«

»

Print this Příspěvek

Na kole do Brd s Pražskou integrovanou dopravou

Přestože v našem hlavním městě je mnoho sportovišť a míst pro aktivní trávení volného času, ne každý obyvatel města si vybere. Velmi často se jedná o interiérová zařízení, která zejména v létě ztrácí na popularitě, jejich kapacita také není neomezená a ne vždy nabízejí ceny přijatelné pro všechny vrstvy žijící ve městě.

Perfektní alternativou těchto zařízení je pohyb venku, například cyklistika. Ať jste cyklista náruživý či začínající, dříve nebo později Vás omrzí těch několik míst přímo ve městě, která se dají na kole využít, a zamíříte za hranice Prahy. Velmi často to bude jihozápadní směr. Lákat vás budou zejména výletní cíle jako Karlštejn, zatopené lomy Velká a Malá Amerika či točená zmrzlina v Mníšku pod Brdy a právě Brdy samotné s jejich krásnou přírodou a panoramaty.

Při plánování trasy máte hned několik možností.
 Z úplného centra Prahy můžete jet vlakem.
Nastoupit se dá na Hlavním nádraží nebo o stanici dále na Smíchovském nádraží. Během několika málo minut opouštíte hranice Prahy a zhruba za 20 minut vlak zastavuje ve stanici Dobřichovice.

Pokud jste pilně trénovali a kolo si chcete užít ještě více, můžete využít cyklostezky kolem Vltavy, v Radotíně u soutoku pokračovat kolem přístavu a zhruba za 45minut jste též v Dobřichovicích.

Dobřichovice, obec ležící na břehu Berounky přímo tam, kde začínají kopce brdského pohoří jsou velmi důležitým bodem na trase. Právě zde totiž PID nabízí cyklistům službu v podobě cyklobusu, který je vyveze na hůře dostupná místa v Brdech.

Cyklobus pojme až 25 jízdních kol, která přepravuje ve speciálních držácích. Za přepravu kola cestující zaplatí jednorázově 26Kč. Pokud cestující přestupuje z vlaku a prokáže odbavení kola ve vlaku, je cena snížena na polovinu, tedy 13Kč. Cyklobus navazuje na vlaky v obou směrech. Tato služba je tedy nejen pro sportovce přijíždějící od Prahy,ale i z opačného směru, tedy  od Berouna.

Linka cyklobusu je sezónní. Jezdí od začátku dubna do konce září každý víkend a nepracovní den.
Speciálně upravený autobus vyjíždí na svou trasu 5krát denně.

Autor: Martin Březina

Zdroje:

 http://magazin.ceskenoviny.cz/

http://www.ropid.cz/cykliste-v-pid-(od-12.12.2010)__s191x1102.html#cyklobus

Be Sociable, Share!

    Permanent link to this article: https://www.vemeste.cz/2011/01/na-kole-do-brd-s-prazskou-integrovanou-dopravou/

    40 pings

    Skip to comment form

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *