«

»

Print this Příspěvek

Pomník cyklistům bude vztyčen na podzim

Pomník Janu Bouchalovi a dalším cyklistům, kteří zemřeli v Praze při dopravních nehodách, bude slavnostně odhalen na podzim. Původní červnový termín se bohužel nepodaří dodržet kvůli technickým komplikacím s dopravou díla do Prahy. Pomník bude mít podobu platinového sloupu veřejného osvětlení, po němž jede vzhůru k nebi jízdní kolo. Autorem díla je sochař Krištof Kintera.

Letos v únoru skončila veřejná sbírka, kterou Auto*Mat na pomník vyhlásil. Celou částku 270 tisíc korun se podařilo vybrat během rekordní doby necelých tří týdnů. Auto*Mat děkuje všem dárcům za to, že svou rychlou a štědrou podporou pomohli vzniku tohoto mimořádného díla.

Během jara pracoval autor díla Krištof Kintera na technické úpravě sloupu a kola. Jakmile se oteplilo, celý tým se vrhl na pokrytí sloupu tenkými plátky paladia. Nyní je tedy již sloup po technické stránce připraven k instalaci, stejně tak i kolo na speciálním otočném ložisku.

Fotky z výroby pomníku jsou k vidění v galerii >

Příběh Jana Pupa Bouchala a nebezpečné křižovatky na nábřeží Kapitána Jaroše na webu >

Chcete se včas dozvědět, kdy přesně se bude konat slavnostní odhalení pomníku Janu Bouchalovi a dalším cyklistům, kteří se stali oběťmi dopravních nehod? Sledujte web Auto*Matu, Facebook nebo se přihlaste k odběru našich zpráv (auto-mat@auto-mat.cz).

Permanent link to this article: https://www.vemeste.cz/2013/06/pomnik-cyklistum-bude-vztycen-na-podzim/