«

»

Print this Příspěvek

Zumba – módní hit nebo chuť změnit styl aerobiku

Zumba kombinuje zábavné s efektivním… Používá se latinsko- americká, fitness a mezinárodní hudba. Na hudební motivy jsou motivy taneční, takže cílem není si počítat, ale poslouchat hudbu. Tento druh tance je založený na časových sekcích, kde se střída rychlá část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuku, tónování a vytvářování celého těla.

Vznikla úplně náhodou v roce 1999 v Columbii, kdy Alberto Perez alias Beto zapomněl jeho aerobickou hudbu a jediné co měl u sebe, byla Latinsko-americka hudba typu salsy, merengue… Beto němel jinou možnost než-li improvizovat na latinsko-americkou hudbu. Z této hodiny vznikl nový revoluční fitnes program-ZUMBA!!

V roce 1999 kdy měl obrovský úspěch v Columbii, představil Zumbu i USA. Zde byl osloven dvěma podnikateli, aby vytvořil globální skupinu, založenou na Zumba teorii. Jejich cílem bylo nabídnout Zumbu po celém světě. V roce 2002 tito dva podnikatelé, Perlman a Aghion uzavřeli dohodu s obrovskou firmou a tím se spustil celosvětový prodej stovek a tisíců video kazet po Americkem trhu. Po ohromující odezvě Zumba team vytvořil nový Zumba instruktorský program. V září roku 2006 zde bylo více než 2000 instruktorů po celém světě.

Lekce Zumby je tvořená především čtyřmi rytmy. Je to svižné merengue, houpavá salsa, melodická cumbia a dupavý reggaeton. Vyzkoušíte si ale i tance jako mambo,ch-cha, quebradita, calypso, Bollywood dance  a spoustu dalších.

Styly zumby:

ZumbAtomic je Zumba cvičení speciálně upravené pro děti – děvčata i chlapce ve věku od 4 do 12 let.

 Aqua Zumba je vodní tanec a cvičení v jednom. Šetrný a zábavný způsob cvičení, u kterého se sice nezapotíte, ale do těla si dáte o mnoho víc než jakýmkoliv cvičením na suchu.

Zumba Toning  Kombinuje tanec, žhavé rytmy a zvýšení svalové zátěže využitím lehkých činek.

Zumba se stala natolik oblíbenou celosvětovou  disciplínou, že nestačí produkovat kvalitní  a akreditované cvičitele. Její popularita stoupla natolik,že se začala vydávat i na CD.Jako každý sport , tak ani Zumba nezůstala pozadu se stylem oblečení. Možnosti zakoupení jsou jak v internetových obchodech tak u cvičitelek.

Olomouc se taktéž nevyhnula  vlně moderního způsobu cvičení.  Zumba se zde dostala na jednu z předních příček  zájmu žen a mužů toužících po aerobním stylu  pohybu.

Uvedu zde jen pár míst, kde jsou možnosti si Zumbu v Olomouci zacvičit a eventuelně si vyzkoušet, zda je tento způsob spalování tuku pro Vás tím pravým :

Zumba – Olomouc

FitCentrum Gambare, Herrmannova 1, Olomouc

Tělocvična Lokomotivy Olomouc..(poprvé i zumba pro děti v Olomouci), tř.17. listopadu 3,Olomouc

ZŠ Holečkova, Holečkova 10, Olomouc

ZŠ Heyrovského, Heyrovského 33, Olomouc

Střední zdravotnická škola, Pottingova 2, Olomouc

Strojní průmyslová škola, tř. 17.listpadu, Olomouc

Omega, Legionářská 19, Olomouc

Fun Fit, Hodolanská 32, Olomouc

OLTERM& TD, Jánského 8, Olomouc

 Záleží pouze na jednotlivci, zda si vybere ZUMBU nebo některý ze stylů aerobiku, či dá přednost precizně propracovanému programu v tělocvičně  fitcentra.

V dnešní uspěchané době a nepravidelném stravování je pro nás jakýkoliv organizovaný či individuální  pohyb přínosem.

Autor: Martin Spurný

Be Sociable, Share!

    Permanent link to this article: https://www.vemeste.cz/2011/05/zumba%e2%80%a6modni-hit-nebo-jen-jen-chut-zmenit-styl-aerobiku/

    8 pings

    Skip to comment form

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *