohužel u nás si mnohdy není kam kolo bezpečně odložit, protože narozdíl od ciziny, nejsou v ČR v dostatečném množství vybudována uzamykatelná cykloparkoviště. I to může být jedna z příčin, proč nelze při cestě po městě přesednout častěji z auta na kolo.
  Fotosoutěž Kolo ve městě
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  Slovensko je známo svými termálními prameny, kam odjakživa jezdí lidé se zdravotními problémy, tak i za účelem regenerace. Za posledních několik let se slovenské aquaparky dočkaly veliké modernizace. Podařilo se zrealizovat dobrou myšlenku spojení termálů a aquaparku a postarat se tak o multifunkční využití. Návštěva především rodin si přijde na své. Děti se mohou vyřádit na různých atrakcích a rodiče nabírat sílu pomocí termálních pramenů, masáží apod. Proto je Slovensko cílem mnoha turistů.
  Slovenské aquaparky
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  Souhlasím s Davidem, že olomoučtí obyvatelé si nemohou postěžovat na nedostatek kvalitně vybavených center. Libí se mi že autor objektivně zhodnotil každé fitcentrum. Osobně si myslím, že článek pomůže pouze potencionálním zájemcům, kteří hledají vhodnou pohybovou aktivitu, protože pravidelní návštěvníci již mají vybrané oblíbené fitcentrum, které navštěvují.
  Fitness centra v Olomouci
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  Olomouc odehrála v dnešní sezoně neúspěšně baráž o extraligu, tedy nejvyšší soutěž v ČR. Osobně si myslím, že pokud se Olomouci nepodaří v nadcházejících letech probojovat do extraligy, tak nová multifunkční aréna jako je např. v Pardubicích nebo v Liberci, v Olomouci nevyroste, protože se nepodaří sehnat investory tak nákladné stavby.
  Olomoucký zimní stadion opravit či postavit nový?
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  Nadváha u mládeže má vzrůstající tendenci, asi nemá úplně smysl spekulovat, co za tím stojí, protože je zcela zřejmé, že vstupem moderních technologií do života dětí je velké omezení pohybové aktivity a z toho vyplývajících problému s nadváhou a nedostatečnou fyzickou kondicí úměrnou věku a vývoji dítěte. Stačí se podívat do sportovních klubů, kde úbytek sportujících dětí je zcela evidentní, tam kde v nedávné době prováděli výběry těch nejlepších, dnes těžko naplní potřebný počet a bojují o každého jedince. Rodiče jsou ti, kteří by měli své děti vést k pohybové aktivitě hlavně z důvodu, aby nedocházelo k nepoměru příjmu a...
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  Autoři se v článku zabývají jak pozitivní tak negativní stránkou plavání dětí v předškolním věku. Jelikož plavání je jeden z nejvšestranějších sportů, tak jednoznačně převládají pozitiva. Myslím si, že děti na prvním stupni by měli mít základy plavání, protože je to vhodná pohybová aktivita pro růst, vývoj a motoriku, ale také se jistým způsobem osamostatní a nejsou ve vodě závislý na pomoc někoho jiného. Touto pohybovou aktivitou může začínat proces osamostatnění.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  V této věkové skupině opět narůstá množství volného času, a pokud je vyplněn pohybovou aktivitou v přijatelné míře, je to velmi dobře. Velkým úskalím u této skupiny mohou být zdravotní obtíže spojené už s opotřebeným pohybovým aparátem. Díky zvýšené pohybové aktivitě této skupiny je na rozmachu pěší turistika, která je s ohledem na věk a zdravotní stav nejpřijatelnější. Dalším plusem je, že díky pohybové aktivitě a pravidelným setkáváním se s ostatními lidmi, jsou senioři stále začleněni do společnosti.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 26. 5. 2013 David Kuch
  Je naprosto evidentní, že obezita je jednou z nejvýraznějších civilizačních chorob 21. století. Nesdílím názor s autory, že obezita je problém především rozvojových zemí, ale naopak hlavně těch vyspělých např. USA. Největším problémem je, že sebou nese i další poruchy a onemocnění především kardiovaskulárního systému. Pokud se obezita nepodchytí včas, může člověka pomalu ohrozit i na životě. Výskyt obezity má vzrůstající tendenci, příčinou bývá hlavně nepoměr mezi příjmem a výdejem energie, přebytečná energie se ukládá v tucích. Dále špatné složení jídelníčku a v neposlední řadě špatné stravovací návyky např. celý den v práci nejíst a po příchodu domů se přejíst...
  Obezita dospělých
 • 26. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  Že důležitost hry v předškolním věku je nesmírně důležitá z hlediska fyzického, sociálního a duševního vývoje naprosto souhlasím. Líbí se mi i komentáře mých kolegů. Ráda bych k tomuto tématu ještě připomněla, že v dnešní době, kdy jsou školky plné, existují i "mateřská centra", v kterých se právě sdružují maminky a děti předškolního věku, která se snaží o rozvoj dítěte v kolektivu. I Domy dětí a mládeže poskytují prostory v dopoledních hodinách pro maminky a děti v období 3 - 6 let, kde si hrají, cvičí a rozvíjejí svojí tvořivost.
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 26. 5. 2013 Alena Košnarová REK
  Téma toho článku mě zaujalo, protože občas s dětmi pracuji a zjišťuji, že dětí s roztěkanou pozorností, nesoustředěním, hyperaktivitou přibývá stále více a nemusí to být jen děti s ADHD. Proto se mi velice líbí rozdělení podle Altmanové "Jak přistupovat k dítěti s ADHD". S těmito dětmi je opravdu nutné si stanovit lehká, ale přesná pravidla, aby je dokázaly dodržovat. Pro instruktory v zájmových útvarech to vyžaduje specifickou přípravu a trpělivost při dosahování cíle. Pro tyto děti je opravdu pohyb a práce v kolektivu velikým přínosem a obohacením jejich vývoje. Myslím si, že v budoucnu by bylo vhodné děti s...
  Optimální pohybová aktivita dětí předškolního věku s ADHD
 • 25. 5. 2013 Stanislav Vašátko REK
  Ostravu jsem několikrát navštívil, a na rozdíl od většiny mých známých ji shledávám jako pěkné a velké město. Bohužel natolik velké že dostat se z jednoho konce na druhý je výlet na půl dne, přesto že Ostrava nemá zdaleka tolik obyvatel co Praha nebo Brno. Avšak co jsem si stihl z města prohlédnout tak se rozkládá většinou na rovině. A v tomto směru ji vidím jako stvořenou k cyklistice. Na rozdíl od jiných kopcovatých či přelidněných měst zde zajisté 200 km stezek najde uplatnění i přes velké pořizovací náklady.
  Ostravou na kole
 • 25. 5. 2013 Stanislav Vašátko REK
  Před nedávnem jsem psal komentář k vyhlášení soutěže "Kolo ve městě" se závěrem že snad upozorní na cyklistiku v regionech kvalitní uměleckou tvorbou. Nevím a netroufám si tvrdit jak moc soutěž upozorní a cyklistiku a ovlivní budoucí infrastrukturu v její prospěch. Každopádně vítězné fotky mě nadchly. Musím přiznat že jsem čekal fotky na nižší úrovni kvality, ale alespoň ty vítězné jsou opravdu profesionálními kousky. Všem výhercům soutěže srdečně blahopřeji.
  Fotosoutěž Kolo ve městě zná své vítěze
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  Velmi přívětivé řešení pro příznivce cyklistiky, kteří se rádi vydají z Prahy do jiného prostředí a užijí si tak cyklostezek a přírody, které jim tato oblast nabízí.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  Síť cyklostezek, které nabízí tento region je obdivuhodné. Nevýhoda je špatně řešené cyklostezky přes města, ale s tímto problémem se potýká více oblastí, bohužel je to v některých případech těžké vybudovat cyklotrasy skrz město, tedy změnit infrastrukturu města. Na článku mě zaujalo řešení cyklostezek, které vedou podél řeky Tiché Orlice, což je dle mého názoru ideální řešení, jak propojit volný čas, rekreaci a přírodu.
  Cyklostezky údolími Tiché Orlice a Třebovky
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  Pěkný článek a zároveň upoutávka na další ročník této cykloturistické akce, která se koná v netradiční oblasti.
  Akce Bílý Kámen
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  V oblasti Beskyd je to určitě místo, které stojí za to navštívit. Já osobně jsem na Lysé hoře ještě nebyl, ale pokud bych měl cestu, určitě bych se zde zastavil a navštívil některá zajímavá místa.
  Lysá hora - symbol Beskyd
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  Zachycení pěkně a důležité tradice z hlediska pohybové rekreace v oblasti Prostějova. Na podobném systému by mělo fungovat více sportů na této úrovni ve spoustě ostatních městech, z důvodů důležitosti pro rozvoj a provoz pravidelné pohybové aktivity.
  Fenomén jménem rekreační volejbal
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  Dle mého názoru je lyžařský areál vhodný pro začátečníky, pro pokročilé lyžaře nedostatečný.
  Lyžařský areál Kladky
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  Období pubescence je jedním z nejvýznamnějších období na vývoj jedince a jeho dalším životním směrem. Pokud je řeč o pohybové aktivitě, jedinec v tomto období by měl být k dané určité aktivitě, nebo sportu rodiči veden, nikoliv však nucen, jak již bylo zmíněno. Autokratický styl výchovy v tomto období rozhodně není vhodný, jedinec by měl být veden v tomto období spíše demokratickým stylem, kde bude základ jeho svobodné rozhodnutí.
  Pubescenti a volný čas
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  Vystihující článek dnešní mládeže a problémů obezity, která se vyskytuje v dnešní době velice často. Obezita se v posledních letech začala vyskytovat častěji a nyní se dá považovat za civilizační problém.
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  Velice vhodná a zdraví prospěšná metoda pro seniory jsou v dnešní době lázně, kde se lidé setkají téměř se všemi druhy pohybových aktivit, které byly v článku zmíněny. Mimo jiné téměř ve všech lázních jsou poskytovány večerní programy za doprovodu hudby, kde si senioři dopřejí požitek ze společenského života a poznání nových lidí. Hezký článek, ve kterém se dozvíme ve stručnosti o aktivním životě seniorů a problémů s ním spojeným.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 24. 5. 2013 Aleš Moravec REK
  V článku bych nesouhlasil, že tělesné změny v období mladší dospělosti mají jen malý význam na lidskou psychiku. Jako tělesné změny považuji celkovou tělesnou kondici a fyzický vzhled z tohoto pohledu a právě v období mezi 15ti až 25ti lety, což se tedy týká i mladší dospělosti, jsou k sobě lidé sebekritičtí. Mimo to hezký a stručný článek, zachycující danou problematiku.
  Význam tělocvičné rekreace v období mladší dospělosti
 • 24. 5. 2013 Stanislav Vašátko REK
  Fotosoutěž je dnes (v době internetu a masmedií) poměrně běžný způsob, jak upozornit na cyklistiku. A opět musím souhlasit s prvním komentářem. Alespoň v našem městě (Liberec) je nedostatek míst na uložení našich strojů. Strojů píši proto, že já osobně jezdím na koloběžce. Snad tato soutěž pomůže vybudovat alespoň nějaká místa, stojany, nebo úschovny kol.
  Fotosoutěž Kolo ve městě
 • 24. 5. 2013 Stanislav Vašátko REK
  Věřím, že město tak velké jako Olomouc by měl mít vlastní hokejový stadion na úrovni, zvláště s týmem na relativně vysoké úrovni. Zároveň se ale domnívám, že jedno účelová stavba jako je ledová plocha má v dnešní době opravdu využití už jen pro hokej, popřípadě krasobruslení či veřejné bruslení. Ideální řešení by bylo samozřejmě ponechat stávající halu, ale zasadit ji jakýsi punc univerzálnosti. Naskýtá se tak využití nejen pro sporty na ledě, ale i koncerty, kryté výstavní plochy, halové turnaje jiných sportů, a podobně.
  Olomoucký zimní stadion opravit či postavit nový?
 • 23. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Plavání patří bezesporu k nejlepší a nejvšestrannější formě pohybu, a proto je třeba, pěstovat ho již od útlého dětství. Je to vhodný způsob jak pohybového tréninku, rekreační činnosti tak i možnosti regenerace v každém věku. Na článku se mi libí propagace, zdůraznění jeho důležitosti a přehled pozitivních vlivů na zdraví jedince.Co se negativních vlivů týče, myslím si, že se zde žádné neobvyklé jevy nevyskytují. Samozřejmě pokud se jedná o veřejné bazény musíme dbát zvýšené hygieny.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 23. 5. 2013 Stanislav Vašátko REK
  Jako obyvatel libereckého kraje jsem se začetl do článku a překvapilo mě množství nevidomých a jinak hendikepovaných lidí v našem kraji. Obtíže těchto lidí si nikdo z nás nedovede představit a navíc je pravda že Liberec ani jeho okolí nejsou z míst přívětivých pro tyto lidi. Je tedy dobré dozvědět se o komunitách, místech a vyžití pro tyto lidi...
