«

»

Print this Příspěvek

Cyklostezka Bečva – páteřní cyklostezka Valašským Meziříčím

Projekt reaguje na akutní  potřebu  řešit nevyhovující dopravní  situaci pro  bezmotorovou  dopravu ve městě Valašském Meziříčí, jež má dopad na celý  region.

Průjezd městem je pro cyklisty obzvláště obtížný, neboť ve městě zcela chybí  páteřní  stezka, umožňující  cyklistům bezpečný  průjezd městem a ti  jsou nuceni  jezdit po běžných komunikacích. Vzhledem k tomu, že je Valašské Meziříčí významnou dopravní  křižovatkou Východní  Moravy, jsou dopravní komunikace ve městě plně vytíženy provozem motorových vozidel. Městem prochází  hlavní  dopravní tahy na Slovensko  a do Beskyd. Cyklisté  jsou  při  průjezdu městem vystavováni značnému  bezpečnostnímu  riziku a svým pobytem na vytížených vozovkách ohrožují  dopravní  bezpečnost ostatních  vozidel.

Valašské  Meziříčí je společenským centrem oblasti. Ve městě jsou koncentrovány instituce a velké množství  vzdělávacích zařízení (10 základních škol, 8 škol středních, 1 vysoká škola a 5 ostatních relevantních vzdělávacích a volnočasových  zařízení).

 

Ve městě jsou soustředěni hlavní  zaměstnavatelé  regionu.

Valašské  Meziříčí  se nachází  v těsné  blízkosti  turisticky prioritních oblastí (Rožnov pod Radhoštěm, Velké  Karlovice) a samo je také  cílem turistů. Region Valašsko, jehož je Valašské Meziříčí  součástí je také oblastí vyhledávanou cykloturisty. Jednotlivé  oblasti Valašska však nebyly dostatečně propojeny sítí cyklostezek. Realizace páteřní cyklostezky přes Valašské Meziříčí   je součástí  koncepce koridoru Cyklostezka Bečva, který hodlá propojit obce Střední Moravy od Vsetínské  Bečvy přes Valašské Meziříčí až po Tovačov. Realizace je jedním z klíčových prvků komplexní  cyklistické  infrastruktury okresu Vsetín.

Otevření cyklostezky Bečva ve Valašském Meziříčí a slavnostní přestřižení pásky se uskutečnilo 4. září 2010 ve 14 hodin na dřevěné dominantě cyklostezky za účasti pozvaných hostů z řad politiků, starostů, zastupitelů a v neposlední řadě také sponzorů.

Od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou má každý návštěvník na 141 km možnost poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané. Bezpečné a komfortní stezky sledující tok Bečvy, jsou lákadlem pro cyklisty a in-line bruslaře každého věku. Využít ji mohou také vozíčkáři a turisté. V čase sněhového nadělení si mohou cyklostezku s upravenou běžeckou stopou vychutnávat i běžkaři.

Ať již navštívíte cyklostezku Bečva ve kteroukoli roční dobu, můžete se těšit na příjemný sportovní zážitek.

Autor: Karel Suchý

Zdroj:

http://www.cyklostezkabecva.com/

Be Sociable, Share!

    Permanent link to this article: https://www.vemeste.cz/2011/01/cyklostezka-becva-%e2%80%93-paterni-cyklostezka-valasskym-meziricim/

    21 pings

    Skip to comment form

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *