Lyžařský areál Kladky

Obec Kladky leží v nejzápadnějším cípu prostějovského okresu. Leží v nadmořské výšce 580 m.n.m. a rozkládá se na rozloze 1311 ha. Kladky jsou dostupné autem ze všech stran střední Moravy. Z Prostějova přes Konici, z Olomouce po dálnici kolem Litovle dále přes Slavětín a Lukou nebo pro návštěvníky z Brněnska je nejbližší trasa přes Boskovice, Jevíčko a Nectavu.

Sjezdovka lyžařského areálu Kladky je 450 m dlouhá s dostatečným prostorem pro různé trasy sjezdu a s převýšením 85 m. V areálu je k dispozici malý vlek, který je určen pro ty nejmenší a druhý vlek který je opatřen pevnými teleskopickými unašeči s plynulou regulací rychlosti, vhodný pro začátečníky a malé děti. Celý areál je osvětlen pro večerní lyžování. Svah je vybaven zasněžovacím systémem a je pravidelně kvalitně upravován rolbou.

U malého vleku najdete dětskou lyžařskou školku a lyžařskou a snowboardovou školu. V dětské lyžařské školce jsou pro vaše ratolesti připraveni mladí, trpěliví kvalifikovaní učitelé lyžování. Výuky v lyžařské školce je vhodná pro děti od 3 let. V lyžařské a snowboardové škole se můžete pod dohledem zkušených instruktorů bezpečně naučit základům lyžování a snowboardingu, nebo zdokonalit své stávající schopnosti a prohloubit svoje sportovní zážitky o nové zkušenosti například z carvingové jízdy. Nabízí dva typy výuky – skupinovou nebo efektivní privátní výuku.

V horní části areálu se nachází malý kiosek kde si můžete vychutnávat dobrý čaj v malebném prostředí přírodního parku Kladecko s výhledem do okolí. Pod sjezdovkou se nachází Skiklub s občerstvením a sociálním zařízením a s příjemným posezením u krbu.

http://www.turistik.cz/cz/kraje/olomoucky-kraj/okres-prostejov/kladky/ski-areal-kladky/galerie/

Tento areál já osobně doporučuji všem.

Autor: Michaela Tylová

Přímý odkaz na tento článek: https://www.vemeste.cz/2011/05/lyzarsky-areal-kladky/

9 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Jitka Skřivánková on 5.5.2013 at 23:10
  • Reakce

  Tento lyžařský areál je báječnou příležitostí jak si zalyžovat, když zrovna nemáte čas na to odjet někam do hor. Nachází se blízko větších měst a proto si i plně zaměstnaní lidé mohou zpestřit volný čas třeba večerním lyžováním.Poskytuje všechny možnosti pro příjemné prožití zimních dnů. Určitě ho ocení sjezdaři, kteří ještě nejsou natolik zdatní, aby zvládli strmější svahy. Oceňuji i popis nejbližších tras dopravy, třeba zde bude časem pořízen i skibus.

  • Radek Nemeškal,TUL on 20.5.2013 at 21:00
  • Reakce

  Sice jsem z úplně jiného koutu republiky ale ani tento vyčerpávající popis mi lokalitu nijak nepřiblížil. Příště by mi možná stačilo: „v prostějovském okresu“ nebo: „nedaleko Prostějova“. Podle parametrů kopce a sjezdovek bych řekl, že se jedná o lyžařský areál pro začátečníky, nebo méně zdatné lyžaře. Každopádně kladně hodnotím zmiňovanou úroveň večerního osvětlení, občerstvení se sociálním zařízením, zasněžování a zejména upravování sjezdových tratí. Lyžařská škola je dnes u každého lepšího resortu samozřejmostí. Jenom pro úplnost o ratolesti se starají instruktoři. Učitelé lyžování se zabývají pokročilou výukou. Sice si nejsem si zcela jist jestli mě po přečtení článku návštěva láká ale tím ho nechci samozřejmě podceňovat.

  • Jiří Komárek on 21.5.2013 at 11:28
  • Reakce

  Jsem rád, že v Čechách je mnoho dobrých sjezdových tratí pro lyžaře i snowboardisty, na druhou stranu bych ale chtěl doporučit těm, co mají zájem si opravdu zalyžovat na kvalitních sjezdovkách a nečekat jen ve frontě na vlek, tak pokud jim to finanční situace umožňuje, ať vyrazí za hranice našeho státu. U nás je pěkné lyžování, ale podle mě se nedá srovnávat s tím zahraničním. Tím nechci shazovat tento článek, jenom pouze upozornit, že v zahraničí jsou lepší podmínky.

  • Aleš Moravec REK on 24.5.2013 at 18:53
  • Reakce

  Dle mého názoru je lyžařský areál vhodný pro začátečníky, pro pokročilé lyžaře nedostatečný.

  • Tomáš Polcar on 26.5.2013 at 21:26
  • Reakce

  Po přečtení článku mám pocit, že je areál vhodný jen pro výuku a začátečníky, jelikož pokročilý lyžař by se tu asi rychle nudil. Naopak musím říci, že mít v takhle malém areálu sněžná děla, večerní osvětlení a aby byl areál dostupný autem je velké plus. Takže je využitelný například na večerní lyžování pro rodinu s malými dětmi, nebo právě pro začínající jezdce. Další velké plus je mít lyžařskou školu, která by měla být samozřejmostí, ale dodnes tomu tak v některých areálech není. A ikdyž mě článek neoslovil, tak neodsuzuju kvalitu areálu.

  • Libor Vavřich (REK) on 28.5.2013 at 19:17
  • Reakce

  Podle popisu je tento areál v poměrně malé nadmořské výšce, což znamená, že když není úplně zima asi se tam moc nelyžuje. Pro mladé začínají lyžaře je to asi fajn skiareál, ale pro náročné lyžaře to asi nebude úplně nejlepší, když chybí sedačkový vlek. Možná tu chybí nějaká zmínka o cenách. Když je to menší areál asi to bude cenově dostupnější než velká lyžařská střediska. Na naučení na lyžích nebo snowboardu je to výborné a dostupné místo.

  • Katarína Sobolová on 29.5.2013 at 11:08
  • Reakce

  Súhlasím so spolužiakmi,že z údajov uvedených v tomto článku je zrejmé,že je tento areál vhodný pre výučbu,alebo začiatočníkov.Čo mňa ako začiatočníka zaujalo.Tento areál pôsobí na mňa pozitívne a budem naozaj rada ak budem mať možnosť niekedy ho navštíviť.

  • Simona Matoušová (REK) on 2.6.2013 at 22:36
  • Reakce

  Tento skromný lyžařský areál je určitě vhodný pro všechny, kdo na lyžích či snowboardu neumí a mají zájem se tomuto sportu naučit. Ale pokud bych si chtěla opravdu pořádně zalyžovat, tak bych vyhledala pravděpodobně jiné, určitě větší lyžařské středisko. Jinak nápad dobrý, každý se to musí někde naučit a tento areálek je na to vhodný a řekla bych, že i ideální. 😉

  • Lukáš Reymar REK on 3.6.2013 at 17:49
  • Reakce

  Pěkná reklama a propagace řekl bych maličkého lyžařského centra. Já jako vášnivý lyžař jsem se musel za horami přestěhovat do Liberce. Kdybych měl kousek od mého města i třeba jen takovýto kopec, určitě bych si večerní lyžování dokázal pravidelně užívat. Je positivní, že i v kraji, kde žádné velké hory nemají, si umějí lidé najít cestu k tomuto sportu. Centrum Kladky bych tedy doporučil jednak začátečníkům, kteří se nechtějí vydávat nikam daleko do zahraničí nebo do drahých českých ski center, a nebo lyžařům, kteří si chtějí jen tak zablbnout. Z hlediska regionálního je to moc pěkná věc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.