  Liberecké světýlko ve tmě
 • 22. 5. 2013 Stanislav Vašátko REK
  Článek je to velmi obsáhlý a v zásadě shrnující vše důležité. Například moje sestra (11) má teoreticky tuto část životního vývoje za sebou, ale začínají se objevovat příznaky nadcházející puberty a ono období "ticha před bouří" odeznívá. Po tělocvičné a rekreační stránce má průpravu a vyžití dostačující, alespoň dle mého názoru. K držení vývoji těla také nelze nic vytknout, avšak je velmi důležité dbát na správnou životosprávu. Z vlastní zkušenosti vím že děti v tomto období tíhnou ke sladkostem, chipsům, cukrovým vatám apod. přičemž dost často za zády rodičů a tudíž u stravování je nutná kompenzace. Jinak článek velmi povedený.
  Mladší školní věk
 • 21. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Výtečně pojatý článek o pohybu seniorů. Hned na začátku se mi líbilo zpochybnění věkové hranice. Ostrá hranice určitě neexistuje. Říká se: člověku je tolik, na kolik se cítí. Z uvedených aktivit bych vyzdvihl zejména tanec. Myslím že je to přiměřená pohybová i společenská forma, která přináší pozitivní výsledky jak na fyzickou na tak na psychickou stránku člověka. Dále oceňuji kontaktní odkaz pro zájemce. Věřím, že tito lidé se snaží aby důchod nebyl pouhé dožití ale plnohodnotná životní etapa.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 21. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Článek se zabývá vážným problémem a to je obezita dospělých. Hned na začátku mi ale nesedí fakt, že se týká především rozvojových zemí. Já si pod pojmem rozvojová země představím hladovějící stát kdesi uprostřed Afriky, kde panuje chudoba a nízký konzum. Chválím však za uvedené informace ze zdrojů WHO a určitě souhlasím s původem této civilizační choroby. Osobní trenér se mi jako ideální řešení nezdá už jenom proto, že si ho může dovolit pouze malé procento občanů. Dále co se časové náročnosti týče, vystihl problém Stanislav. Já vidím východisko v budování cyklistických či inline stezek a jiných outdoorových parků, které...
  Obezita dospělých
 • 21. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Po přečtení této práce musím rozhodně souhlasit s Josefem. Když by podle vás měli lidé kolem čtyřicítky provozovat tyto aktivity, pak nevím jaké aktivity doporučíte lidem kolem 60-65. Trochu se toho děsím poněvadž ve "zlatém věku" plánuji být pořád aktivním sportovcem. A z vlastního okolí vím, že čtyřicátníci jsou velmi aktivní na poli všech sportů. Na druhou stranu oceňuji přiblížení výše uvedených aktivit ale použil bych je spíše jako přiměřenou regeneraci po nějakém aktivnějším vyžití.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 21. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Myšlenka skloubení cyklistiky a vlakové dopravy se mi obecně líbí a sám k ní mám blízký vztah. Na článku oceňuji jak autor přiblížil veškeré informace o trase, jako například časová a fyzická náročnost nebo cena jízdenek. Myslím, že je to ideální příležitost pro všechny lidi, kteří hledají finančně nenáročnou outdoorovou aktivitu, kterou mohou strávit celý den.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  Skvělý nápad jak zapojit cyklisty i necyklisty k nějaké činnosti. Zároveň musím bohužel souhlasit s Janem Chocem, že školy jsou občas nevybaveny pro cyklisty a když už jsou, tak pouze venkovními stojany, ve kterých má člověk strach zamknout si své kolo kvůli krádežím. Je to škoda, mnoho pracovišť i škol má vlastní sklad na kola. Je ještě co zlepšovat.
  Fotosoutěž Kolo ve městě
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  Je velmi dobře, že tato cyklosteska spojuje více obcí najednou, díky tomu se uvolní provoz na silnicí a ubude znečištění vzduchu a zároveň se zlepší i fyzické vlastnosti a celková psychická pohoda lidí v tomto regionu. Velké plus za cyklostezku co se může změnit na běžkařskou trasu.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  Určitě velmi zajímavá akce ať už pro cyklisty nebo pouze pro ty, co mají zájem si prohlédnout něco z historie a užít si zároveň i přírodu a krásná místa. Jsem rozhodně pro tyto akce a jsem rád, že pořadatelé dbají na bezpečnost především.
  Akce Bílý Kámen
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  Jsem rád, že zoo v Ostravě má takovou radostnou zprávu. Díky těmto novým přírustkům stoupne zájem návštěvníků nejen o slony, ale i o jiná zvířata a budou si moci na chvíli odpočinout od denního režimu a příjemně strávit čas s rodinou či přáteli v zoo.
  ZOO Ostrava čeká sloní přírůstky
 • 21. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Článek pojednává o pozvání na cyklistickou akci avšak zmiňuje i alternativy návštěvy stejného objektu, což bych hodnotil kladně. Líbí se mi zapálenost místních občanů a jen obdivuji počet účastníků a tradici celé akce. Zajímavost a kouzlo prostředí nejspíš spočívá v jeho minulosti a také faktem, že je jinak po celý rok veřejnosti uzavřen. Povinnost ochranné helmy cyklistům mi přijde zcela adekvátní.
  Akce Bílý Kámen
 • 21. 5. 2013 Stanislav Vašátko REK
  Krátký stručný článek shrnující problematiku uvedenou v názvu. Nikdo asi nepochybuje že význam pohybové rekreace je kladný v jakémkoliv období, jak ve vztahu s lidskou psychikou tak se stránkou fyziologickou. Podle mého názoru je potřeba se zaměřit na současnou mladší (pubescentní) generaci, která za pár let dosáhne tohoto věku mladší dospělosti, bohužel zřejmě bez návyků k jakékoliv pohybové rekreaci. Právě dnešní "dospělí" jsou generací zasaženou medii a touto elektronickou kulturou mnohem méně něž jejich potomci a je pro ně snazší věnovat se rekreaci alespoň minimálně. (i když to tak možná nevypadá)
  Význam tělocvičné rekreace v období mladší dospělosti
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  Jsem rád, že v Čechách je mnoho dobrých sjezdových tratí pro lyžaře i snowboardisty, na druhou stranu bych ale chtěl doporučit těm, co mají zájem si opravdu zalyžovat na kvalitních sjezdovkách a nečekat jen ve frontě na vlek, tak pokud jim to finanční situace umožňuje, ať vyrazí za hranice našeho státu. U nás je pěkné lyžování, ale podle mě se nedá srovnávat s tím zahraničním. Tím nechci shazovat tento článek, jenom pouze upozornit, že v zahraničí jsou lepší podmínky.
  Lyžařský areál Kladky
 • 21. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Řekl bych, že výstavba této 30ti kilometrové cyklostezky musela přinést radost všem lidem v mikroregionu ale i v okolí. Všichni zmiňovaní cyklisté, bruslaři, koloběžkáři, pěší turisté i běžkaři si musí opravdu přijít na své. Dobrým nápadem je zimní využití, kterém tam dosud evidentně chybělo. Pozitiva vidím ve zvýšení bezpečnosti zejména nemotorovým vozidlům i turistům a zatraktivnění lokality, a tím i případného růstu cestovního ruchu. Líbí se mi také, když se dočtu, že evropské fondy opravdu fungují v praxi a nezůstávají pouze na papíře.
  Mikroregion Rožnovsko otevřel cyklostezku
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  Jsem jedině rád, že takovéto stezky vznikají u nás čím dál tím více. Na inline bruslích jezdím velice rád, a proto jsem přesvědčen, že lidé v Olomouci tuto aktivitu jenom uvítají a přibudou další zájemci. Zde v Liberci je stezka pro inline bruslaře a cyklisty také, ale velmi často je přerušená silnicí a člověk si nemůže užít dokonale pocit z jízdy, což je škoda.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  Velice dobře napsaný článek. Líbí se mi, že je v něm velmi dobře popsán vývoj jedince po fyzické i psychické stránce a zároveň přístup k jedinci, který má problém s nadváhou. Jak již zmiňuje Josef Šikola a autoři článku, je důležitý individuální přístup k jedinci, motivace a uvědomění si sebe samotného. Podle mě jsou i vhodná cvičení, které autoři zmiňují, je velmi dobře, že zahrnuli i plavání.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  To, že je obezita celosvětový problém je známo již dlouho. Problémem je, že lidé dnes žijí v uspěchané době a jejich práce se proměnila od "honění mamutů po lese" na "sezení u počítače". Myslím, že najmutí osobního trenéra není to správné řešení. Člověk by si měl především uvědomit svůj problém a podle něho se také zachovat a ne pouze tupě provádět příkazy a cvičení, které mi někdo naordinuje. Hlavní je nalezení toho správného životního stylu a podle něj se také odvíjí i ten zbytek. Podle statistik ve článku si ale lidé, jak se zdá, ten správný životní styl vybrat neumí....
  Obezita dospělých
 • 21. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Pravdou je, že sám si nedokážu představit obtíže, s kterými se tito lidé musejí denně vyrovnávat, a tak mi nezbývá nic jiného než respekt a uznání. Nejsem si úplně jistý, zda-li si lidé dostatečně váží daru vidění. Každý z nás to přece bereme jako samozřejmost. Díky uvedeným údajům jsem si vytvořil obrázek zejména o (překvapivě vysokém) počtu zrakově postižených. Oceňuji i informace ohledně ErgoCyclingu. Nikdy dřív sem o ničem podobném neslyšel. Tento článek opravdu nutí k zamyšlení,a já jenom doufám, že počet tzv. "metaforických světýlek" se bude už pouze zvyšovat
  Liberecké světýlko ve tmě
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  Jak je v článku popsáno, dítě v předškolním věku se už začíná pomalu měnit a uvědomovat si svojí úlohu v životě, ale přesto stále ještě zůstává dítětem a je pro něj mnohem jednodušší přijímat nové informace hrou. Myslím si, že dnes se již "škola hrou" používá čím dál tím méně, díky uspěchané době a vysokými nároky na dítě již v mladém věku. Proto jsem rád, že tento článek si mohou přečíst rodiče, vychovatelé i učitelé a podle něho přizpůsobit svojí výchovu či výuku.
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 21. 5. 2013 Jiří Komárek
  S plaváním by se mělo začínat již v nejmladším věku, a proto si myslím, že je velice dobře, že se podporuje i u nás. Díky plavání se zlepšuje motorika, tělo dítěte správně roste a v neposlední řadě i sociální cítění jak již bylo zmíněno v článku. Díky plavání se dítě lépe začlení do kolektivu a je méně odkázáno na své rodiče. Pokud jde o pozitiva a negativa plavání, podle studie se prokázalo, že plavání nemá žádné větší negativa a pokud se jedná o plísňová onemocnění, či údajné zhoršení zraku kvůli chlóru, vždy se dají dokoupit potřebné pomůcky, které tyto problémy...
  Plavání dětí předškolního věku
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Stále více mě překvapuje originalita nových projektů, týkajících se turistiky a cykloturistiky. Předělání staré železnice si určitě zaslouží ohromné plus. Napojením na páteřní stezku se otevírá nový směr pro výlety a poznání. Rozhodně to stojí za projížďku.
  Cyklostezky v mikroregionu Cheb
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Málokterá cyklostezka se může na zimu změnit na běžkařskou trať a to se mi moc líbí, když má projekt více než jen jedno přesné zaměření. Dále se mi líbí nápad a snaha o větší bezpečnost pro cyklisty. Pěkný článek.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Cyklodoprava je skvělá, bohužel z vlastní zkušenosti vím, že ne vždy realizovatelná. Má chuť jezdit do školy (základní i střední) na kole byla většinou smetena ze stolu z důvodu nedostatku prostor pro uložení kola nebo jen odstavení. Jako by už nikdo nepovažoval kolo za dopravní prostředek. Nápad na výstavu fotografií je super!
  Fotosoutěž Kolo ve městě
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Nápad mi přijde vhodný spíše pro nějakou světovou metropoli. Podpořen argumentem: "jde o obrovskou příležitost pro turisty, kteří břeclavským regionem pouze projíždějí" dle mého vůbec není na místě. Každý turista, který si chce skvosty prohlédnout si na to určitě čas vymezí. Tento projekt se pánům radním opravdu nepovedl.
  Park miniatur Lednicko-valtického areálu, neboli drahý „špás“ radnice!
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Výstavba balneoparku se mi moc líbí. Vypadá to jako super tip na výlet. Dále se mi líbí propojení parku s turistickou stezkou, lanovými překážkámi i hřištěm. Snad se dalších takových zařízení, či aspoň podobných dočkáme i v budoucnu.
  Nový balneopark v Jeseníku
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Bezvadný nápad, udělat z železniční tratě cyklostezku v takové lokalitě. Mohlo by to posloužit jako dobrý příklad pro ostatní nefungující tratě, které stále mohou nabídnout kvalitní podívanou. Navíc v tomto případě určitě zafunguje příval turistů pozitivně na přilehlá místa a podniky. Těším se na projížďku.
  Cyklostezky v mikroregionu Cheb
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Je smutné se dozvědět, že Česká Republika je téměř na vrcholu žebříčku obezity dětí. Jen mi v článku nekoresponduje název a obsah. Spíše jsou zde vypsány faktory ovlivňující vznik obezity. Ale i tak je zde spousta užitečných informací. Problematice rozšiřující se obezity mezi dětmi by mohlo pomoci, zřízení nových pohybových či sportovních spolků a organizací, něčeho netradičního. Něčeho co by děti nadchlo a rozvíjelo jejich zájem o pohyb.
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Toto je přesně typ projektu, který by měla velká města zahrnovat do svých plánu a rozpočtů. U Ostravy to platí dvojnásob. Líbí se mi snaha města ulehčit životnímu prostředí a zároveň zpříjemnit pohyb po městě jeho obyvatelům. Bohužel ruku v ruce s těmito projekty jdou i finanční problémy a tak peněžní pomoc by mohli poskytovat samotní uživatelé cyklotrasy například podobným způsobem jako na Jizerskohorské magistrále běžkaři.
  Ostravou na kole
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Největší překážkou je seznámení s těmito informaci širokou veřejnost, která nevím z jakého důvodu, postižené podceňuje. Viděl jsem v MHD poutač, který upozorňoval jak postižení sbírají použité tonery z tiskáren. A hned mi bylo zle z lidí, kteří si na to ukazovali a vysmívali se. Jinak článek je moc hezky napsaný a zajímavý.
  Rekreační aktivity mentálně postižených
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Hraní zde bylo už od nepaměti a díky hrám se děti mohli dozvědět nové věci. Každý člověk, který se stará o děti, ať už je to učitel, vychovatel nebo jen vedoucí kroužku by na učení hrou neměl nikdy zapomenout, jelikož je to pro děti nejpřirozenější. Nakonec už jen jeden citát: "Nepřestaneme si hrát kvůli tomu, že dospějeme. My dospějeme kvůli tomu, že si přestaneme hrát."
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Výborné doporučení jak pro obyvatele Prahy, tak pro cyklistické nadšence. Brdy jsou určitě příjemná destinace na projížďku a pokud je touto cestou, tedy cyklobusem, ulehčená doprava do tohoto místa, ocení to především rodiny s dětmi a lidé, kteří se chtějí odreagovat na kole.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Moc se mi líbí využití tance a hudby, jelikož na tyto dvě složky spousta lidí zapomíná. Pohyb seniorů by měl ve společnosti být stejně důležitý, jako pohyb mladých ba možná i důležitější. Protože kdo je mladý, může se pohybovat jak chce. Skvělý článek, dávám palec nahoru!
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 20. 5. 2013 Jan Choc
  Ze svých dětských zkušeností vím, že zvířata děti časem omrzí a zevšední. Proto mi přijde zřízení Lanáčku jako výborný nápad, který ocení určitě děti, rodiče i vedení zoo. Dle mého názoru by bylo skvělé na dráhu přidat i nějaké zajímavosti o zvířatech, aby se děti i něco dozvěděli.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Příjemné zpestření návštěvy v ZOO, sám vím, že pokud jsem šel s rodiči do ZOO nebylo to jen kvůli zvířatům, ale hlavně kvůli atrakcím uvnitř zahrady a tohle by bylo obří lákadlo. Bezpečnost zajišťují instruktoři, cena příjemná tak proč takovéhle projekty nerozšířit i jinam?
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 20. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Sice jsem z úplně jiného koutu republiky ale ani tento vyčerpávající popis mi lokalitu nijak nepřiblížil. Příště by mi možná stačilo: "v prostějovském okresu" nebo: "nedaleko Prostějova". Podle parametrů kopce a sjezdovek bych řekl, že se jedná o lyžařský areál pro začátečníky, nebo méně zdatné lyžaře. Každopádně kladně hodnotím zmiňovanou úroveň večerního osvětlení, občerstvení se sociálním zařízením, zasněžování a zejména upravování sjezdových tratí. Lyžařská škola je dnes u každého lepšího resortu samozřejmostí. Jenom pro úplnost o ratolesti se starají instruktoři. Učitelé lyžování se zabývají pokročilou výukou. Sice si nejsem si zcela jist jestli mě po přečtení článku návštěva láká ale...
  Lyžařský areál Kladky
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Je moc fajn, že existuje něco takového, zvlášť pokud to pomáhá lidem s postižením na dolní polovinu těla. Myslím že je to zábavnější než posilování a zároveň to má kladný přínos na srdce a svaly trupu. Je to originální a rozhodně bych to vyzkoušel.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Podle mě jsou takové projekty v dnešní době skoro nutnost u každého velkého města. Lidi se uvolní lépe v přírodě než v městském parku, kde hrozí nečistoty na trase apod. Pro rodiny s dětmi je to ideální. Podobný projekt, ale zaměřený více na kola je Greenway Jizera z Malé Skály do Turnova. Já už to zkusil a těším se až bude v ostrém provozu. Myslím, že i bruslaři si tam příjdou na své.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 20. 5. 2013 Radek Nemeškal,TUL
  Velmi závidím obyvatelům Olomouce, na které tato stezka čeká. Inline bruslení rozhodně patří k populárním a zábavným pohybovým aktivitám pro lidi všech věkových kategorií. Podle mého názoru je velice užitečná z hlediska motorického vývoje a koordicace pohybu, nehledě pozitivního vlivu na fyzickou zdatnost. Ze své vlastní zkušenosti vím, že jízda na kolečkových bruslích může být i adrenalinový sport. Navíc je to aktivita, za kterou nemusíme platit žádné další poplatky. Inline stezce v Olomouci dávám tedy "palec nahoru".
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Velice dobře poskytnuté informace. V tomto období je opravdu těžké takového jedince přimět k nějaké činnosti, která by pomohla bojovat s nadváhou. Mezi nejduležitější faktory bych zahrnul právě dobrou motivaci, individualní přístup, ale především osobní odhodlání dotyčného.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Když jsem četl Váš článek, říkal jsem si že mám buď moc mladé rodiče a nebo na něčem "frčí". Nemyslím si že lidé okolo 40 by potřebovali takhle relaxovat. Jistě, občas to příjde vhod, ale dokud je člověk schopen náročnějšího sportu měl by se věnovat spíše jemu, než lázním a saunám. Těm podle mého a už to tady bylo zmíněno přijdou určitě nachuť až kolem šedesátky. Z vlastní rodiny a svého okolí mohu říci, že cyklistika a běhání jsou velice oblíbené u lidí mezi 40-50lety. Souhlasím s tím, že dělat tyto aktivity skupinově je ještě lepší. Například týdenní cyklodovolená spojená...
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 20. 5. 2013 Stanislav Vašátko REK
  Zajímavý článek o problému obezity u dospělých. Myslím že problém je v minimální motivaci a přílišné náročnosti na udržování ideální váhy a samozřejmě pohodlnost. Je hezké když se řekne " 3-4 týdně přibližně 60-80 minut", ovšem k tomu je nutno připočíst další hodinu dopravy do fitka, lesoparku, apod.. A když pak po 2,5 hodinách aktivity přijde člověk domů a má si 40 minut vařit , dělat úkoly s dětmi a další běžné činnosti tak ho to neosloví. A proto je nutné stavět na dobrém základu z mladších let a dětství, kdy si člověk může vypěstovat zdravé zásady a jen se...
  Obezita dospělých
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Dobrý článek, jediné co mi tu chybí je zmínka o regeneraci, která je při cvičení se seniory velice důležitá a podle mě má taky svá pravidla, jelikož cviky se podle stavu a věku seniora různí. Jinak téma pohybu v seniorském věku je velice vhodné a bude stále důležitější. Jsem rád, že byla zmíněna terapie tancem, na stejnou úroveň bych postavil Nordic walking, který se stává u seniorů velice populární.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 20. 5. 2013 Josef Šikola
  Myslím si, že plavání je výborný základ pro vývoj dítěte. Díky plavání, jak už bylo řečeno, se rozvíjí pohybové dovednosti a zároveň dochází k odstraňování vad v držení těla a podobným nedostatkům. Následná únava z této aktivity podporuje chuť k jídlu a samozřejmě spánek. Snad proto si myslím, že by se plavání mělo více propagovat jak v mateřských školách tak na základních školách. Z vlastních zkušeností vím, že pokud taková výuka probíhá na škole s bazénem vedou ji pedagogové, kteří tomu nepřikládají velký význam. Lepší už je, když na takovou výuku děti dojíždí do plaveckých bazénu a výuka probíhá se...
  Plavání dětí předškolního věku
 • 19. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  Na článku se mi velice líbí, že je přihlíženo na všechna roční období tím pádem zde uplatnění najdou jak cyklisté, turisté, milovníci inline, ale i běžkaři. Dále se mi líbí, že je kladen důraz na bezmotorovou dopravu, což zabrání rizikům dopravních nehod a doufejme, že sníží úmrtnost. Co se otevírání týče, je pěkné zapojení dětí a to, že byl nachystaný zábavný program, což bylo jistě jak pro děti, tak pro rodiče velké plus.
  Mikroregion Rožnovsko otevřel cyklostezku
 • 19. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  Z článku je zřejmé, že nás autor za každou cenu chce popudit, abychom "Akci Bílý Kámen" podpořili. A dělá to velmi dobře. Rozhodně mě osobně láká vidět něco, co po celý rok jen tak k vidění není. A jelikož ráda sportuji, ráda bych si vyjela na kole prohlédnout si vojenskou oblast, která bude jistě zajímavá ať už na jaře nebo během babího léta. Na celém článku se mi nejvíce líbí to, že přednosta vojenského újezdu Libavá dbá na bezpečnost všech účastníků.
  Akce Bílý Kámen
 • 19. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  Myslím si, že si článek zaslouží kladné ohodnocení. A to z hlediska toho, že projekt umožňuje nenáročný převoz všech zapálených i nezapálených cyklistů do přírody. Rozhodně jej ocení především obyvatelé Prahy, jimž se místa, kam se často jezdí projet už omrzela. Doprava je dokonce v obou směrech, které se stáčí do jediného místa - do Brd.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 9. 5. 2013 Monika Galabová, TU Liberec
  Jízda v zakázaném prostředí musela být velmi adrenalinová a myslím že, lidé z Olomouce a blízkého okolí tuto stezku ocení. Souhlasím s názorem Davida a také bych ve svém okolí nějakou in-line stezku uvítala. Chválím autora za fotodokumentaci.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 9. 5. 2013 Monika Galabová, TU Liberec
  Tento článek mě překvapil svým obsahem. Otevřel mi oči o možnostech sportovního vyžití handicapovaných. Zarazilo mě, že je tolik sportovního vyžití postižených a dle mého názoru by měla být veřejnost více s tímto tématem seznámena. Článek je velmi kvalitně napsaný.
  Možnosti pohybových a sportovních aktivit pro vozíčkáře na území Moravskoslezského kraje
 • 9. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  Aquaparky na Slovenku jsou, alespoň podle mě, mnohem zajímavější a jak je i uvedeno v článku, cenově dostupnější. Nabízí jak atrakce pro děti, tak i pro dospělé. Myslím, že typické pro Slovensko jsou také termální koupaliště, kam často jezdí lidé se zdravotními problémy. Aquaparky, o kterých se píše v článku, mě velice zaujaly tím, jak jsou vybaveny. Především Aquapark Tatralandia a Senec. Tam bych se určitě ráda podívala.
  Slovenské aquaparky
 • 9. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  Určitě je to užitečná atrakce – děti se zabaví, trochu zasportují, odtrhnou se od počítače a místo toho jsou venku na čerstvém vzduchu. Atrakcí sice není mnoho, ale myslím si, že pokud bude velký zájem, tak se časem ještě rozrostou. Skutečně zajímavé je to, že na děti dohlíží vyškolení instruktoři, takže rodiče se nemusí o své děti bát a mohou v klidu odpočívat. Vstupné 50 Kč na celý den je, podle mého názoru, tak akorát.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 9. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  O tomto druhu cvičení jsem si přečetla úplně poprvé a nadchlo mě to. Podle mě je to dobrý nápad, a kdyby byl kranking dostupný i ve městě, kde bydlím, tak bych ho rozhodně zkusila. Jak se píše v článku, je to skvělé cvičení pro ty, kteří zatěžují hlavně spodní část těla, takže by mohlo být dobré zkombinovat kranking se spinningem. Myslím si, že by to také mohlo být vhodné cvičení pro starší lidi, vzhledem k tomu, že se u toho nemusí zapojovat celé tělo.
  Kreativní kranking v Olomouci
 • 8. 5. 2013 Monika Galabová, TU Liberec
  Zřídit lanové centrum pro děti je záslužný čin, protože již od útlého věku by měly mít děti možnost pohybové aktivity. Souhlasím s Ivanou, že článek je krátký, ale výstižný. Umístění lanového centra do části zoologické zahrady považuji za přínosné pro rodiče s dětmi.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 8. 5. 2013 Monika Galabová, TU Liberec
  Souhlasím s komentářem Ivany i Jitky. Tento projekt cyklotras ušetří nejen peníze a čas obyvatel, kteří budou cyklostezky využívat ve svém každodenním životě, ale je i ekologicky šetrný k ochraně ovzduší města Ostravy. Budování cyklostezek je pro město jednoznačně přínosné. Z tohoto počínání města Ostravy by si mohla vzít příklad i jiná větší města.
  Ostravou na kole
 • 8. 5. 2013 Monika Galabová, TU Liberec
  Článek je užitečný i pro mimopražské cyklisty, obecně myšlenku cyklobusů považuji za užitečnou a v dnešní době oblíbenou. Konkrétně pro obyvatele Prahy je poskytování přepravy kol vítanou službou. Z vlastní zkušenosti vím, že cyklobusy jsou zavedeny i v oblasti Českého ráje a jsou hojně cyklisty využívány.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 8. 5. 2013 Monika Galabová, TU Liberec
  Článek je napsán poutavě a přímo vybízí k návštívení výše zmíněné akce. Za zajímavý považuji prostor, který je přístupný jen na tuto akci. Vhodný je i kulturně turistický program pro starší občany a rodiny. Celkově akci považuji za lákavou.
  Akce Bílý Kámen
 • 8. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  Souhlasím s článkem, jelikož s obezitou je to u nás i ve světě čím dál horší a většina lidí se s tím ani nesnaží bojovat. Podle mého názoru je největším problémem lenost. Lidé, především v USA, si sami už téměř vůbec nevaří a místo plnohodnotných jídel obsahujících zeleninu či luštěniny, si dávají tučná jídla ve fast foodech. Dobrým příkladem špatného vlivu pokrmů z fast foodů je film “Super Size Me“, který dokazuje, jak špatný vliv mají tato jídla na lidské tělo.
  Obezita dospělých
 • 8. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  Takových článků by mělo být více, aby si senioři uvědomili, co se s jejich tělem vlastně děje a jak je pro ně důležité zůstat aktivní. Myslím si, že každá pohybová aktivita v tomto věku je přínosem. Člověk už nemusí překonávat sám sebe, ale může se udržovat v kondici. Uvedené sporty jako nordic walking, chůze, petanque či plavání, jsou rozhodně ideální i pro nesportovní jedince. V tomto věku pak už jen záleží na tom, zda zdravotní stav dovolí provádět pohybovou aktivitu, protože při vážném onemocnění je to takřka nemožné.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 8. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  Podle mého názoru se přístup lidí ke sportu v tomto věku u každého dost liší. Jsou lidé, kteří si, i přes velké pracovní vytížení, najdou čas na sport a dělají ho s nadšením. Je ale pravda, že takových lidí není tak velké množství, jako těch, kteří raději volí odpočinkové aktivity uvedené v článku nebo sezení u televize. Myslím si, že by se sport neměl zanedbávat v jakémkoliv věku. Masáže a sauna jsou sice příjemné a uvolňující, ale sport udržuje tělo mladé a vitální.
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 8. 5. 2013 Pavlína Tomisová (REK)
  Jak bylo v článku uvedeno, plavání patří mezi nejzdravější sporty. S tím naprosto souhlasím. Mnoho lékařů tento druh sportu doporučuje dětem, které mají problémy se špatným držením těla, páteří či koleny. Plavání, na rozdíl od halových sportů, nezatěžuje klouby, což je asi největší pozitivum. Na druhou stranu je v dnešní době mnoho dětí, které trpí ekzémy. V článku se píše, že na léčbu stačí jakýkoliv druh mastí, s čímž nesouhlasím, jelikož chlorovaná voda ekzém výrazně zhoršuje.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 6. 5. 2013 Monika Galabová, TU Liberec
  Článek mi přijde až moc stručný. Souhlasím s Luckou a přidala bych více příkladů různých her, které pozitivně napomáhají k rozvoji psychomotorických dovedností u dětí předškolního věku. Na druhou stranu bych kladně ohodnotila, že jsou zde vybrány důležité informace a článek je věcný.
  Rozvoj psychomotorických dovedností u dětí předškolního věku
 • 6. 5. 2013 Monika Galabová, TU Liberec
  Souhlasím se Zitou, že této problematice by mělo být věnováno mnohem více pozornosti než jí věnováno je, protože je to opravdu velmi závažný problém, a to jak u dětí a mládeže, tak u dospělých. Článek nese název Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty, já však o žádném vlivu nečetla a ani mi nepřijde, že by článek byl zaměřený na děti v období puberty, v článku se spíše můžeme dočíst o faktorech obezitu ovlivňujících. Text článku nesedí s jeho názvem, což bych považovala za velké minus. Dále pak autorky uvádějí, že pokud má dítě oba rodiče obézní, je...
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 6. 5. 2013 Monika Galabová, TU Liberec
  Článek je velmi dobře zaměřen na děti ve věku 3-6 let. Je zde použita odborná literatura, ale článek je srozumitelný i laikům. Tento článek bych doporučila přečíst některým nastávajícím rodičům. Co bych ale vytkla, je výživová pyramida. Je zastaralá a neobjektivní, samy autorky píší, že nadměrné množství přijímání sacharidů vede k obezitě. Z položek, které se nachází v této výživové pyramidě, je většina sacharidového složení.
  Charakteristika vývoje dítěte předškolního věku
 • 6. 5. 2013 Monika Galabová
  Článek považuji celkem za povedený, ale mám k němu pár výtek. Například kojenec se do 4. měsíce života více vyvíjí psychicky nežli motoricky a stejně tak kojenec do 4. měsíce zatím nezískává kontrolu nad svými svaly, jak je v článku uvedeno. Dále pak bych článek lépe uspořádala, jednotlivé měsíce bych nechala napsané u sebe, nepřeskakovat od 6. měsíce např. ke 12. měsíci života kojence. Jinak se mi v tomto článku líbí, že je rozepsané co v jakém měsíci kojenec dovede. Článek je krátký a stručný, což také považuji za plus.
  Psychomotorický vývoj dítěte v kojeneckém období
 • 6. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Tento nápad s vybudováním cyklostezky, která propojí oddělené části obcí s aglomerací Olomouce je zcela přínosný. Lidem ušetří čas na dojíždění do zaměstnání, či do školy. Navíc dojde k prodloužení části Moravské stezky. Dbáno je i na bezpečnost cyklistů, kteří už nemusí jezdit po hlavních komunikacích.
  Moravská stezka na území ORL Olomouc, k.ú.Křelov-Břuchotín
 • 6. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Velice oceňuji nápad s využitím cyklobusů. Autoři nezapomněli ani na návaznost vlaků z obou směrů, a tak do Brd mohou zavítat i lidé z Berounska. Je zde zmíněn i podrobný popis trasy, tak si už jen stačí vyhledat hodící se čas. Rozhodně každý nadšený cyklista rád vyzkouší něco nového. A když se projekt cyklobusu osvědčí, třeba se dočkáme rozšíření i do jiných hezkých míst.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 6. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Podle mého názoru je síť cyklostezek na Ostravsku hodně přínosná věc. Lidé mohou k dopravě na kratší vzdálenosti využívat mnohem levnější a ekologičtější prostředky - kola. Prospěje to nejen životnímu prostředí v tomto regionu, ale také obyvatelům, kteří se při jízdě mohou příjemně odreagovat. Na celém projektu je vidět, že ho autoři pečlivě připravili (značení, mapy, místa). Je zde zmíněna i důležitá část financování cyklostezek. A nejsou to opravdu malé částky. Proto bych pobídla obyvatele Ostravy, aby neváhali a vyzkoušeli toto město poznat i z jiného úhlu pohledu, protože mnoho ostatních měst takovéto možnosti ani nenabízí.
  Ostravou na kole
 • 5. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Tento lyžařský areál je báječnou příležitostí jak si zalyžovat, když zrovna nemáte čas na to odjet někam do hor. Nachází se blízko větších měst a proto si i plně zaměstnaní lidé mohou zpestřit volný čas třeba večerním lyžováním.Poskytuje všechny možnosti pro příjemné prožití zimních dnů. Určitě ho ocení sjezdaři, kteří ještě nejsou natolik zdatní, aby zvládli strmější svahy. Oceňuji i popis nejbližších tras dopravy, třeba zde bude časem pořízen i skibus.
  Lyžařský areál Kladky
 • 5. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Nesouhlasím s tím, že od smíšených družstev se nedají čekat velké úspěchy. Naopak tyto týmy dokáží překvapit! Nebylo by od věci, když už se tak věnujete nejmenším dětem až po muže, pouvažovat o založení i ženského týmu. Dívek toužících po fotbalu stále přibývá, a bylo by škoda, kdyby jejich talent byl opomíjen. Líbí se mi, že se svými svěřenci navštěvujete i zahraničí. To je velmi důležité, jak pro hráče, tak trenéry, aby zúročili svoje zkušenosti i na mezinárodní fotbalové scéně. Snad bude malých fotbalistů a fotbalistek i nadále jen přibývat. Přeji přerovským týmům mnoho získaných titulů a nadaných hráčů.
  Trávení volného času v Přerově – Proč fotbal?
 • 5. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Moc se mi líbí, že se aquapark v Olomouci využívá i k předplavecké výuce, která využívá jak plavecká cvičení, tak různé zábavné hry. Dále, že se dětem věnuje speciální pedagogický pracovník, který dohlíží na výuku a bezpečnost. Pro děti je to skvělý způsob, jak si oblíbit plavání. Ještě by mě zajímalo, zda se tohoto projektu může účastnit dítě, které nenavštěvuje ani jednu z výše uvedených mateřských školek, které již jsou zapojené?
  Aquapark ožívá dětmi
 • 5. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Ideálně napsaný článek pro člověka v důchodovém věku. Každý senior si může vybrat aktivitu na kterou se cítí jak fyzicky, tak psychicky. Rozhodně by tito lidé neměli zůstávat osamoceni a říkat si, že už za celý život toho zažili hodně. Svět se neustále vyvíjí a je mnoho věcí, které neznají a určitě by je rádi vyzkoušeli. Stačí jen starší lidi lépe informovat a nezapomínat na ně. Přece jen tvoří 20% populace ČR.
  Stáří a pohybová aktivita
 • 5. 5. 2013 David Rybín
  Ačkoli nebydlím v Praze, dokážu si představit, jak složité musí být skloubit cyklistiku s tamní dopravní situací, skoro bych řekl, že krom cyklostezek se ve městě pořádně neprojedete. Proto je tento článek pro tamní obyvatele určitě velkým přínosem, nabízející podle mého velmi pěkný výlet pro všechny cyklisty. Co na článku rovněž oceňuji je popis možností dopravy do Dobřichovic a informace o možnosti v podobě cyklobusu.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 5. 5. 2013 David Rybín
  Co se mi na tomto článku líbí, je popis hned několika důvodů, proč je cyklostezka Bečva velkým přínosem. Mám na mysli nejen to, že se může využívat nejen v létě, ale i to, že jejím zpřístupněním pro cyklisty se uleví vytíženým komunikacím ve Valašském Meziříčí. Bečva je pro ně tedy nejen spestřením a volbou pro hezký výlet, rychlejší a kratší cestou, ale rovněž i způsob jak se přepravit bez ohrožení bezpečnosti vlastní, nebo ostatních dopravních vozidel ve městě.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 5. 5. 2013 David Rybín
  Hezký článek o zajímavé akci. Určitě pozvánka formou článku je dobrou cestou, jak přilákat další zájemce, kteří si mohou užít jistě krásný sportovně rekreační zážitek a vidět místa, která jsou po zbylou dobu uzavřena. Je dobré, že autor přiložil web samotné akce, protože se zájemci mohou dozvědět bližší informace a nemusí bádat nikde na internetu. Líbí se mi, že je myšleno i na ty, kteří se nechtějí, nebo nemohou účastnit samotné akce, ale mohou si i tak užít příjemný den díky autokaru.
  Akce Bílý Kámen
 • 5. 5. 2013 David Rybín
  Zajímavý článek o plánu na stavbu dětských hřišť, ačkoli podle nadpisu jsem očekával, že se bude týkat již postavených hřišť. Souhlasím s obsahem prvního odstavce o tom, jak jsou dětská hřiště přínosná a jak mohou zabraňovat nechtěným nepříjemnostem. Musím tedy i souhlasit s návrhem na rekonstrukce a výstavby nových hřišť v Olomouci. Pokud tato hřiště nebudou šistě jen prolézačky, klouzačky a pískoviště, ale i nějaká vzhledově příjemná místa, určitě si najdou zalíbení nejen u dětí.
  Dětská hřiště v Olomouci
 • 5. 5. 2013 David Rybín
  Pro obyvatele Olomouce, kteří by chtěli dělat něco se svojí postavou a navštěvovat posilovny. Líbí se mi, že u každé z výše uvedených jsou popsány všechny klady a možnosti, které zařízení nabízí, ale rovněž i zápory, což dokazuje, že článek nebyl psán jako reklama. Článek bude pro zájemce jistě velmi užitečný.
  Fitness centra v Olomouci
 • 5. 5. 2013 David Rybín
  Myslím, že takovéto projekty by měly být u každého města, vzhledem k oblíbenosti in-line bruslení a cyklistiky by ho uvítalo jistě spoustu lidí. Určitě by ho také uvítali rodiče, kteří by chtěli své dítě naučit používat kolo nebo brusle, je to mnohem lepší volba, než se to učit na silnicích s možným nebezpečím od projíždějících vozidel.
  Nová inline stezka v Olomouci
 • 4. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Informace zmíněné v tomto článku, by se měly objevit v nějakém předmětu už v nižších ročnících na základní škole, aby věděli jak by měl vypadat správný denní režim. Možná, že by klesl i počet dětí s nadváhou. Když se naučí správně stravovat už od dětství, nebudou muset později řešit otázku nezdravého životního stylu. Přijde mi to jako hezký preventivní program před obezitou.
  Charakteristika období prepubescence
 • 4. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Rozhodně bych metodu z Ruska tzv. "delfínkování" neuváděla jako něco pro zasmání. Líbí se mi návrh, že by alespoň jednou týdně měli děti v předškolním věku navštěvovat plavecký bazén, ale rozhodně s instruktorem speciálně vyškoleným na plavání. Aby se už od útlého věku naučily správným návykům a technice, do budoucnosti to jen ocení.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 4. 5. 2013 David Rybín
  Velice dobře napsaný článek. Hra je nejlepší forma učení pro předškolní děti a mnohdy nejen pro ně. Naučí se spoustu věcí zábavnou formou a již v útlém věku se naučí že učení může být i zábavné, rovněž se můžou naučit práci a pocitu bytí součástí kolektivu. Pokud nějaký rodič či vychovatel takovéto věci neví, určitě by si měl takovýto článek přečíst.
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 4. 5. 2013 David Rybín
  Tento článek se mi velmi líbí. Je jednoduše napsaný a popisuje vše, jak o plavání, tak o dětech v předškolním věku. Jinak s článkem nemůžu jinak než souhlasit, pohyb pro děti předškolního věku je velice důležitý pro jejich správný tělesný rozvoj a plavání z tohoto pohledu velice vhodným sportem. Dětem se do budoucna hodí nejen z důvodu silnějších kloubů, svalů, srdce a větší plicní kapacity, což se jim hodí i při jiných sportech, ale třeba také z důvodu že plavání jim i jejim rodičům umožní bezstarostné pobyty u moře.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 4. 5. 2013 Jitka Skřivánková
  Velmi výstižně napsaný článek a také komentář slečny Gregorové. Akorát si dovolím nesouhlasit s rozdělením sportů, které vedou u dívek, či u kluků. U mě vede jednoznačně fotbal, což je kolektivní sport, který už nehrají jen kluci!Dále zde bylo dobře upozorněno na intenzitu tréninků, ke kterým by měla být zařazena i vhodně zvolená regenerace, aby nedošlo k přetrénování. Bohužel ze své zkušenosti můžu říct, že většina trenérů požaduje nejlepší výkony, ale už se nestará o kompenzaci mimo trénink.
  Pubescenti a volný čas
 • 4. 5. 2013 David Rybín
  Zajímavý námět na práci, souhlasím s tím, že lidé v této věkové skupině opravdu netouží po strhujících sportovních výkonech, ale spíše po pohybových aktivitách přinášející jim fyzickou a psychickou rekreaci. V tom případě souhlasím i uvedenými aktivitami, protože ze zkušenosti vím, že aktivity provozované lidmi v tomto věku jsou ve většině kolektivními. Nicméně pokud tam píšešete o zlepšení fyzické kondice, myslím že k tomu už uvedené aktivity tolik nesedí, spíše bych řekl že za tímto účelem budou vyhledávat aktivity fyzicky náročnejší než je golf nebo gastroturistika, například cyklovýlety, které si můžou přizpůsobit podle svého, ať už si chtějí zasportovat objet...
  Zlatý věk – věk našich rodičů
 • 4. 5. 2013 David Rybín
  Nadváha u dětí je velký problém, proto by jejich stravovaví návyky a sportovní vyžití měli mít jejich rodiče, jelikož děti sami ještě neví, jak jejich tělo funguje a co pro ně je a není správné. Pokud tedy dítě není obézní z důvodu dědičnosti, pak za to nesou odpovědnost jeho rodiče, kteří měli dítěti umožnit dostatek pohybu, ať už tím, že ho dali do nějakého sportovního oddílu, nebo tak, že se mu sami věnovali co se týče pohybu. V útlém věku je pro dítě obzvláště důležité, aby se naučilo správné životosprávě, protože s postupem času bude čím dál složitější ho špatných...
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 4. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Článek je velmi pěkný a podává věrohodné informace o využití cyklostezky Bečva. Tyto informace jsou pak podloženy komentáři, které sem byly přiděleny lidmi, kteří mají s cyklostezkou Bečva vlastní zkušenosti. Velkým přínosem této cyklostezky je její zimní udržování, kde pak cyklostezka slouží běžkařům. Toto využití nebývá tak časté, proto velice chválím, že se to zrealizovalo. Dle informací slouží tato stezka nejen jako volnočasové využití, ale zejména také jako spoj mezi dvěma městy, což si myslím, že také usnadní přesuny do práce či za známými. Článek i nápad s cyklostezkou velice chválím a ať slouží místním lidem.
  Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím
 • 4. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Zajímavý článek s velkým přínosem hlavně pro pražské obyvatele. V našem hlavním městě je doprava hodně přetížená a míst pro cyklisty je zde minimum. Proto se mi článek moc líbí, že nabízí možnosti, kam se vypravit na výlet na kole a užít si celý den s rodinou či přáteli v přírodě. Zvláště v letních obdobích si myslím, že tuto variantu využije nejedna rodina. Vzhledem k vlakové a cyklobusové přepravě by cestu mohli zvládnout i děti. Akorát si z vlastní zkušenosti nejsem moc jistá, kolik lidí, kteří žijí v hlavním městě, tuto možnost využije.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 4. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Jak samotná pozvánka, tak i samotná akce jsou velmi povedené. Líbí se mi, že autor v článku upozorňuje na bezpečnost zúčastněných, že bez ochranné přilby nebudou moci účastníci vyjet na trasu. Zajímavým lákadlem zajisté bude otevřený vojenský prostor Libavá, který je jinak po celý rok uzavřen. Návštěvníci mají tudíž jedinečnou možnost, jak spojit sportovní aktivitu s kulturní či poznávací. Autor se snaží nalákat případné zájemce i přes případnou nepřízeň počasí. Mnohokrát totiž lidé netuší, že i při deštivém počasí se akce neruší, ale konají se podle plánu.
  Akce Bílý Kámen
 • 4. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Jak píše Zuzka, tak tento článek mi opravdu přijde jako vystřižený z novin nebo napsaný pro prezentaci nových stránek solária Don Pedro. Nadpis článku vypovídá o tom, že budeme nejspíše seznámeni s účinky solária, ale v průběhu nám autor píše i o infrasauně. Článek se mi celkově zdá zmatený a nejednotný. Jistě záměrně jsou zde opomenuty negativní vlivy, mezi které patří především rakovina kůže. Také zde chybí upozornění, že řístup do solárií je na vlastní nebezpečí a až od 15 let, což je velice důležité upozornění. Solárium bývá někdy doporučeno i dermatologem, pro zlepšení pleti nebo osobám s nedostatkem pigmentu...
  V soláriu chytnete bronz i ozdravíte váš organismus
 • 4. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Spíše než k aerobiku bych zumbu přirovnala k moderním tancům. Pro lidi, kteří rádi tančí nebo to dělají závodně, tak je zumba zpestřením a uvolněním se po náročném dni. Člověk u toho nemusí nijak přemýšlet, nemusí si hlídat kroky, stačí vypnout hlavu a nechat se unášet pouze rytmem hudby. V dnešní době se z toho stal velký byznys a lektorem se může stát téměř každý. Nejvyhledávanějšími lektory jsou pak muži, poněvadž na hodiny dochází především dámské osazenstvo a předcvičující lektor je pro ně velkým zpestřením. Nicméně jako každý pohyb, tak i zumba má příznivé účinky na náš organismus a na...
  Zumba - módní hit nebo chuť změnit styl aerobiku
 • 4. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Nutno podotknout, že takovéto sdružení by mělo být v každém větším městě. Bohužel tomu tak není, poněvadž na to nejsou finanční prostředky. Finanční prostředky se raději investují do stavby nových nákupních center, kterých jsou už všechna města přesycena, jak smutné. Tato sdružení také ve velkém podporují psychickou stránku jedinců. Jsou rádi, když se pohybují v kolektivu s lidmi, kteří to v životě nemají také zrovna jednoduché. Pomáhá jim to odbourávat strach z ostatních lidí a poté se lépe začleňují do společnosti svých vrstevníků. Být handicapovaný neznamená být vyčleněn ze společnosti, naopak těmto lidem by měla být poskytována větší pozornost a...
  Volný čas pro handicapované ve Zlíně
 • 3. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Nadváha je v dnešní době velkým a dost častým problémem. Nejhorší případy jsou pak právě nadváhy a výskyty obezity u dětí a mladých lidí. Této problematice by se měla věnovat větší pozornost, než která jí věnována je. Zcela nesouhlasím s tvrzením, že nadváha a obezita je geneticky ovlivněna až z 80%. Zastávám ten názor, že když rodiče tímto problémem trpí a nejedná se o vliv nemoci, tak se špatně stravují a nevedou kvalitní život jaký by měli. Tento styl života pak předávají i svým potomkům, kteří v podstatě nic jiného neznají a obezita se tím pádem u nich vyskytne také....
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 3. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Líbí se mi zaměření tohoto článku. V předškolním období je hra velice důležitá pro děti. Učí se v ní řád a pravidla, která jsou důležitá nejenom pro celý život, ale i pro pozdější povolání. Důležitým prvkem je také, že se děti učí vyhrávat, ale také prohrávat. Z osobní zkušenosti mají děti v tomto období sklony hrát tzv. "hry napodobující". Napodobují různá povolání, své rodiče, kreslené postavičky i postavičky pohádkové, které nejsou z reálného světa. Většina dětí má i svého přítele, kterým může být plyšák nebo i nějaká jiná neživá věc a s touto hračkou mluví a berou ji jako svého...
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 3. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Nejvíce mě z článku zaujala informace, že v roce 2030 bude v ČR 30,6% lidí staršího věku než 60 let. Tato informace je velice důležitá pro další vývoj ať už pohybových nebo i jiných aktivit pro seniory. Bude čím dál tím větší potřeba pro tuto skupinu populace vymýšlet programy a vyžití. To by mohla být právě otázka k zamyšlení hlavně pro nás rekreology a v našem zájmu by mělo být najít vhodná řešení. Zároveň souhlasím se Zuzkou, že nemůžeme všechny seniory tzv. házet do jednoho pytle. Náš život ve stáří je převážně ovlivněn naším životem předešlým. Pokud jsme již dříve...
  Stáří a pohybová aktivita
 • 3. 5. 2013 Zita Frydrychová (REK)
  Myslím si, že každé dítě před nástupem na první stupeň základní školy by mělo mít od rodičů naučené jisté způsoby plavání. Někteří odborníci dokonce doporučují porod ve vodním prostředí, kdy novorozenec není vystaven vysokému šoku při změně prostředí. Nadále i kojenci a batolata chodí do vířivek s maminkama, protože v tomto období dítě umí ještě zcela samo "plavat". Zkrátka plavání je pro nás přirozené a hlavně zdravé. Ze všech pozitiv bych vyzdvihla odlehčování páteře a podporu správného držení těla, což většina dětí v dnešní době nutně potřebuje. Článek pěkný a dobře rozvedený.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 30. 4. 2013 Veronika Jelínková
  Moc hezky napsané. Ale pokud se nejedná o genetické vlivy, já osobně dávám vinu rodičům. Rodiče by měli koordinovat čas svých dětí a neměli by je nechat sedět doma. Pokud to tak půjde dál, budou ti hubení nenormální.
  Vliv nadváhy a obezity u dětí v období puberty
 • 29. 4. 2013 Veronika Jelínková
  Lidé s postižením mají velké štěstí, že ještě existují lidé, kteří mají zájem zařadit je mezi ostatní. Tento článek se mi moc líbí a měl by být inspirací pro ty, kteří se kontaktu s postiženými bojí. Problematika je tu skvěle popsaná. Velmi zajímavé a poučné.
  Rekreační aktivity mentálně postižených
 • 29. 4. 2013 Veronika Jelínková
  Hra je něco zábavného. Bavit se a ještě se něco naučit? Skvělá kombinace pro malé děti. Nedovedu si výuku v MŠ ani jinak představit. Moc se mi tento článek líbí a myslím, že i rodiče na MD by se mohli poučit.
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 29. 4. 2013 Veronika Jelínková
  Seniorů bude v České Republice stále přibývat, a proto je toto téma nadčasové. Líbí se mi, že se na seniory nezapomíná. Určitě by se měl tento článek rozšířit mezi obyvatelstvo, aby každý věděl, že stáří ještě není konec života. Určitě bude v budoucnu potřeba znát, jak provádět pohybovou aktivitu s našimi babičkami a dědečky.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 24. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  Cyklobus a vlak beru jako nejlepší volbu a dobrý tip k výletu pro ty, kterým se okoukaly přeplněné pražské cyklostezky v místě bydliště. Není nad to jednou za čas vyjet do přírody bez smogu, člověk si zasportuje a nadýchá čerstvého vzduchu. České dráhy navíc umožňují přepravu kol, dříve tato možnost nebyla a člověk se musel zabývat problémy jak přepravit kolo.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 24. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  Je dobré že evropské fondy podporují výstavby cyklostezek. V tomto mikroregionu je cyklostezka potřebná jak zde autorka uvádí. Zároveň se se tím zvýší cestovní ruch a bezpečnost obyvatel. Je tu i výborná myšlenka využít cyklostezku i v zimních měsících kdy lidé svá kola uloží k "zimnímu spánku" a mohou využít cyklostezku k jinému sportu jakým je jízda na běžkách.
  Mikroregion Rožnovsko otevřel cyklostezku
 • 24. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  Tento projekt si ocenění opravdu zaslouží, protože většina cyklostezek má pouze minimum kilometrů a občas jsou nesmyslně "nenapojeny" na sebe. Velmi se mi zde líbí myšlenka spojení obcí, některá města by se jimi mohly inspirovat. Cyklostezky využívám velmi často z důvodu bezpečnosti a rychlé přepravě bez auta. Na obrázku monitoringu je zajímavé, že cyklostezky splnily svůj účel rekreace a snadné dopravy za každého dne.
  Cyklostezky údolími Tiché Orlice a Třebovky
 • 24. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  Člověk občas žasne nad tím jak lidé na vesnicích dokáží žít kvalitnější život než lidé ve městě. Sama navštěvuji známé a příbuzné na vesnicích, a občas jim "závidím" jejich komunitu (jsem z města), která je sdružena a společně pořádají akce různého charakteru jako je zde zmiňovaná zabíjačka. Ve městě lidé sotva znají své sousedy. Lidé na vesnicích se mezi sebou znají a kolikrát i menší akce je záživnější než městem pořádané akce.
  I na vesnici tepe život
 • 24. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  Nebylo by na škodu více se zaměřit na kulturní akce, které Letohrad pořádá, určitě mají svoji tradici. Po přečtení článku uvažuji o výletu na kole spojeným s návštěvou Letohradu a jeho okolní přírody nebo strávení zde dovolené.
  Letohrad ve volném čase
 • 24. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  Ztotožnuji se zde s autorem a považuji kolo v Pardubicích i jiných městech jako výborný dopravní prostředek. Jiná města by se měla inspirovat a věnovat se cyklistice pro své občany, zamezili by v znečišťování ovzduší a zároveň by své občany naučily pohybu. Zmínila bych zde více možností výletů po Pardubicích např. místní zámek, nebo budoucí cyklotrasa Pardubice-Hradec Králové.
  Pardubice – město, kde je cyklistům přáno
 • 24. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  Tento článek splňuje moje očekávání, moc se mi zde líbí zakomponování vědeckých studií a člověk si uvědomí jak naše budoucí generace tráví čas. Zaujalo mě i zmínění se o ekoškolkách a lesních školkách o kterých jsem neměla do dnešního dne nejmenší ponětí.
  Život dítěte předškolního věku
 • 22. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  článek by mohl být více podrobnější a obohacený o příklady konkrétních her, které by se daly s dítětem dělat, aby se dosáhlo některých důležitých bodů uvedených v závěru článku (rozhodovat se a přemýšlet sám za sebe, ..) . Líbí se mi zde názorný příklad rozvoje formou lyžování kde si někteří rodiče neuvědomují jak mohou dítěti psychicky uškodit, ale naopak zde chybí více možných aktivit které přispějí k rozvoji např. plavání...
  Rozvoj psychomotorických dovedností u dětí předškolního věku
 • 22. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  souhlasím s autorem, že pohyb seniorů je důležitý, článek je velmi stručný a věkovou hranici nelze zcela přesně určit. Obohatila bych článek o podrobnější výčet nemocí, které lze zdravým pohybem potlačit nebo jim předejít. Zároveň se mi líbí odkaz na závěru článku, který je velmi názorný na konkrétní cviky.
  Aktivní pohyb v seniorském věku
 • 22. 4. 2013 Lucie Hlavatá
  Tento článek se mi líbí, protože přesně popisuje co každý běžný (průměrný) novorozenec v určité měsíční fázi již dovede. Článek bych doporučila některým mladým rodičům, kteří by podle něj dokázali rozpoznat zda dítě má nějaké poruchy motorické dovednosti a včas je dokázali řešit se svým pediatrem. Zároveň bych ale upozornila autorky že dítě v 1. - 4. měsíci ještě nedokáže napodobovat zvuky řeči a gest jelikož jeho zraková ostrost není ještě plnohodnotně vyvinuta, zároveň dítě dokáže vyprodukovat od 4. měsíce pouze zvuky jako je broukání a teprve se zvuk učí "vyluzovat".
  Psychomotorický vývoj dítěte v kojeneckém období
 • 20. 4. 2013 Stanislav Vašátko
  Zdravím autory seminární práce. S úvodem práce, tzn. s vývojovými tendencemi a definicí her, nelze než souhlasit, jelikož ty zůstávají neměnné. Avšak část pohledu na zábavu je podle mého názoru již překonaná a informace citovaného Doubka (2005) jsou přinejmenším zastaralé. Nejen z hlediska technologií a zmiňovaných prostředků. Domnívám se, že podobné pohledy platili pro populaci narozenou počátkem let 90. minulého století (kam spadám i já sám), v dnešních dnech (tedy po více jak 10 letech od mladšího školního věku oné generace) jsou čím dál více znatelné rozdíly mezi dětmi z různých sociálních zázemí. Již prvňáci z většiny rodin znají globální...
  Mladší školní věk
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  K tomuto článku ráda dodám, že tyto cyklostezky jsou opravdu velkým přínosem pro obyvatele okolních měst. Protože mám právě v tomto okolí prarodiče, tak o prázdninách velmi často využívám cyklostezku mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem k in-line bruslení. Tato cyklostezka má kvalitní nehrbolatý asfalt a je opravdu využívána mnohými lidmi jak na cestě do práce, tak za účelem rekreace. Jedinou nevýhodou těchto cyklostezek je (jak autorka zmínila) jejich ukončení při vjezdu do města, kdy může cyklista či bruslař přejet pouze na hrbolatý chodník či kostkovanou dlažbu, ale i o tomto problému města v dnešní době hovoří a plánují cyklostezky...
  Cyklostezky údolími Tiché Orlice a Třebovky
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  Tato pozvánka ve formě článku je velmi povedená a věřím tomu, že mnohé cyklisty nalákala na příjemně strávený den s kamarády na kole. Je dobré, že autor uvedl odkaz na akci samotnou, aby se zájemci mohli doopravdy zúčastnit a také se mi líbí, že autor v článku nezmínil pouze tuto akci, ale i akci spojenou s autokarem na prohlídku okolí pro necyklisty.
  Akce Bílý Kámen
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  Tento článek si umím představit jako článek do časopisu “Kam na kole“ jako dobrou motivaci pro výlet, protože zmiňuje informace, že krásná příroda vlastně od Prahy není tak daleko, že je jednoduše dostupná a že přeprava kola rozhodně není drahá.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  Článek mě zaujal hned v úvodu, když jsem se dozvěděla, že v Praze je mnoho in-line stezek, to jsem popravdě vůbec nečekala. Další překvapení pro mě byla hned první in-line stezka se svojí délkou 11,2 km, což je na obvyklé poměry pěkný úspěch a mile mě to překvapilo. Akorát bych si přála, aby bylo více pěkných in-line tras i v okolí Liberce.
  In-line stezky Praha
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  Tento článek se mi zdá spíše jako reklama na solária než jako objektivní článek o tom, jak to se solárii vlastně doopravdy je. Nevím, zda to byl záměr, ale autor se zde zmiňuje pouze o pozitivních dopadech solárií na lidské tělo a u toho zapomněl poznamenat, že solária způsobují například rakovinu kůže, oslabují imunitní systém kůže proti vnějšímu působení a také podporují rychlejší proces stárnutí kůže. Nezmínit v takovém článku i tyto aspekty se mi zdá neodpustitelné.
  V soláriu chytnete bronz i ozdravíte váš organismus
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  Autor v tomto článku nahlížel na rekreační volejbal z pohledu významu volejbalu v rámci města Prostějova. Celkově se mi moc líbí, že se rekreační volejbal rozvíjí ve více městech, protože tento sport je velmi populární, což dosvědčují veškeré rekreační volejbalové turnaje po celé republice (viz v Liberci Amatérská volejbalová liga). Tento článek pro mnohé milovníky volejbalu může znamenat začátek hledání po amatérském týmu a následně turnaji, ke kterému by se ve svém městě mohl přidat, a to se mi zdá jako dobré uplatnění článku.
  Fenomén jménem rekreační volejbal
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  V tomto článku se mi líbí, že stáří je zde rozlišeno podle věku na stáří kalendářní, sociální, biologické a psychologické, protože mnoho lidí nevnímá, jak důležité je toto rozlišovat. Aneb neustále platí, že jsme staří tak, jak staří se cítíme. V článku jsou vypsány znaky stáří, co se na nás mění a je zde výpis pohybových aktivit, které jsou ve stáří doporučované. Na konci článku mi přijde zcela absurdní jak autoři zde zmiňují, že jednou z bariér proč nejsou senioři aktivnější je nechápavost okolí, vytýkání a zesměšňování. Netvrdím, že to tak není, ale já osobně si tento problém neumím představit...
  Stáří a pohybová aktivita
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  Hned v úvodu článku je napsáno, že plavání je jeden z nejzdravějších sportů – s čím zcela souhlasím. Proto se mi líbí, že se článek zaměřuje na plavání už u dětí předškolního věku, protože právě toto období je pro začátek sportů nejlepší (viz článek). Charakteristika dítěte v tomto období je zde sice neúplná, ale tento nedostatek lze odpustit díky tomu, že autoři nezapomněli na negativní vlivy plavání, na které je nutné nezapomínat.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  Ve shrnutí článku je napsáno, že toto období je spojeno se změnami jak tělesnými, tak PŘEDEVNÍM emocionálními. Slovo “především“ mi zde přijde použité velmi vhodně, protože vše v tomto období se točí kolem “hlavy“ jedince. To, že jedinec roste a je samá ruka samá noha je pro něj velmi důležité z pohledu těla, ale mnohem důležitější je, jak to přijme hlavou. Proto se mi v tomto článku líbí, že autorky zaměřují valnou část článku právě na emocionální myšlení pubescentů.
  Pubescenti a volný čas
 • 3. 4. 2013 Zuzana Hlavatá
  Tento článek je psán s tím, že autoři jistě vědí, o čem mluví. Období předškolního věku je zde rozebráno ze všech aspektů, takže kdyby tento článek četl nějaký rodič, jistě by v tom ihned viděl právě to své dítě. Celkově se mi líbí, že se o tomto tématu vůbec mluví, protože dnes už lehce zapomenuté motto Komenského „škola hrou“ je velmi pravdivé tvrzení a každé dítě nám svým přístupem potvrdí, že nejlépe se učí když je obsah podán zábavnou formou.
  Důležitost hry v předškolním věku
 • 24. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Článek je sice stručný, ale na druhou stranu obsahuje všechny potřebné informace, aby se člověk bez problému mohl vydat na cestu. Hodnotila bych ho kladně.
  Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou
 • 24. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Na projektu se mi líbí, že spojuje jak rekreaci tak běžný život. Je velmi příjemné se v neděli projet po cyklostezce a vidět při tom krajinu, na druhou stranu to usnadňuje i život například lidem bez aut. Článek je dobře zpracovaný je stručný a výstižný a velmi se mi líbilo zmínění o monitoringu návštěvníků, protože lze snadno sledovat zda o to lidé mají zájem či nikoliv.
  Cyklostezky údolími Tiché Orlice a Třebovky
 • 24. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Projekt vytvoření sítě cyklostezek v Ostravě je určitě správná věc. Nejenom, že to odlehčí automobilovému provozu, ale bude to i šetřit čas lidí, kteří v dnešní době stále někam chvátají a spěchají, protože je určitě snazší dostat se přes město po cyklostezkách než ho projíždět autem. Autor zde informuje aktuálním stavu, ale i o budoucích snahách města tuto síť stále rozšiřovat. Můj názor je ten, že takovéto projekty by se měli uskutečňovat i v jiných, větších městech.
  Ostravou na kole
 • 24. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Já sama z vesnice nepocházím, ale mám možnost jezdit do jedné z vesniček v Českém ráji, kde se pořádá také mnoho aktivit podobného charakteru jako zmiňuje autorka tohoto článku a vím, že je to velmi příjemně ztrávený čas. Kromě toho, že se člověk zapojí do nějaké aktivity a netráví svůj volný čas jen pasivně, tak se zároveň utužují i vztahy celé té komunity, celé vesnice. Je mnohem příjemnější přijít někam kde se lidé znají a mají k sobě blíž, než přijít do měst, kde je to vše tak neosobní.
  I na vesnici tepe život
 • 24. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Lanáček je všestranné místo líbí se mi, že se zde děti mohou vyřádit ale také mají možnost se seznamovat s dalšími dětmi a být v kolektivu. Jako největší výhodu vidím to, že vše probíhá za dozoru certifikovaných odborníků. Článek je poměrně stručný,ale vystihuje všechny potřebné informace.
  ZOO Lanáček Olomouc
 • 24. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Na článku se mi líbí tabulky ve kterých se nacházejí jasná fakta a čísla. Bez těchto čísel bychom si asi jen s těží představili kolik handicapovaných lidí mezi námi je a to jen v Libereckém kraji. Asi nikdo z nás zdravých si neumí představit čím takový handicapovaný člověk musí každý den procházet a proto si myslím, že každé zpestření jejich nelehkého života je kuprospěchu.
  Liberecké světýlko ve tmě
 • 19. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Zaujala mě ta část, kde autorky píší, že i pohybová aktivita se může projevovat negativně. Z vlastí zkušenosti vím, že je důležité být k něčemu veden, ale na druhou stranu je rozdíl mezi tím někoho k něčemu vést a někoho do něčeho nutit, zejména ze strany rodičů, kteří přenášejí na své děti vlastní nesplněné sny a ambice. Od svých 6 let jsem hrála tenis, právě v období pubescence jsem o něj ztratila zájem. V mých 17 letech jsme se dohodli s rodiči na tom, že přestanu hrát. Ale znám případy, kdy jsou rodiče tak zarputilí, že své ratolesti nutí do...
  Pubescenti a volný čas
 • 19. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Tento článek je velmi kvalitně zpracován a to i poměrně do hloubky. Naprosto souhlasím s tím, že jedním z nejvýznamnějších faktorů je samotný přístup k takovému dítěti. Je důležité získat si jeho důvěru, což v tomto citlivém období není jednoduché.
  Aktivity u dětí s nadváhou nebo obezitou v období puberty
 • 19. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Dovolím si nesouhlasit s jedním bodem v tomto článku, kde v odstavci zdravotních negativ plavání dětí, autoři zmiňují atopický ekzém. Uvádějí zde, že ve většině případů se jedná jen o problém kosmetického charakteru na který pomůže jakýkoliv druh mastí. Atopický ekzém je velmi nepříjemné onemocnění doprovázené úporným svěděním kůže a i lékaři nedoporučují návštěvy chlorovaného bazénu. A zcela určitě na tuto nemoc nezabírá kde jaká mast.
  Plavání dětí předškolního věku
 • 19. 3. 2013 Ivana Gregorová (REK)
  Jsem ráda, že na této stránce je několik článků týkajících se právě seniorů. Ať chceme nebo ne tak seniorů stále přibývá a i když si myslím, že těch aktivních seniorů také přibývá je důležité se na tuto skupinu zaměřit. Na tomto článku se mi líbí, že tu jsou jasně vypsané možnosti, které senioři mají. Myslím, že po přečtení tohoto článku by si ne jeden senior uvědomil, že přechod z pracovního procesu do důchodu neznamená sezení doma v rohu a čekání na smrt. Každá věková skupina má své výhody a nevýhody a to bychom si měli uvědomit.
  Senioři a pohybová aktivita
 • 2. 6. 2012 Ivona Flašarová, MVČ 1
  Proč dnešní děti tráví venku daleko méně času než děti předchozích generací? V dnešních městech existuje určitý okruh objektivních i subjektivních zábran vedoucích k tomu, že děti jsou nuceny trávit svůj volný čas převážně v místnostech. Mizí vhodné prostředí pro hru. Ubývá volného prostoru a zároveň pobyt venku může být i do jisté míry nebezpečný. Jedná se o zvýšený dopravní provoz a rizika, která pro děti z této skutečnosti vyplývají. Pak je tu smog, který je pro dětský organismus obzvlášť škodlivý. Rodiče a vychovatelé mají proto velké obavy z možného zranění, nezdravého prostředí, nečistoty a infekce. V některých městech k...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 15. 5. 2012 T.K.
  Moc pěkný článek. Výstižně a stručně nahlíží na danou problematiku.
  Význam tělocvičné rekreace v období mladší dospělosti
 • 13. 5. 2012 Markéta Spáčilová
  S obsahem článku samozřejmě také souhlasím. Když článek obohatím o příslušné komentáře mám pocit že snad není ani co dodat, že tu vše bylo řečeno. Z vlastní zkušenosti však mohu potrvdit tuto větu od Kamila Valuchová ,,Je jen na každém z nás, jak bude bojovat a snažit se ve společnosti prosadit."
  Handicapovaná mládež, volný čas a zapojení
 • 7. 5. 2012 Veronika Klementová MVČ 1
  Upřímně, nesmírně se mi ulevilo, když jsem na obrázkách viděla minimum počítačů. To, že děti rády tráví, nebo by rády trávily svůj volný čas venkovními aktivitami, je pro mě velmi pozitivní. Navíc jako instruktorku potápění mě velmi potěšilo, že se opakovaně na obrázcích objevovaly aktivity u vody. Dalším pozitivem pro mě bylo, že děti preferují trávení času s rodinou či kamarády, jen málo obrázků znázorňovalo aktivity, kde nebylo potřeba "parťáků".
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Roman Štolfa MVČ1
  Obrázky podle mého názoru dokazují jak dětský svět může být pestrý. Jsou odrazem naší společnosti. Často jsou obrázky rozděleny na několik částí nebo v jednom obrázku znázorňují mnoho aktivit. Podle mne (a obrázky to dokazují) žijí děti v extrému. Jsou hodně aktivní, nebo extrémně pasivní. Tak jako jejich rodiče.... Těší mne, že se často objevuje motiv přírody. Motiv výpočetní techniky lze očekávat...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Tomáš Pořízka PVČ1
  Po zhlédnutí dětských kreseb je rozeznatelný věkový rozdíl autorů. U dětí mladšího věku se často objevuje hra a pobyt v přírodě, barevnost obrázků a časté úsměvy ve tvářích nakreslených postav. Mladší děti vyjadřují svými obrázky své touhy a přání , na rozdíl od starších dětí, které kreslí své obrázky realisticky a svým pohledem na svět. Mnohokrát se vyskytuje téma zážitků letních dovolených. K mému překvapení, se počítačová tématika na nakreslených obrázcích objevuje minimálně, převažují fyzické a sportovní aktivity. Dle mého názoru je velmi pozitivní, že v dnešní době počítačové techniky, mají ještě děti v podvědomí fyzickou aktivitu.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Renáta Vaďurová MVČ
  Shlédnutí těchto kreseb žáků ve věkovém rozmezí 6-13 let nám jistě poskytne hodně informací a vypovídá o spoustě věcí nejen jednotlivých "umělců". Tématem většiny obrázků byly volnočasové aktivity. Převažoval sport, cestování, relax, na mnohých byla vyobrazena zvířata. Mile mne překvapilo, že ne zrovna málo dětí si pod pojmem volný čas představí kupříkladu sport, ale knihu, což u dětí tohoto věku velice oceňuji. Navíc bereme- li v úvahu, jakým způsobem atakuje tuto věkovou skupinu naprosto odlišný fenomén v podobě počítačových her. Tento vliv se samozřejmě odrazil i na některých dalších pracích, ne ovšem v takové míře, jak jsem původně očekávala po...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Pavlína Zdařilová MST
  Dětská kresba je velmi důležitá, pro dítě je prostředkem jak může vyjádřit sebe sama. Děti kresbou do kresby promítají svoje pocity a myšlenky, které by ještě nedokázaly popsat slovy. Po shlédnutí těchto obrázků jsem většinou velmi dobře dokázala odhadnout pohlaví dětského autora. Často se zde opakuje tématika sportu, dovolených, trávení volného času v přírodě a se zvířaty, což vypovídá o tom, že jsou tyto děti vedeny k různým aktivitám, tráví čas s rodinou, v přírodě, na výletech a jsou plní emocí a zážitků. Rozhodně mě znepokojily kresby s bombou ve škole, nebo zbouranou školou, které se opakovaly minimálně třikrát. Podle...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Jaromír Petřík MVČ
  Dobry den, Obsah obrazku pro me neni zadnym velkym prekvapenim. Deti maluji vesmes to, s cim se bezne setkavaji ve svem okoli - v rodine, ve skole, v krouzcich. Temata, ktere se pokusily znazornit vypovidaji zaroven o jejich snech, oblibenych cinnostech nebo cinnostech na ktere maji prave tu posledni vzpominku. Proto muzeme videt obrazky s pocitaci, vyjevy z akcniho filmu, pobyt s rodinou v prirode atd. Co je rozhodne pozitivni je skutecnost, ze zustaly zachovany temata s pohybovou aktivitou, rekreacni motivy. Je motivujici pro nas studenty, ze neprevladaji motivy s pocitaci, zabava v obchodnim centru atp.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Najdekr Lukáš MVČ
  Nejsem pedagog, ani majitelem OK elektrospotřebiče, takže můj názor nebude tolik sofistikovaný jako jiné. Nicméně když se podívám na zadání, čekal bych, že 90 procent obrázků budou nakreslené počítače a facebooky apod. Maximálně jeden kůň od Marušky z Horní Dolní. Při prohlížení jsem však byl mile překvapen širokým spektrem zájmů dětí v uvedeném věku. Od výše uvedených počítačů, přes sport až po adrenalinové hry viz. demolice školy apod. Jak jsem si mohl všimnout, tak hodně dětí touží nebo tráví svůj volný čas sportem a to i v přírodě. A to by mělo zajímat a hlavně inspirovat nás, zasvěcené, že nad...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Strmisková Alena MVČ
  Podle mého názoru, některé obrázky znázorňují trávení volného času dětí, ale ostatní jsou spíše přání jak by svůj čas chtěly trávit. Vše je způsobeno tím zda na ně mají rodiče čas či pracují celý den a tak děti bývají celý den samy doma a nikdo je nevede ke sportu či jiným užitečným aktivitám. Dnešní děti často sedí celý den u televize nebo počítače a to je vidět i na obrázcích. Některé děti nakreslily různé sporty, které zřejmě navštěvují a chodí tam rádi. Ostatní děti, kteří nebyly vedeni ke sportu nebo jiným aktivitám, nevědí jak svůj volný čas využít a tak...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 JOHNOVÁ Yvona, PVČ1
  Při prohlížení obrázků je vidět, jak každé z dětí je ovlivněno prostředím a svými sny. Co chtějí v životě zkusit nebo už to zažili. Nebo mají v sobě z dané aktivity, tak silný emotivní zážitek, který přenášejí na list papíru. Všechny obrázky jsou nádherné a krásné. Děti jsou moc šikovné a talentované.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Petr Zahradníček MVČ 1
  Po shllédnutí všech obrázku,kterých je 200 jsem dospěl k docela překvapivému názoru ,že u dětí pořád převažuje pohyb,příroda,zvířata nad počítači a dalšími věcmi konzumní společnosti.Docela zajímavé bylo zamyšlení zda obázek kreslil kluk či holka.Myslím si, že kluci spiš kreslili volný čas a počitače.Na druhou stranu děvčata kreslila obrázky s tématikou dovolených a ZOO.Na závěr bych chtěl říct, že rodiče v dnešní době nemají moc čas na utváření volného času pro svoje děti a tady vzniká šance pro nás studenty a absolventy Rekreologie.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Andrea Wenhardtová
  Dnešní děti tráví u počítače spoustu času a proto my jako jejich rodiče je musíme vést k tomu, aby se věnovaly jiným aktivitám. Je dobře, že existuje takováto stránka a my máme možnost nahlédnout do dětských duší. Obrázky jsou moc hezké a díky ním můžeme odkrýt myšlenky, přání a pocity dětí. Děti většinou kreslí to co je zajímá čím se zabývají a mnoho z nich vyjadřují pomocí obrázku svá přání. U mladších dětí v1. - 2 třídě si můžeme všimnout jak pracuje jejich fantazie malují spíše svá přání. U starších dětí vidím, že malují spíše aktivity, kterými se zabývají. Je...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Kamil Bilik MVČ 1. ročník
  Po shlédnutí obrázků jsem dospěl k názoru, že na kresbách znázořnují svůj prožitý den. Mnoho dětí zde znázorňují počítače, televize a nákupní střediska což není dobře, ale bohužel je to vše způsobené dobou a výchovou rodičů, avšak na druhou stranu, se zde objevují obrázky s tématikou venkovních prožitků. Myslí si, že se tato situace bude pomalým tempem měnit, lidé budou čím dál více vyhledávat venkovní volnočasové aktivity a to z toho důvodu, že lidé jsou dál více ve stresu a budou vyhledávat různé varianty relexace.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Michal Novotný, PVČ1
  Při prohlížení těchto obrázků mě zarazil fakt, že velká spousta dětí si představuje trávení svého volného času u počítače, tv nebo v nákupním centru. Naštěstí se ale najdou i takové obrázky, na kterých se děti opravdu vyřádily a popustily uzdu své fantazii. Myslím si, že právě toto je pro nás, jako možná budoucí rekreology, velká výzva, aby děti co nejvíce aktivně využívali svůj volný čas. Napadá mě ještě otázka - proč se na velkém množství obrázků objevuje motiv koně?
