«

»

Print this Příspěvek

Nová inline stezka v Olomouci

Nemohl jsem vydržet a přez zákaz vstupu na stavbu jsem byl vyzkoušet novou inline stezku v Olomouci ještě před jejím dokončením. Mám tu pro vás pár záběrů z telefoního fotoaparátu pro představu. Na stezku se bude dát najet přes most z Řepčína směrem na jezero Poděbrady a hlavní parkoviště je kousek od výpadovky na Chomoutov, na spojce do Řepčína vedle betonárky. A myslím, že se již brzy dočkáme jejího otevření pro veřejnost.

Momentálně Vám tam jízdu moc nedoporučuji, neboť je to jednak zakázáno a navíc je tam spousta opravdu nebezpečných kamínků a znečištění. Takže ještě chvilku raději vydržte…

Autor: Tomáš Nohejl

Be Sociable, Share!

  Permanent link to this article: https://www.vemeste.cz/2011/08/nova-inline-stezka-v-olomouci/

  17 comments

  Skip to comment form

  1. David Rybín

   Myslím, že takovéto projekty by měly být u každého města, vzhledem k oblíbenosti in-line bruslení a cyklistiky by ho uvítalo jistě spoustu lidí. Určitě by ho také uvítali rodiče, kteří by chtěli své dítě naučit používat kolo nebo brusle, je to mnohem lepší volba, než se to učit na silnicích s možným nebezpečím od projíždějících vozidel.

  2. Monika Galabová, TU Liberec

   Jízda v zakázaném prostředí musela být velmi adrenalinová a myslím že, lidé z Olomouce a blízkého okolí tuto stezku ocení. Souhlasím s názorem Davida a také bych ve svém okolí nějakou in-line stezku uvítala. Chválím autora za fotodokumentaci.

  3. Radek Nemeškal,TUL

   Velmi závidím obyvatelům Olomouce, na které tato stezka čeká. Inline bruslení rozhodně patří k populárním a zábavným pohybovým aktivitám pro lidi všech věkových kategorií. Podle mého názoru je velice užitečná z hlediska motorického vývoje a koordicace pohybu, nehledě pozitivního vlivu na fyzickou zdatnost. Ze své vlastní zkušenosti vím, že jízda na kolečkových bruslích může být i adrenalinový sport. Navíc je to aktivita, za kterou nemusíme platit žádné další poplatky.
   Inline stezce v Olomouci dávám tedy „palec nahoru“.

  4. Josef Šikola

   Podle mě jsou takové projekty v dnešní době skoro nutnost u každého velkého města. Lidi se uvolní lépe v přírodě než v městském parku, kde hrozí nečistoty na trase apod. Pro rodiny s dětmi je to ideální.
   Podobný projekt, ale zaměřený více na kola je Greenway Jizera z Malé Skály do Turnova. Já už to zkusil a těším se až bude v ostrém provozu. Myslím, že i bruslaři si tam příjdou na své.

  5. Jiří Komárek

   Jsem jedině rád, že takovéto stezky vznikají u nás čím dál tím více. Na inline bruslích jezdím velice rád, a proto jsem přesvědčen, že lidé v Olomouci tuto aktivitu jenom uvítají a přibudou další zájemci. Zde v Liberci je stezka pro inline bruslaře a cyklisty také, ale velmi často je přerušená silnicí a člověk si nemůže užít dokonale pocit z jízdy, což je škoda.

  6. Tomáš Polcar

   V dnešní době jsou takové projekty potřebné, jelikož chceme rozvíjet pohybovou aktivitu jak u mládeže, tak u dospělých a například tato inline stezka otevře mnoho možností jak se pohybovat. Ačkoliv nebruslím, využil bych stezku na kole. Podobnou stezku máme vybudovanou v podještědí, kde je zasazena do přírody a jsou tam přijemná stoupání a má několik směrů.

  7. Veronika Jelínková

   Moc se mi tato stezka líbí. Bohužel pochybuji, že takový projekt by realizovalo každé město. Je to dost finančně náročné. A já jako milovník bruslí si přesto myslím, že by stezky ve městech nebyly využité tak, jak by měly. Lidé v dnešní době nejsou ochotni tolik sportovat a nových sportovišť si neváží.

  8. Zdeněk Brož (REK)

   Většinu těchto projektů v dnešní době podporuje město i EU a nacházejí se téměř u každého okresního města. Určitě si myslím, že je to dobrý krok pro pohyb městských občanů ať už na kole, tak i na in-line bruslích, které jsou v dnešní době velice oblíbené. Jen bych nedoporučoval jízdu na bruslích na této stezce, pokud je takto znečištěná, hrozí ošklivá zranění.

  9. Michaela Nosková

   Velmi se mi líbí, že město Olomouc podporuje tímhle způsobem rozvoj sportu. V dnešní sedavé době plno lidí uvítá, že se mají kde projet a věřím tomu, že lidé ve městech občas mají problém s tím, kam si vyjet. Proto vybudování inline stezky považuji za výborný nápad a doufám, že tento nápad převezme co nejvíce měst.

  10. Simona Matoušová (REK)

   Jak už se zde psalo, tak takové to stezky by měli být u každého většího města, lidé tyto stezky využívají čím dál víc a víc a jejich zrealizování uvítá jistě každý, kdo sportuje a má rád aktivní život. Podle fotek z článku můžu jenom obyvatelům Olomouce závidět, ačkoliv zde v Libereckém kraji máme taky spoustu in-line stezek, tak žádná se nedá srovnat právě s touto. Moc pěkný! 🙂

  11. Martin Lukeš (TUL)

   Opravdu skvělí nápad, podle fotek vypadá stezka opravdu atraktivně a moderně, do budoucna by snad měli stezky jen a jen přibývat. Inline bruslení je skvělí rekreační sport a nadšenců pro tuhle aktivitu stále přibývá, to mohu sám potvrdit od svých kamarádů. Jak již v předchozích komentářích bylo řečeno, poblíž každého města by stezka měla být, je to určitě dobrá investice!

  12. Kryštof Jelínek

   Vzhledem k tomu, že u našeho města byla nedávno rovněž vybudována cyklistická trasa, zasazená přímo do přírody, tudíž je trase velmi zajímavá a v budoucnu by měla končit snad i u Pánské skály. Tato cyklistická stezka se stala hned velmi oblíbenou a myslím si že toto čeká i tuto nově vybudovanou.

  13. Martin Šťastný (REK)

   Výborný nápad. Jelikož mám rád inline bruslení, tak se mi zamlouvá tento projekt. Souhlasím s názory, že pořádná inline stezka by měla být u každého většího města. Autora musím pochválit za pěknou fotodokumentaci.

  14. Milan Tichý (REK)

   Inline brusle jsou v dnešní době rozhodně na vzestupu a s tímto trendem musí jít zaručeně i výstavba nových inlinových stezek pro veřejnost. Já sám jsem fanouškem inline bruslení, občas si chodím na naší stezku v České Lípě zajezdit nebo i jen tak zaběhat. Tato stezka vypadá velmi příjemně a myslím si, že bude určitě slavit úspěch u obyvatel Olomouce. Je jen důležité, aby byla kvalitně udržována a nedocházelo tak ke zraněním.

  15. Šárka Plešáková

   Skvělý nápad pro vybudování nové in-line stezky v přírodě. Jelikož jsem zastánce in-line bruslení, určitě bych ocenila něco takového i ve svém městě a jak už se tu psalo, pro oblíbenost cyklistiky a bruslení by tento projekt uvítalo mnoho lidí.

  16. Veronika Šírová (REK)

   Inline brusle je velice moderní sport a proto vybudování této stezky je skvělý nápad. Něco takového by nemělo chybět v každém větším měste, ačkoli je to určitě finančně nákladné. V mém městě byla stezka vybudována před rokem a lidé si ji nemohou vynachválit, jak inline tak i cyklo nadšenci.

  17. Jakub Pšenička REK

   Dobrá zpráva pro všechny sportovce z Olomouce a okolí, navíc ještě zdokumentovaná fotkami, nadchne jistě každého nejen vášnivého sportovce, který nechce porušit momentální zákaz vstupu na stavbu nové inline stezky, ale přesto by rád viděl, v jakém stádiu se výstavba – tedy stezka před dokončením nachází. Dobrým pomocníkem při orientaci je jistě i stručný popis, jak se ke stezce dostat. Jistě skvělý nápad a dobrá investice města.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *