Fotosoutěž Kolo ve městě zná své vítěze

Petr Fait z Brna, Martin Zýka a Eva Šnevajsová z Olomouce se stali výherci fotosoutěže Kolo ve městě, kterou vyhlásila Katedra rekreologie FTK UP ve spolupráci se serverem www.vemeste.cz a Centrem dopravního výzkumu. Vítězové si 7. dubna převzali ceny v prostředí nové minigalerie Chodba na Katedře rekreologie. Slavnostní události se v Den vzdělanosti účastnili zástupci vedení Fakulty tělesné kultury UP, Jaroslav Martínek z Centra dopravního výzkumu, sponzoři akce a také studenti a návštěvníci.

Cílem bylo přilákat studenty a širokou veřejnost k tématu cyklodopravy a živě o něm diskutovat. Hravou a soutěžní formou iniciovat zájem o alternativní dopravu, její význam ve městě a poukázat na různé dimenze této zdravé, ekologické a akční pohybové aktivity.

 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.vemeste.cz/2011/04/fotosoutez-kolo-ve-meste-zna-sve-viteze/

6 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Stanislav Vašátko REK on 25.5.2013 at 16:16
  • Reakce

  Před nedávnem jsem psal komentář k vyhlášení soutěže „Kolo ve městě“ se závěrem že snad upozorní na cyklistiku v regionech kvalitní uměleckou tvorbou. Nevím a netroufám si tvrdit jak moc soutěž upozorní a cyklistiku a ovlivní budoucí infrastrukturu v její prospěch. Každopádně vítězné fotky mě nadchly. Musím přiznat že jsem čekal fotky na nižší úrovni kvality, ale alespoň ty vítězné jsou opravdu profesionálními kousky. Všem výhercům soutěže srdečně blahopřeji.

  • Kryštof Jelínek on 2.6.2013 at 18:59
  • Reakce

  V první řadě, bych chtěl ocenit podporu Katedry rekreologie FTK UP pro tento projekt. Ve finále si ale netroufnu říct jak moc tato soutěž ovlivnila názory na cyklistiku, jako možnost alternativního způsobu dopravy. Ve finále to bude na každém z nás, jestli se rozhodneme jet do práce, popř. do školy autem, nebo na kole. Každopádně výhercům této soutěže gratuluji a doufám že jejich zájem o tuto problematiku nepohasne v následujících letech.

  • Veronika Šírová (REK) on 4.6.2013 at 11:10
  • Reakce

  Projekt je zajímavý a líbí se mi zájem studentů. Souhlasím s tím, že jízda na kole je dobrá jak z hlediska ekologického tak i pro naší zdravotní stránku. Jinak výherní fotky jsou moc povedené a gratiluji umístěným.

 1. V dnešní hektické době, kdy používáme prostředky pro naše pohodlí a ne pro naše okolí, je tato akce určitě vítaná. Lidi by si měli uvědomit, že psychická pohoda, kterou přináší pohled na zelenou krajinu, je naším počínáním ohrožena. Rozhodně bych podpořila projekt do školy na kole, avšak za předpokladu zvýšení bezpečnosti cyklistů. Ne každý si dnes na přeplňěné silnice troufne takzvaně „naostro“.

  • Barbora Procházková REK on 4.6.2013 at 21:46
  • Reakce

  Skvělý nápad! Sama bych se ráda zapojila do soutěže, nebo navštívila galerii, kde fotky byly vystaveny. Toto téma je v dnešní době aktuální a myslím si, že studenti z Katedry rekreologie FTK UP odvedli dobrou práci. Takovéto události by měli být ve více městech, aby se tato problematika začala řešit. Cyklodopravu ve městech shledávám jako užitečnou.

  • Jakub Pšenička REK on 6.6.2013 at 09:56
  • Reakce

  Skvělý nápad, jak zviditelnit zajímavou formou alternativní dopravu a poukázat na její výhody nejen ekologické, ale i zdravotní. Fotosoutěž pod záštitou Katedry rekreologie FTK UP je jistě podařenou akcí konanou ve spolupráci se serverem http://www.vemeste.cz a Centrem dopravního výzkumu. Někteří se pozastavili na výstavě nad fotkami, jiní se třeba jen zamyslí nad článkem a opráší svá, ve sklepě zaparkovaná kola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.