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Ivo Horák MVČ1
  Když jsem si prohlédl zde uvedené obrázky, dospěl jsem k názoru, že děti mají bujnou fantazii, některé jsou velmi kreativní a nadaní. Je zde patrný vliv moderní společnosti a moderních technologií. Spousta děti má malou představivost a nedokáží interpretovat své představy a sny na papír, nejsou tedy tak zručné. Je to dáno i tím, že spoustu volného času tráví o samotě u televize a hlavně v poslední době i u počítače, který je třeba používat v rozumné míře a dítě i částečně "hlídat". Naopak spousta obrázků na mě působí velmi kladně, až téměř dokonale. Některé děti mají velkou představivost, jsou...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Kateřina Pokorná, PVC
  Obrázky jsou velmi různé. Jak už je zde řečeno, každé dítě je jinak vedeno a jinak vnímá volný čas. Podle obrázků soudím, že děti žijí v harmonické rodině. Používají barevné a pestré barvy a nemalují nic ponurého. Výborné je, že děti navštěvují kroužky. Jsou mezi svými vrstevníky, naučí se mnoho věcí a dělají co je baví, což je velmi důležité. Je vidět, že všechny dětí netráví volný čas jen u televize a počítače, ale i venku při hraní her, s rodinou, kamarády a zvířaty. Obrázky jsou povedené, je vidět, který obrázek malovalo starší dítě a který malovalo mladší dítě, ale...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Nikola Slezáčková
  Ačkoli by se zdálo, že děti táví většinu času u počítačů, jak je i častým tvzením pedagogů a rodičů, z kreseb to zrovna nevyplývá, podle obrázků bych usoudila, že se rodiče stále dětem věnují (většina obrázků pravděpodobně s rodiči a zážitky s nimi), je zde i dostatek venkovních aktivit, berme to jako pozitivní motivaci a nezatracujme děti na základě tvrzení ostatních, že "je nic venku nezajímá a sedí jen u počítače", podle obrázků právě z těchto venkovních a společných aktivit mají nejlepší zážitky
  Volný čas v dětských kresbách
 • 4. 5. 2012 Jiří Javorský
  Při prohlížení obrázku,jsem si vzpomněl na mé detství. Vždy jsem se těšil na hodiny výtvarné výchovy. V tomto předmětu jsem se mohl ponořit do sve fantazie a tvořit. Jsem velice rád, ze v dnešní uspěchané době se ještě u dětí najde zájem namalovat obrázek. Z obrázku je patrne,že děti navštěvují Zuš či nějaký výtvarný kroužek. Dětská fantazie je neomezená,čistá a hlavně ještě málo ovlivněna dnešni komerční dobou. Určitě je potřeba v tomto děti podporovat. Obrázky na mě působí pozitivně a po zhlédnutí jsem si sám namaloval obrázek...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Simona Žůrková PVČ1
  Nevím, jak přesně znělo zadání co má na obrázku být, ale děti si poradily. Myslím, že kresby ztvárňují přání, sny a prožitky svých autorů. Je velmi milé a pozitivní vidět barevnost dětské fantazie, energii, která z obrázků vystupuje. Pokud můžu vyslovit svůj názor, obrázky se mi líbí. Jsem překvapená,jak se na malém množství obrázků objevuje televize či počítač. Většinou se zde objevují především sportovní aktivity a pobyt v přírodě se zvířaty, s rodiči a kamarády. Přeji všem, aby si tento způsob trávení volného času uchovali i v dospělosti.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Renáta Kopečná, PVČ 1
  Obrázek dítěte je pro mě, jako pedagoga, okno do dětské duše. Dětská kresba nám toho může říct spoustu o vývojové úrovni dítěte, o citovém prožívání dítěte, o úrovni senzomotorického vývoje a zrakovém vnímání. Po shlédnutí všech obrázků můžeme vidět značné věkové rozdíly. U sedmiletých a osmiletých dětí můžeme pozorovat obrázky plné fantazie, u devítiletých a desetiletých postavy kreslené z profilu a v pohybu.Po desátém roku již zájem o kresbu opadá, děti jsou k sobě kritičtější, ale kresba je detailnější. Obrázky hýřící pestrými barvami malují spíše extroverti, zato introverti volí spíše málo barev či tužku. Z mého pohledu je znát, zda...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Jakub Svoboda, PVČ 1
  Upřímně řečeno jsem byl toho názoru, že dnešní děti tráví počítače a televize většinu svého volného času. Jsem proto rád, že výše uveřejněné kresby dětí mě z tohoto názoru (až na pár výjimek potvrzujících pravidlo) vyvedly. Mohu směle konstatovat, že vize dětí ohledně volného času se zase tolik neliší od těch, které jsem měl jako malý já. Vévodí sport na čerstvém vzduchu a objevování nových míst v rámci cestovatelských "misí". Děti pojaly úkol velmi nápaditě, místy s vtipem a zdravým rošťáctvím (TNT na ZŠ Spojenců). To jediné, co mi chybí je ona touha po neznámu a dobrodružství. Možná je to...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Jiří Prasek (MVČ)
  Je vcelku zajimavé, že na většině obrázků převládají venkovní aktivyty a ke všemu sportovního rázu. Byl jsem tímto zjištěním docela mile překvapen, což značí, že děti jenž tyto obrázky kreslily jsou dobře vedeny svým okolím a zjevně nejsou odkázány jen na virtuální svět na PC. Vyvrátilo to mé nejhorší předpoklady. Jen tak dále.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Peter Slováček
  Předpokládám, že každé dítě nakreslí to co ho zajímá nebo to čemu se věnuje a nebo případně to po čem touží a případně se mu to třeba i zakazuje. Jsem rád, že tyto nápadité obrázky mnohdy zobrazují pohyb, zvířata a zábavu. Je mi ovšem smutno z obrázků na kterých jsou televize, počítače PC hry a násilí. Sám u svých dětí koriguji množství této zábavy a naštěstí mám jen děvčata, které touží po hrách typu Barbie anebo SIMS. Celkově obrázky hodnotím jako nápadité a vyjadrující pocity dětské duše.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Tereza Lasáková, PVC
  Když jsem si prohlédla všechny tyto obrázky, působilo na mě pozitivně, že mnozí rodiče již myslí na to, jak efektivně tráví volný čas jejich děti. V dnešní uspěchané době je těžké zkloubit zajištění rodiny a ještě hodnotně trávit čas se svými ratolestmi. Díky trendu využívat volný čas pro pobyty venku, sporty a pohyb jdou dospělí příkladem dětem. Myslím si, že jestli budeme takto působit na naší nejmladší generaci dále, je možné, že v nich vzbudíme ještě větší zájem o přírodu a dobře strávený volný čas se svými kamarády a rodinou. I obrázky uveřejněné na těchto stránkách vypovídají o tom, že...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Veronika Živělová
  Všechny obrázky jsou bezesporu nádherné, dětské a nejde o to, jak jsou graficky zpracovány, ale o to co nám dospělým, kteří bychom už zřejmě malovaly jiné věci má říct. Mě osobně říkají: ,,Zastav se na chvilku, nespěchej a podívej se, jak může být volný čas zábavný". Moc mne potěšilo, že zatím děti pořád dávají přednost aktivnímu trávení volného času. Jsou zde zastoupeny snad všechny druhy sportu, láska ke zvířatům, hlavně koním, rybaření, chození na houby atd. Všechny tyto obrázky nám mohou všelicos napovědět, především to, že to s nimi není tak špatné. Mé představy byly takové, že naprostá většina z...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Martin Novák PVČ 1
  Tak jsem se prokousal obrázky a můj názor na ně je že dětí které je kreslily do nich dali kus sebe a vyjádřili zde své představy a žážitky. Je tady velká škála obrázku se zvířatky, rodinou, kamarády. Je zde i pár obrázků kde je PC, X-box nebo obchody či škola. Velký vliv na trávení volného času mají jejich rodiče. Bohužel spousta z nich na to nemá čas. Ale na druhou stranu těchto pár obrázků naznačuje že děti umí trávit volný čas aktivně což je v dnešní době pozitivní. A proto věnujme dětem maximu času budou nám za to velmi vděčné.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Eduard Kocian
  MVČ 1. ročník
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Eduard Kocian
  Po shlédnutí obrázků jsem byl opravdu mile překvapen, jak se děti s tímto tématem vypořádaly. Je samozřejmé, že v dnešní době jsou na obrázcích dětí počítače, televize apod., které do volného času dětí zasahují zrovna ne malým dílem. Na obrázcích je však stále hodně sportovní tématiky, kterou dlé mého názoru kreslili převážně chlapci. Dále jsou zde v hojném zastoupení obrázky rodin na dovolené, moře a pláží, které dle mě kreslily spíše dívky. Je zřejmé, že doba se mění a s tím i trávení volné času dětí. Nicméně se domnívám, že i přes všude přítomnou výpočetní techniku, si lidé začali uvědomovat,...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Alice Bysková, PVČ 1
  Po shlédnutí obrázků souhlasím s kolegy, že zadání nebylo jednoznačné. Napadlo mě tedy, že otestuji svou 9-ti letou dceru. Požádala jsem ji, aby mi nakreslila, jak by chtěla trávit svůj volný čas. Vůbec mě nepřekvapilo, že mi donesla obrázek s počítačem. Na otázku, proč zrovna počítač, odpověď byla jednoznačná - no protože mi ho zakazuješ. Poprosila jsem ji tedy ještě jednou, ale tentokrát, jak nejraději tráví svůj volný čas. Výsledek, nádherný obrázek, na kterém celá rodina bruslíme na kolečkových bruslích. A o to jde. Myslím si, že pro děti je velmi důležité, jak a k čemu jsou vedeny a také,...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Miroslav Havrila PVČ1
  Tak se mi podařilo probrat barevným světem obrázku. Jak všichni víme, děti jsou křehké bytosti, plné fantazie a radosti s obrovskou vnímavostí prostředí kolem sebe. Myslím, že na kresbách je vidět jak se míchají přáni, prožité zážitky a představy. Je tam spousta technik ale i témat co poukazuje na různorodosti a na osobnosti každého dítěte. Musím s radosti konstatovat, že máme mezi dětmi to zdravé jádro pro budoucnost. Též musím přiznat, že mě to vrátilo do mích dětských let a sem za to hrozně rád 🙂 Všem těm dětem patří můj obdiv. Skoro jsem zapomněl jak krásné je být dítětem.
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Micaela Sedláčková PVČ 1
  Myslím, že většina prací nebyla zadána jednoznačně, z kreseb je jasně vidět, že v různých třídách pedagogové dali různá zadání (viz obrázky s nápisy typu "můj sen"). U dětí se často vyskytuje vyváženost aktivt, pokud jsou obrázky rozděleny na více částí, pak se zde v drtivé většině vyskytuje jak aktivní činnost (sporty), tak odpočinková zábava typu knih, popř. televize a počítače. Pokud se zaměříme na vnímání dovolených, pak děti preferují čas u moře. Většina obrázků je malována barvami, i to ukazuje, že děti se snaží uniknout z šedi, kterou jim často dnešní města a vzdělávací ústavy poskytují. Dále je dobře...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Ondřej Těžký, MVČ1
  Překvapením je určitě fakt, že většina obrázků zobrazuje aktivity ve venkovním prostředí. A myslím si, že děti berou počítač spíše jako zabiják času. Aktivity na obrázcích můžeme rozdělit na individuální nebo kolektivní. Na obrázcích s více způsoby trávení volného času je často vidět kontrast těchto částí (klid, pohoda vs. aktivní pohybová činnost). Na některých obrázcích lze vidět účinnost reklamy a televize, které také dětem říkají, co mají ve volném čase dělat a hodně je ovlivňují. Osobně si myslím, že některé obrázky jsou i přáním dětí po čem by toužili, ale nedostává se jim toho. Rodiče na ně bohužel přes práci...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 3. 5. 2012 Jiří Tvrdoň
  Souhlasím s předešlým komentářem, je podstatné, jak byla práce zadána pedagogem, další faktor je roční období a také možnost "opisování" od spolužáků. Pro zajímavější rozbor by bylo dobré uvádět věk, ale třeba i bydliště dětí. Přikláním se k optimištější části hodnotitelů, celkový náhled mi přijde pozitivní. Plno různorodých činností, jak v přírodě a při sportu, tak i třeba starání se o své čtyřnohé přátele. Oborově mě zaujalo, že vcelku často se objevuje organizovaný volný čas - sporty, mažoretky... Posun oproti minulosti mi přijde s tou vypálenou školou, i když to je určitě frajeřina třídního sígra, dříve jsme takové obrázky taky...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 2. 5. 2012 Eliška Helekalová PVČ 1
  Z obrázků je jasné, že většina dětí tráví svůj volný čas venku, aktivně, popř. se svými mazlíčky a část dětí si představuje volný čas, tím že tráví celá odpoledne u počítačů, videoher a podobně. Podle mě, hodně záleží na tom, jak jsou děti vedeni rodiči a také v jakém městě vyrůstají. Pokud rodiče jsou aktivní a mají rádi pohyb venku, je patrné, že i děti budou vyhledávat trávení volného času venku. Pokud jsou rodiče méně aktivní, děti jejich zvyky často převezmou také a potom tu máme spoustu obézních a nemocných dětí. Také je fakt, že děti vyrůstající ve větších městech...
  Volný čas v dětských kresbách
 • 2. 5. 2012 Dagmar Volnohradská, PVČ
  Těší mě, že v dnešní postindustriální společnosti, ve které se člověk člověku vzdaluje a technologie destruují osobnost, stále převládají rodiny, které vedou děti ke sportu, aktivnímu odpočinku, vztahu k přírodě a sekundárně i k hodnotám. Na obrázcích je také vidět sociální kontakt, což je krásný příklad toho, že komunikace face to face ještě stále nevymizela a lidské vztahy snad i v budoucnu nebudou rozvíjeny jen ve virtuální realitě. Z výkresů je cítit dětské zaujetí pro jejich téma, jsou malována srdcem a dětským nezkaženým pohledem na svět. Otázkou ale zůstává, zda děti měly kreslit ideálně či reálně trávený volný čas. Bojím...
  Volný čas v dětských kresbách
 • »»

Permanent link to this article: https://www.vemeste.cz/nejnovejsi-komentare/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *