«

»

Print this Příspěvek

Fotosoutěž Kolo ve městě

Server www.vemeste.cz ve spolupráci s katedrou Rekreologie FTK UP v Olomouci a projektem Národní strategie rozvoje cyklistické dopravy vyhlašuje u příležitosti Evropského týdne mobility fotosoutěž: „Kolo ve městě„.

Cyklodoprava, pro někoho prázdný termín, pro nás aktivní transport – možná varianta dopravy na krátké vzdálenosti.

Pravidelný pohyb, dojíždění do zaměstnání nebo do školy na kole, cesta do obchodu nebo na úřad. Pro tyto činnosti nabízí cyklodoprava řešení, na dosah téměř každému. Nevěříte ? Zkuste si vyfotit lidi, kamárády, kteří dojíždí na kole ve městě. Rozhodně uvidíte na svých snímcích emoce. Podívejte se pořádně, takhle vypadá spokojený člověk.

Fotografie vhodná pro naši soutěž je kreativní, ukazující emoce, pohledy z méně obvyklých uhlů. Vítané je využití méně-obvyklých technik, které zdůrazní autorův záměr.

Více na webu http://kolo.vemeste.cz

Be Sociable, Share!

  Permanent link to this article: https://www.vemeste.cz/2010/09/fotosoutez-kolo-ve-meste/

  9 comments

  Skip to comment form

  1. Jan Choc

   Cyklodoprava je skvělá, bohužel z vlastní zkušenosti vím, že ne vždy realizovatelná. Má chuť jezdit do školy (základní i střední) na kole byla většinou smetena ze stolu z důvodu nedostatku prostor pro uložení kola nebo jen odstavení. Jako by už nikdo nepovažoval kolo za dopravní prostředek. Nápad na výstavu fotografií je super!

  2. Jiří Komárek

   Skvělý nápad jak zapojit cyklisty i necyklisty k nějaké činnosti. Zároveň musím bohužel souhlasit s Janem Chocem, že školy jsou občas nevybaveny pro cyklisty a když už jsou, tak pouze venkovními stojany, ve kterých má člověk strach zamknout si své kolo kvůli krádežím. Je to škoda, mnoho pracovišť i škol má vlastní sklad na kola. Je ještě co zlepšovat.

  3. Stanislav Vašátko REK

   Fotosoutěž je dnes (v době internetu a masmedií) poměrně běžný způsob, jak upozornit na cyklistiku. A opět musím souhlasit s prvním komentářem. Alespoň v našem městě (Liberec) je nedostatek míst na uložení našich strojů. Strojů píši proto, že já osobně jezdím na koloběžce.
   Snad tato soutěž pomůže vybudovat alespoň nějaká místa, stojany, nebo úschovny kol.

  4. David Kuch

   Zajímavý nápad jak spojit aktivní cyklisty i méně aktivní cyklisty. Ve světě je cesta do práce pomocí kola či koloběžky v podstatě na denním pořádku viz. Holandsko nebo země z východu např. Čína. Bohužel u nás si mnohdy není kam kolo bezpečně odložit, protože narozdíl od ciziny, nejsou v ČR v dostatečném množství vybudována uzamykatelná cykloparkoviště. I to může být jedna z příčin, proč nelze při cestě po městě přesednout častěji z auta na kolo.

  5. Katarína Sobolová

   Tento nápad sa mi naozaj páči. Pochádzam z dediny,kde je bežné dochádzať do zamestnania,na nákupy alebo do školy na bicykli,nakoľko bývame pár kilometrov od mesta.Sama som počas strednej školy tento druh dopravy využívala a naozaj mám z neho dobrý pocit.Je to rýchly spôsob dopravy,len musím súhlasiť so spolužiakmi,nie vždy praktický.Taktiež niekedy bojujeme o miesta,kam by sme bicykle umiestnili,ale pevne verím,že tento nedostatok sa časom vyrieši a bicykel sa stane stále častejšou formou dopravy.
   Fotografovať svojich známych na bicykli by mohlo byť zábavné.:)

  6. Michaela Nosková

   Toto považuji za super nápad a opravdu si myslím, že velké množství lidí dojíždí do práce, na nákupy či na úřady na kole. Není to nic náročného a zároveň se tím šetří jak v našich peněženkách tak také životní prostředí. Proto si myslím, že vyfotit své známé, jak jezdí na kole vůbec není žádný oříšek a pro plno soutěživých lidí toto může být výzva, protože se určitě soutěží o hezké ceny a navíc se u toho zažije plno legrace.

  7. Aneta Lejsková, REK

   Tohle je skvělý nápad jak poukázat na to, že jezdit do práce na kole může být nejen zábavnější, ale i rychlejší způsob přepravy po městě. Myslím si, že díky těmto akcím se tato záležitost dostává do popředí a čím dál více lidí této možnosti využívá.

  8. Lukáš Reymar REK

   Skvělý projekt podporující dobrou věc. To, že větší využívání transportu na kole je prospěšné nejen pro životní prostředí, ale také pro člověka samotného, již všichni víme. Je samozřejmé, že nejde vyměnit auto za kolo vždy, ovšem každý člověk jistě zvládne vymyslet situaci kdy tak může učinit. Toto je přesně vhodný způsob jak tento trend propagovat.

  9. Romana Barešová

   V tomto článku se mi líbí myšlenka podpoření cyklistiky a využití kola jako dopravního prostředku na kratší vzdálenosti ve městě. Spousta lidí si totiž zvyklo na dopravu autobusem nebo autem. Co bych tomuto článku vytkla je lepší provedení soutěže. Soutěž na mě působí spíše jak soutěž fotografů než aby podpořila osoby, které by vyměnili své auto za šetrnější způsob dopravy.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *